sarka.b sarka.b komentáře u knih

Dvacet rad rodičům Dvacet rad rodičům Kim Oates

Podtitulek "Realistický, praktický a střízlivý pohled na řešení mnoha běžných starostí, které trápí rodiče při výchově dětí." sedí. Jde o přehledně a stručně pojatou knihu zabývající se pochopením a respektováním dětských pocitů, bezpodmínečnou láskou, kladením reálných nároků na dítě, oddělováním chování dítěte od jeho osobnosti a stanovením přijatelných hranic ve výchově. Kniha není čtenářsky náročná a je psaná s takovým přátelským a nepodbízivým nádechem. Pomohla mi utřídit své postoje a myšlenky. Nelituji přečtení.

27.01.2019 3 z 5

Čertík Fidibus Čertík Fidibus Günter Spang

Jedna z nejoblíbenějších knížek dětství. Putovala celou rodinou a všichni jsme ji milovali :)

17.01.2019 5 z 5

O matkách a dcerách O matkách a dcerách Yvonne Poncet-Bonnisol

Knížka splnila mé očekávání ;) Stručná, ale dá se z ní odnést mnoho. Užitečné jsou autorčiny odkazy na řadu dalších pramenů se stejným tématem.

16.01.2019 3 z 5

Koncept kontinua Koncept kontinua Jean Liedloff

Zajímavá knížka. Některé myšlenky mi přijdou jako na svou dobu průkopnické, jiná tvrzení autorky se mi však zdají jako překonané a je dle mého názoru na ně nutné nahlížet trochu kriticky v kontextu doby, ve které byla kniha napsána. Z knihy jsem si určitě něco odnesla a rozhodně nelituji, že jsem jí četla.

16.01.2019 3 z 5