Sarfias Sarfias komentáře u knih

Divotání Divotání A.G. Howard (p)

Pozor Spoiler: U této knihy mám maličko rozporuplné myšlenky. Ano, kniha je čtivá a kniha se mi jako celek docela líbila. Avšak závěr pro mě byl trochu jako ledová sprcha. Opravdu se hlavní představitelka dostala do blázince? Opravdu ji to její otec udělal? A opravdu to vypadá na další pokračování? Jsem popravdě docela dost otrávená ze Zacha a pana "tajemného můráka".. Upřímně nevím, komu fandit. Morfeus by potřeboval praštit po hlavě, aby se trochu spravil. Zach by potřeboval ledovou sprchu. Jsem zvědavá, jak se příběh nakonec vyvine. Zdá se mi ale, že autorka se ne a ne rozhodnout, zda si Alissa nakonec vybere jednoho nebo druhého (tak na mě působí i zadní vrátka dalšího života v Říši divů až dožije svůj život v lidském světě). Upřímně.. to nikdo nemyslí na Morfea? To mu to nevadí? A co až to zjistí Zach?
Pokud máte rádi pěkně zamotaný, místy "čert aby to vzal" příběh milostného trojúhelníku (který bych si odpustila, protože hrozně zajímavá je jen říše divů), tak se do této knihy rozhodně pusťte!

15.11.2015 5 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Čekala jsem od toho něco jiného, místy jsem se divila nad slovy, která pro mě byla cizí (kniha má hodně zajímavých výrazů). Nicméně nemohla jsem se již od prvních stran od knihy odtrhnout. Vřele doporučuji komukoliv, kdo má rád fantazy, napětí a velmi dobře vymyšlený svět plný nových slov a pojmů. Kniha vás provede stránku po stránce úžasným dobrodružstvím plným emocí, logicky fungujícího světa a mrazivých zážitků. Velmi si cením toho, že se tak snadno dá do knihy začíst a stát se součástí příběhu. Už aby byl další díl v prodeji!

11.10.2015 5 z 5

Rose Rose Holly Webb

Někdy bych hlavní představitelku nejraději umlátila čajovým servisem! Ale celkově musím konstatovat, že je skvělá! :-) Kniha je nenáročná, čte se moc hezky. Pobaví. Spousta zajímavých fantazy prvků a jsem natěšená na další díly. Každý, kdo hledá nenáročné čtení na podzimní dlouhé večery, doporučuji :) atmosféra vás vtáhne do děje a budete číst jedním dechem.

28.09.2015 5 z 5

A zrodí se píseň A zrodí se píseň Samantha Shannon

Tak u tohoto dílu mám trošičku smíšené pocity a také budu maličko spoilit, tak kdo se nechce dozvědět detailnější věci, ať dále nečte.
Page roste a vyvíjí se, což se mi líbí. Autorka navíc nenechá čtenáře chvíli oddechnout, děj je napínavý a tak nějak šlape dopředu. Na druhou stránku nerozumím některým rozhodnutím Page - například proč opustila Strážce? Samozřejmě chápu, že podle jejího názoru ji jejich vztah mohl oslabovat, nicméně na druhou stránku by ji mohl nebývale posílit.
Její rozhodnutí nechat se zajmout bylo jedno z nejriskantnějších co mohla udělat a to, že to nakonec dobře dopadlo bylo až skoro neuvěřitelné. Na druhou stránku.. za každým obřím systémem stojí stoupenci ale i hlasití anebo tišší odpůrci. Autorka popisuje politickou situaci v zemích zatížené Scionem velmi přesvědčivě.
Dávám nakonec plný počet hvězd. Prvnímu dílu kniha konkurovat nemůže, s druhým je srovnatelná, posunuje děj kupředu.
Asi mám z knihy větší radost než neradost :-)

19.02.2018 5 z 5

Příběh draků Příběh draků Rachel Hartman

U všeho třpytivého! Dlouho jsem nečetla tak poutavou fantasy. Některým nesedne, i já se ji vyhýbala, když mi ji doporučila kamarádka, ale nakonec jsem neodolala a rozhodně jsem neudělala chybu! Napínavé, poutavé, zajímavé od začátku až po konec. Serafina nebyla uměle napsaná, ale velmi zajímavě. Jen škoda, že ze světa draků nebylo více.. Ráda bych se tam někdy podívala. Draci jsou v této knize ztvárněni skutečně velmi čtivým způsobem.

06.01.2018 5 z 5

Serafina a černý plášť Serafina a černý plášť Robert Beatty

Tak tahle kniha stojí za to. Je sice spíše pro děti (ale koho to zajímá, že..). Patří k těm knihám, ke kterým bych se jednou i vrátila a zvažuji, že si možná Serafinu koupím. Je to oddechové čtivo (v podstatě jsem ji začala číst na silvestra a dočetla ji jako první knihu v roce 2018 :-) ), které ale velmi potěší a člověku udělá radost.
Jen jsem si říkala, není tam podprahová reklama paleo stravy? :-D (Serafina štíhlá, šlachovitá, svalnatá... nejí ovesnou kaši, ale zato hltá kuřata, šlehačku..bílkoviny, tuky..). Dělám si legraci :)
Knihu rozhodně doporučuji!

02.01.2018 5 z 5

Strom duchů Strom duchů Ray Bradbury (p)

Nejsem si jistá, zda jsem to jen špatně nepochopila (proto 4 hvězdy a ne méně ani více), anebo zda to bylo opravdu takové..divné. Děj byl pěkný, nápad suprový a zajímavý (i když na můj vkus moc "hopsavý") ale styl psaní byl prapodivný.

11.12.2017 4 z 5

Katakomby Katakomby Madeleine Roux

Kniha se mi sice líbila, protože byla čtivě psaná a ukázalo se tam několik zajímavých zvratů, nicméně oproti předchozím dílům byla skutečně slabší a na napětí a mrazení čtenář musel čekat poměrně dlouho.

05.11.2017 5 z 5

Dveře do prázdnoty Dveře do prázdnoty Victoria Schwab

Netuším, proč někteří čtenáři frfňali, že je tento díl divný. Osobně mám pocit, že je snad ještě lepší, než díl první. Pozor - dále budou SPOILERY.
Moje romantické já se tetelí blahem, že se Mac dala dohromady s Wesem. Popravdě mě iritoval Cash, takový typický pan dokonalý..
Mrzelo mne, že Owen nebyl v knize více..respektive, ano..byl tam dost, ale když se konečně "vyloupl" do světa, moc jsme si ho neužili. Je dobré, že ho Mac poslala tam, kam patří..ale mám takové tušení, jestli ho náhodou nějaký inteligentní knihovník v dalším díle zase nepustí ven (i když politika a pletichaření v Archivu by asi byl také zajímavý námět na zápletku). No, necháme se překvapit.
Za mne rozhodně palce nahoru, plný počet hvězd. Snad jen počáteční milostný trojúhelník bych si odmyslela, Wes je Wes a není co řešit, ne? :-)

01.09.2017 5 z 5

Cukrfree Cukrfree Janina Černá

Vynikající kuchařka, recepty i obrázky. Skvělé náměty nejen pro podobné nadšence, ale pro kohokoliv, kdo chce vylepšit či změnit svůj jídelníček nebo se jen trochu obohatit něčím jiným :-)

13.08.2017

Všichni mrtví Všichni mrtví Charlaine Harris

Tak za mně asi zatím nejlepší díl. Závěrečné scény perfektně vygradovaly a (pozor, spoily) pouto Sookie a Erica se mi velmi líbí. Jsem velice zvědavá, jaký vliv to bude mít na Sookinu vílí povahu :) Podle mě její zlepšující se schopnosti nebudou souviset přímo s krví upírů, ale spíš s tím, že se Sookie vyvíjí. Ale nechám se překvapit, snad se to v dalších dílech pěkně osvětlí! Jen mi je pořád líto chudáka Billa, myslím, že Sookie opravdu miluje.
Co se dalších nápadníků týče, tak i když se mi zdá Quinn celkem zajímavý.. Prostě se mi k Sookie více líbí Eric! Ti upíři prostě mají něco do sebe.. :-)

24.07.2017 5 z 5

Čáry života Čáry života Veronica Roth

U téhle knihy jsem dlouho váhala, jestli dát 4 nebo 5 hvězdiček. Totiž čtení mi šlo, asi jako psovi pastva. Vlastně ani nevím proč, zřejmě jsem na tuto knihu neměla tu pravou chuť a protože jsem ji měla půjčenou, tak jsem se místy do čtení i nutila. Asi tak za polovinou se ale cosi zlomilo a já jsem začala doceňovat celý příběh, děj a zvraty, které byly vskutku nečekané.
Tedy nakonec dávám plný počet hvězdiček a k tomu palec nahoru. Je to moje první kniha od autorky a již zvažuji, ze sáhnu po další. Styl psaní pro mne sice není nijak extra čtivý, ale příběh, napětí, zápletky, docela dobře promyšlený svět a skutečně živé charaktery postav mě naplňují touhou přečíst si od Veronicy Roth něco dalšího. A hlavně.. Ať už vyjde druhý díl!!

18.07.2017 5 z 5

Primal Blueprint Primal Blueprint Mark Sisson

Jedna z knih, která stojí za přečtení. I když je kniha primárně zaměřená na masožravce, tudíž vegetariáni a vegani z ní budou zřejmě rozpačití a i když milovník ovesných kaší z počátku bude asi také plakat, i tak rozhodně doporučuji, aby si knihu přečetl každý, kdo se kdy začne zajímat o stravu a zdravé bytí ve svém těle.
Nečekejte zázraky, protože slovy cynika - "nejlepší dieta je nežrat" - bych asi poukázala na to, že člověk by měl hlavně přemýšlet, zda má skutečně hlad a co si do té pusy vlastně dává (a nejíst jen proto, že má zrovna na něco chuť, že to zrovna vyžaduje společenská událost, nebo prostě proto, že mu to někdo naložil na talíř..).
Ale pokud hledáte vysvětlení jak to, že někdo "sežere na co přijde" a nic moc se mu nestane a jiný se "podívá na rohlík" a přibere 2 kg.. kniha vás určitě zaujme!

08.07.2017 5 z 5

Dočista mrtví Dočista mrtví Charlaine Harris

Zatím jsem nenarazila na díl Pravé krve, který by mě nějak iritoval anebo skutečně zklamal. Velmi se mi líbí děj, který relativně pěkně ubíhá, knihy jako jsou tyto, se čtou téměř sami a pokud máte celý den na čtení, tak knihu doslova spolknete.
Sookie je postava, která se zajímavě vyvíjí a je jednou z mála hrdinek, kterou zatím nemám chuť něčím přetáhnout po hlavě, aby se vzpamatovala :)
Nejen knihu, ale i celou sérii doporučuji.

25.06.2017 5 z 5

Mrtví pro svět Mrtví pro svět Charlaine Harris

Sooki začíná používat hlavu, vyvíjí se a to se mi líbí. Kniha byla čtivá, neobsahovala alespoň pro mne žádné situace, kdy bych se chytala za hlavu nad blbostí hlavní hrdinky.
Musím ale říct, že Eric bez paměti mi byl sympatičtější než klasický Eric.

23.06.2017 5 z 5

Tokijský ghúl 1 Tokijský ghúl 1 Sui Išida (p)

Přečteno jedním dechem během pár okamžiků. Taková ta manga, co potěší, nezklame, navnadí na další díl.
A jo, jsem zvědavá i na anime :)

21.06.2017 5 z 5

Znamení draka Znamení draka Angie Sage

Kdybych neměla tolik práce, přečtu knihu snad za jeden den. Poutavé, čtivé, místy jsem se div nepotrhala smíchy. Kniha je sice spíše pro mladší čtenáře, ale dospělému má také co nabídnout. A ani mi není proti srsti, že tuto sérii srovnávají s Harrym Potterem. Myslím, že knihy jsou to skutečně dobře napsané a hlavně zde čtenáře často něco překvapí. Za mně rozhodně palce nahoru, plné hvězdy a brzy běžím do knihovny pro další díl! :-)

14.05.2017 5 z 5

Moučný mozek Moučný mozek David Perlmutter

Co dodat? Podobných knih jsem četla již celkem dost a vychází téměř všechny ze stejné teorie, takže pro mne kniha nebyla nijak extra překvapivá.
Na druhou stránku se docela dobře četla a pokud by tato kniha měla někoho povzbudit, namotivovat, poučit anebo prostě přesvědčit o tom, že cukry a mouka tělu škodí, věřím, že splní svou funkci na jedničku.

29.04.2017 5 z 5

Tulák Tulák Peter Newman

Naprosto epické! Tahle kniha čtenáři poskytne vše - zajímavě podaný děj, nové světy, podivní tvorové, charismatický hrdina s dobrým srdcem, pouto přátel a bezelstnou lásku. Rozhodně fandím autorovi a hlavně samotnému Tulákovi. Malá Vesper si mně získala ihned, i když mezi nejzajímavěji napsané postavy řadím i kozu a mnohé jiné. Autor se vytáhl a ukázal, že fantasy nemusí být prvoplánovitá ani tradiční. Může vzít dech a přinutit čtenáře číst v každou volnou chvíli, kterou má. Už teď si připadám, že jsem musela opustit své dobré přátele. Kdy bude další díl?

11.03.2017 5 z 5

Skleněná republika Skleněná republika Tom Pollock

Přiznám se, že jsem až do druhé poloviny knihy nevěděla, jestli knihu vůbec dočtu. Několikrát jsem také zvažovala, kolik hvězd mám dát, protože jsem měla značně smíšené pocity. Knihu jsem četla dlouho, příběh Pen mě nebavil a hledala jsem si k ní mnoho měsíců cestu. Pak se to ale zlomilo a já si začala užívat neskutečně fantastický svět stejně, jako v prvním dílu, který mě naprosto uchvátil.
Kniha není rozhodně pro každého, někdo v ni kouzlo nenajde, nedocení autorovu místy až bizarní představivost. I já měla pochybnosti. A i když kniha nepatří k těm, ke kterým bych se v dohledné době vrátila, hodnotím pěti hvězdami, protože zabavila, přinesla nové, nechala na vážkách jak to bude pokračovat, vyvolala soucit s hlavními postavami. Splnila, co by asi kniha splnit měla :-)

12.02.2017 5 z 5