Ohnivé kimono

Ohnivé kimono https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/39664/bmid_ohnive-kimono-V7z-39664.jpg 5 59 15

Sano Ičiró série

Třináctý román s šógunovým komořím Sanem Ičiróem, který se setkává s případem čtyřicet let staré vraždy. Pod stromem, vyvráceným v bouři, se najdou lidské ostatky. Podle zbraní, nalezených spolu s nimi, by se mohlo jednat o čtyřicet let nezvěstného bratrance samotného šóguna. Ten pověří vyšetřováním případu svého komořího Sana Ičiróa. Sano v té době čelí řevnivým útokům mocného pana Macudairy, který jej považuje za svého politického soka a necouvne ani před únosem Sanova syna a přepadením jeho ženy. Navíc se brzy objeví podezření, že stopa v případu čtyřicet let staré vraždy by mohla ukazovat k Ičiróově rodině, což by znamenalo konec i pro něj samotného.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Historické romány
Vydáno: , Metafora

The Fire Kimono , 2008

Magie233
17.03.2024 5 z 5

Sano je moje oblíbená postava a krimi příběhy ze starého Japonska jsou velmi zajímavé. Autorka píše velice poutavě a knihy jsou velmi čtivé. Za mě nejlepší kniha. Krásně jsem si četbu užila a těšila na další na stránky.

m_martina
01.07.2021 5 z 5

Konečně jsem se dočkala, tento případ si zaslouží plných pět hvězd. Knihu jsem přečetla jedním dechem.

DvěTéčka
26.06.2021 5 z 5

Mamce se o tom dokoncei zdálo, jak to bylo dobré.

Carmen13
29.06.2018 5 z 5

Pro mne osobně, jako stoupence komoří Janagisawy :-), byl nejlepší konec knihy.

EmmaKrizova
10.05.2018 4 z 5

Mně se to taky celkem líbilo. I když jsem se zařekla, že už to číst nebudu. A jsem ráda , že autorka neuvádí čtenáře do rozpaků, aspoň v tomhle díle. A chápu, že homosexuálové musí být, i kdyby na rýži nebylo. Byla by to výborná série, škoda že postavy jsou tak černobílé, a že Šógun pořád zvrací.

85098211
13.07.2017 5 z 5

Pro mne osobně jedna nejlepších knih z řady o Sano Ičiró. Napínavá hned od první stránky, příběh vyloženě strhující - aspoň na mne tak kniha působila. A tentokrát dokonce autorka čtenáře ušetřila různých zvrhlostí, kterými se ostatní její knihy jen hemží. Něco málo tady sice najdeme také, ale dá se to přežít ;-).

Palorizek85
26.11.2016 5 z 5

První kniha od této autorky a musím říct, že jsem byl příjemně překvapený. Napínavá a zajímavá detektivka z Japonska.

sarka45
16.02.2016 5 z 5

Další skvělá kniha této autorky. Napínavé, čtivé, plné informací..Žádná hluchá místa, žádné popisy cest odněkud někam ..Už se těším na další...Nikdy nezklame..

jaja1989
02.11.2015 4 z 5

Další povedená kniha, prostě super nemohla jsem se odtrhnout od děje.

R.E.M.
23.07.2015 4 z 5

Dobrodružná kniha s detektivní zápletkou. Prostředí Japonska přelomu 17. a 18. století. Ohnivé kimono se mi zalíbilo hned po prvních stranách a moje zaujetí vydrželo až do konce. Pěkná kniha, ke které se ráda za několik let znovu vrátím. Ještě chci pochválit dobře vybraný typ písma, detail, který je často opomíjen, ale který při nevhodném výběru dokáže znepříjemnit čtení.

davas
03.06.2015 5 z 5

první kniha autorky a nečekal jsem,že mne tak chytne.Výborný historický román s detektivní zápletkou pro nás v odlišném světě s jinou kultůrou a mentalitou lidí.V příběhu je plno zrady,intrik,ale taky láska a hlavně boj za pravdu a čest.

elizabeth_ba
23.02.2015 5 z 5

Kromě hlavní zápletky, kdo a proč kdysi (za největšího požáru Tokia roku 1657) zabil šógunova bratrance Tadatošiho Tokugawu (přesněji, zda to byla či nebyla Sanova matka), pokračuje boj mezi komořím Sanem a dalším šógunovým bratrancem, pánem Macudairou. Sano má pocit, že karty míchá ještě někdo další a má pravdu (my už to víme od předchozího dílu, jež se odehrával na mrazivé Ezogašimě) a uvidíme názornou ukázku, jak to dopadne, když se krásné, milé a roztomilé tele obecné zamotá do politiky a nechá se sebou manipulovat otcem (Janagisawa), přítelem (Sano) i nepřítelem (pán Macudaira)...

Galadwen
27.11.2014 5 z 5

Na knihu jsem narazila náhodou v knihovně - velmi milé překvapení. Svižně napsaný text, zajímavá zápletka "odloženého případu" z prostředí raně novověkého Japonska. Jde o pokračování detektivní série, kterou neznám, ale kniha je velmi dobře čitelná i samostatně.

Lanata
05.03.2013 5 z 5

Tuhle knížku jsem dočetla před pár dny. Přečetla jsem ji skoro jedním dechem. Líbí se mi styl, kterým píše, a dokážu se hned začíst. Nemám problém s tím, že se jedná o jinou dobu a mentalitu lidí. Její knihy mohu doporučit těm, kteří mají rádi historické detektivky.

Janamarie
05.02.2012 4 z 5

Japonská historie je pro nás přece jen vzdálená, nejen vzdáleností, ale i mentalitou lidí. Mocenské šarvátky, podlosti, vraždění nebo zemřít pro čest. Mohu-li porovnat romány od Rowlandové, které jsem četla, zjišťuji, že jsou stejně poutavé, napínavé a čtivé. Vřele doporučuji milovníkům historických detektivek.

Japonsko historické detektivky

Laura Joh Rowland