Sarfias Sarfias komentáře u knih

Osudné tajomstvá v podzemí Osudné tajomstvá v podzemí Roderick Gordon

Upřímně řečeno..konec mě doteď (i po letech přečtení) neskutečně irituje :-D
Pořád čekám, že bude nějaká fakticky poslední kniha, nějaké úplné a naprosté zakončení. Celá série byla skvělá plná nečekaných událostí, šokujících zvratů. Ale ten "konec" mě velmi zklamal. Tedy upřímně doufám, že to opravdu konec nebyl!! :-)

15.11.2015 4 z 5

Volný pád do podzemí Volný pád do podzemí Roderick Gordon

Rozhodně doporučuji.

Útok z podzemí Útok z podzemí Roderick Gordon

Rozhodně doporučuji přečíst si celou sérii, budete velmi překvapení, co vše autoři nedokáží vymyslet! :-)

Návrat z podzemí Návrat z podzemí Roderick Gordon

Celá tato série je velmi dobrá a rozhodně si ji přečtu za čas znovu. U těchto knih jsem zažila to, co málo u kterých - stesk a smutek, když se příběh pomalu, ale jistě blížil ke konci.

Hlouběji do podzemí Hlouběji do podzemí Roderick Gordon

Další díl, který mě přesvědčil o tom, že pánové Gordon a Williams mají neuvěřitelnou fantazii! Těžko se od knihy odtrhnout a těžko se s knihou loučí.

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

Druhý díl mi přišel zajímavý, plný zvratů, ale tak trochu jsem se obávala, kde je vlastně ten zakopaný pes. Nebyla jsem si jistá, zda mohu věřit jedné nebo druhé teorii. O to více mě začal překvapovat závěr a těšila jsem se na díl třetí.

15.11.2015 4 z 5

Rose a stříbrný duch Rose a stříbrný duch Holly Webb

Žádný díl Rose mě zatím nezklamal. Snad jen v tomto díle jsem očekávala maličko jiný zvrat co se stříbrného ducha týče, ale musím myslet stále na to, že kniha je původně situovaná pro děti. Tajně doufám, že toto není úplně poslední díl o Rose, který autorka napsala. Bylo by škoda rozloučit se na dobro s touto kouzelnickou učednicí zrovna v době, když konečně našla pravdu o své rodině.

Rose a kouzelníkova maska Rose a kouzelníkova maska Holly Webb

Rose se konečně dostává na pozici, která ji náleží. Stává se kouzelníkovou učednicí se vším všudy. Konečně se dostáváme také k nakousnutí té nejdůležitější otázky - kdo byli vlastně Rosiní rodiče, když má kouzelnické nadání?
Kniha je velmi napínavá a plná zvratů. Dospěláci nestyďte se, přečtěte si ji také. Stojí to za to! :)

Rose a ztracená princezna Rose a ztracená princezna Holly Webb

Další pokračování. Musím říct, že mě to mile překvapilo. Většinou první díly bývají lepší, tento je možná místy slabší, ale rozhodně stojí za přečtení. Velmi se mi líbí vykreslený příběh a detaily, které autorka do knihy dodává. Rose je úžasná, propracovaná postava. A už na ni ani nejsem tolik naštvaná, že nechce být pouhou učednicí velkého mága.
Kdo z vás shání dobrou knížku na delší už skoro zimní večery, vřele vám doporučuji jakoukoliv ze série Rose (nebo zrovna tuhle, protože je tak trochu vánoční) :-)

Daň peklu Daň peklu Holly Black

Jedná se o jednu z prvních fantazy, kterou jsem si sama zakoupila. Kniha je to nenáročná, přesto se k ní každý rok, právě v době Samhainu, vracím. Rozhodně svým příběhem neurazí, mlsné jazyky možná příliš nenadchne. Osobně ji ale doporučuji všemi deseti, protože fantastický svět, který tam autorka popsala, mi velmi sedl. Tak pěkně popsaný svět Sidhe v kopci, tak barvitě ztvárnění elfové, skoro až temně podbarvené duše různých skřítků a bytostí..Opravdu mě kniha velmi oslovila a jen těžko se od ni odtrhávám, i když jsem ji četla již nesčetněkrát. Ráda bych si přečetla další pokračování. Netuším, proč se nepřekládá.

28.09.2015 5 z 5