Sarfias Sarfias komentáře u knih

Mrtví do soumraku Mrtví do soumraku Charlaine Harris

I když jsem před lety začala sledovat seriál a tak pro mně mnohé kapitoly byly opakováním, musím konstatovat, že kniha mě zatím celkem chytla.
Je pravda, že Sookie je..velmi zajímavě napsaná postava. Chvílemi jsem si nebyla jistá, jestli ji chci něčím bacit po hlavě aby se vzpamatovala, anebo ne.
Ale celkový styl psaní autorky se mi líbí, i když kniha je psaná skutečně jednoduše a zvažuji, jestli ji neseženu v originále.
Dávám plný počet, ne snad že by to bylo takové terno, ale děj mě vtáhl, bavil a když jsem zrovna měla čas knihu číst, těžko se mi od ni odcházelo.

17.02.2017 5 z 5

Kavárna šílenců Kavárna šílenců Laurell K. Hamilton

Upřímně řečeno..počet hvězd dávám snad už jen ze zvyku. Ano, kniha se mi líbila, celá série se mi líbí, styl psaní autorky se mi líbí, jsem ráda, že knih je dost a jen tak nedojdou! Nicméně.. abych byla upřímná, tyto příběhy se mi začínají i lehce zajídat. Totiž, i když se autorka snaží do každé knihy dosadit i nějakou tu novou potvoru anebo se zaměřit na starou potvoru ovšem z hlubšího/jiného úhlu pohledu, stále mají knihy ten samý spád. 1. něco se stane, 2. Anita to řeší, 3. Na konci málem zemře, 4. Nezemře, protože je asi příbuzná Chucka Norrise, 5. Happyend. Pozor spoil: Ale konečně to začíná vypadat, že autorka se smiluje i nad těmi, kteří by Anitu rádi viděli po boku Jean-Clauda. Hurá!

08.01.2017 5 z 5

Krvavá Mary Krvavá Mary Alexander Stainforth (p)

Tato kniha předčila moje očekávání. Pozor, následující řádky budou trochu spoilerové. Ze začátku jsem se velmi bála přízraku Mary, trochu jsem předpokládala, že půjde hlavně o horor. Když se tam začaly objevovat podivné vraždy, tak jsem knihu na dlouho odložila. Detektivky a trilery poslední dobou nevyhledávám. Nakonec jsem se ale znovu začetla a... nelituji. Asi posledních 70 stran jsem bleskově zhltla. Byla jsem naprosto napnutá. A víte co je na tom nejlepší a nejhorší zároveň? Autor vás nechá napnuté, pak si sakramentsky oddechnete, že už je po všem..a...samotný konec s vámi totálně zamává!

28.12.2016 5 z 5

Rozesmátá mrtvola Rozesmátá mrtvola Laurell K. Hamilton

Další z napínavých, zajímavých, zábavných a hlavně velmi čtivých knih, které stojí za to si alespoň vypůjčit a přečíst.
Anita se ukazuje v čím dál tím lepším světle. Obdivuji autorčin talent vymyslet všechny ty nestvůry, potvory a zápletky.
Kniha se podobá detektivce, ale s velmi silným fantasy kontextem.
Rozhodně doporučuji!!

05.11.2016 5 z 5

Na cestu Na cestu Terry Pratchett

Osobně dávám přednost příběhům o Smrťovi, Mrakoplašovi anebo Bábi Zlopočasé.. nicméně Pratchett v malých nómech, až nápadně v chování připomínajících lidi, odvedl obrovský kus práce. Knihu jsem četla sice docela dlouho, protože jsem si ji nechávala jen "na cesty" :-) Ale jinak je to ten typ knihy, který přečtete naráz.
Rozhodně doporučuji, obzvlášť, pokud se rádi smějete! :-)

26.10.2016 5 z 5

Jak poznat, že vaše kočka touží po vaší krvi Jak poznat, že vaše kočka touží po vaší krvi The Oatmeal (p)

Dovedu si představit, že tato kniha bude mít jak své odpůrce, tak milovníky. Osobně se mi kniha velmi líbila, rozesmála mě a věřím, že se k ní sem tam vrátím. Nicméně se mi nelíbil hlavní příběh dvou kocourů v kanceláři. Přišlo mi to až příliš hloupé, skoro až ujeté. Nemělo to ten správný šmrnc, nenašla jsem tam tu správnou pointu. Kočky mám ráda a i když vím, že jsou to občas pěkné chlupaté potvůrky, tento příběh mi přišel jako velká nadsázka. Tak či tak, dávám 5 hvězd, protože jsem se při čtení krátkých příběhů dost nasmála a i ilustrace knihy se mi velmi líbily.
Ráda bych si také od autora přečetla i další knihy, například na zadní straně avizovanou "5 důvodů proč delfínovi jednu vrazit".

16.10.2016 5 z 5

Smrtící duchové Smrtící duchové Stacia Kane

Pozor - komentář obsahuje drobné spoily.
Mrtví, urban fantazy, celkem zajímavá myšlenka. Hlavní představitelka je téměř permanentně namočená v drogách. Mnozí čtenáři to tu kritizují, já si osobně ale myslím, že to je zajímavá ojedinělost. Dovedu si představit, že autorka chtěla zřejmě poukázat na nemilé dětství a pohnutý život hrdinky. Na těžký úděl její práce, na to, že drogy ji pomáhají zapomenout (a možná celou situaci o to více zhoršují). Co mi není jasné..jak to, že hrdinka ještě s tím množstvím, co bere, není pod drnem?
Možná v tom hledám více, než to je. Příběh mě ale zaujal a uvítala jsem skutečnost, že jsem nemela chuť s knihou praštit, když se začal v příběhu rýsovat neobratý milostný troj-čtyř? (počítáme i Doyla?) úhelník.
Kdo máte rádi urban fantasy, duchařinu, nezáviděníhodný život a podivné psychické rozpoložení hlavní hrdinky, kdo hledáte příběh plný divných lidí a individuí, věřím, že sáhnutím po této knize, hlavně teď na podzim, neuděláte chybu.

08.10.2016 5 z 5

Souboj Souboj Nancy Lindsay Jones Holder

Jak jsem nebyla nadšená z druhého dílu, třetí (i přes to, že jsem sem tam skřípala zuby nad blbostí hlavní představitelky) díl mě spíše potěšil.
Závěr byl zajímavý (pozor následuje velký spoil) jen jsem nepochopila, jak rychlé, náhlé v podstatě úplně normální byla smrt jednoho z nápadníků naší představitelky.
Budu ale rozumná..kdyby byla hlavní hrdinka moudrá, asi by se v knize v podstatě nic moc nestalo :-D
Suma sumárum, dobré podzimní čtení.

02.10.2016 5 z 5

Hledané Hledané Sara Shepard

I když jsem fanoušek i seriálu, kniha od knihy je lepší a lepší (nakonec kniha bývá většinou vždy lepší, ale je pravda, že u této série jsem si nebyla doposud jistá).
Avšak konkrétně tento díl mi hodně vzal dech s celkovým dějem a rozuzlením. Jsem napnutá jako kšanda, jak se to bude vyvíjet dál!

24.09.2016 5 z 5

Tanec stínů Tanec stínů Kalayna Price

První byl naprosto super a druhý díl mě také velmi potěšil. Obdivuji autorčinu fantazii při popisování jiných světů, zápletek a konečného rozuzlení. I když jsem maličko čekala, kdo by mohl být ten padouch, i tak se ke konci stalo několik věcí, které mě překvapily.
Pokud máte rádi Fae, bytosti, kouzla, magii a trochu té romantiky, určitě po této knize sáhněte!

31.08.2016 5 z 5

Vražedné Vražedné Sara Shepard

Tento díl mi přišel zatím asi nejzajímavější. Velmi mě bavila Spencer a její rodinné trable. Silně mě štvala Emily, která mi přijde nejufňukanější z celé bandy. Aria podle mého názoru jedná hloupě - stačilo by si trochu popovídat s mamkou. A Hanna? To je rozmazlená a neupřímná potvora. Na druhou stránku..po tom všem, čím si prošly, asi na nějaké ty charakterové nedostatky mají nárok.

14.08.2016 5 z 5

Hříšné Hříšné Sara Shepard

Upřímně řečeno..na tomto díle největší pozitivum je to, že se čte, jako asi všechny knihy v této sérii, velmi hezky a rychle.
Jen mě dost štvalo, že se autorka pořád dokola opakuje s minulostí dívek. Sice se snaží pokaždé něco málo obměnit anebo přidat..ale hrozně mě tyto pasáže nudily a většinou jsem je četla jen mezi řádky či rovnou přeskakovala.
Jsem rozhodně zvědavá, jak bude příběh pokračovat dál.

10.08.2016 5 z 5

Dokonalé Dokonalé Sara Shepard

Někdy si říkám, co vlastně hvězdami mám hodnotit? Jak je kniha napsaná? Jaký je příběh? Jestli to není hovadina anebo jak se mi kniha vlastně líbila a četla?
Pokud bych hodnotila příběh skepticky..je tam mnoho pitomin, nad kterými rozum zůstává stát. A i když to píši jen nerada, seriál je v tomto ohledu o chlup lepší, napínavější, zajímavější i když mám i tak někdy chuť s některými postavami pořádně zatřást, aby se vzpamatovaly.
Kniha je psaná ale čtivě, pěkně. Přečtete ji v podstatě během oběda či večeře ani nemrknete. A pokud zrovna nemáte chuť na nějaké smysluplnější čtení a spíše si chcete uvolnit mozek, knihy od Sary Shepard by mohly být to pravé ořechové.

05.08.2016 5 z 5

Syn Londýna Syn Londýna Tom Pollock

Při čtení této knihy jsem zažila chvíle úžasu. Stále přemýšlím nad tím, jak se autorovi podařilo vymyslet s takovou lehkostí svět, který s šíleností Říše divů zapadá do současného Londýna hravě a trefně.
Kniha je opravdu jiná a autor si to uvědomuje vzhledem k suverénně podaným pasážím, které čtenáře nenechají na pochybách, že objevil skutečně kvalitní čtivo.
Věřím, že stejně jako milovníků bude mít tato fantazy mnoho odpůrců. Není to zřejmě nic zvláštního, vzhledem k tomu, že celý příběh je vskutku podivný a málo koho ponechá klidně spát.
Nic jiného, než plný počet hvězd si tento příběh nezaslouží!

03.08.2016 5 z 5

Vyvolení Vyvolení Gabriella Poole

Pozor - možná trochu SPOIL:
Upřímně řečeno jsem od knihy čekala jen další náctiletou upířinu. Nápad s duchy, kteří koexistují v těle některých lidí mě ale popravdě velmi zaujal. Knihu jsem nemohla skoro odložit, četla se velmi hezky a i když bych ji asi neoznačila za bestseler, rozhodně bych ji doporučila k oddechovému letnímu čtení.
Čeho si vážím? Konečně nový nápad, žádní upíři či vlkodlaci. Jasně..pro změnu duchové. Ale překvapilo a potěšilo!
Čtivo je to velmi lehké a každým coulem pro náctileté. Ale proč by si to i dospělák nemohl vychutnat?
Pokud hledáte něco co přečtete za den a chcete oddechovku, sáhněte po této. Věřím, že neurazí.

16.07.2016 5 z 5

Wicca Wicca Cate Tiernan (p)

Po přečtení této knihy mě napadla jediná věc - bude pokračování?
Nemohu říct, že by to byl nějaký trhák, na druhou stránku jsem byla poměrně dobře naladěná, protože jsem sháněla jednoduché čtivo na horké letní dny (a co se čte lépe v létě, než kniha, kde je 90 % času odehráno na podzim a v zimě?) :)
Kniha má i své zápory. Některé charaktery jsou nedotažené a samozřejmě zde najdeme dost klišé. Na druhou stránku myslím, že kniha by mohla mít našlápnuto na slušné zvraty v příběhu, kdyby bylo pokračování (anebo pokud by autorka na dlouhých stránkách dlouze nepopisovala některé nepodstatné věci).
Pokud hledáte knihu na horké dny a nečekáte, že vás zvedne ze židle, spíš si chcete odfrknout a uvolnit mysl, sáhněte po ni. Starší se vrátí do puberty, mladší se možná sžijí s hlavními hrdiny.

12.07.2016 5 z 5

Nejtemnější část lesa Nejtemnější část lesa Holly Black

Obecně mohu říct, že mám opravdu ráda knihy od Holly Black i když by ledaskdo řekl, že jsou pro malé děti (a to už, alespoň číslem v OP, nejsem). Nicméně na to, jak moc jsem byla natěšená, jsem tuto knihu zase až tak moc nezhltla. Možná, si ji ještě jednou přečtu, ale rozhodně se v mém "Top Black" nevyrovná například Dani peklu, která mi přišla mnohem poutavější a tak nějak se silnějším dějem. Leč autorka nezklamala alespoň kouzly, vílami, elfy a zajímavými, snad i strašidelnými prvky. A samozřejmě láskou, která je tam nevtíravě a celkem mile podaná. Za mě doporučuji. Nejlépe s horkým šálkem čaje v deštivém odpoledni. Ale nečekejte od knihy zázraky, ty se, alespoň z mého pohledu, tentokrát neděly.

16.04.2016 5 z 5

Noční můry! Noční můry! Kirsten Miller

Autoři této knihy mě mile překvapili. Je pravda, že kniha je mířená pro děti a mládež, osobně jsem si ji ale jako dospělák velmi vychutnala. Od začátku až po konec je příběh psaný velmi čtivě, přátelsky a čtenář je provázen velmi milými charaktery, strašidly a jinými nočními můráky. Hlavní dětské postavy pak v mnohém člověku připomenou jeho dětství, anebo možná i dětství jeho dětí.
Kdokoliv, kdo hledáte pěknou a poutavou knížku nejen pro děti, ale i pro sebe a chcete se na několik hodin ponořit do dětského světa strašidel a magických zážitků, rozhodně po této oddechovce sáhněte!

21.03.2016 5 z 5

Propadlíci Propadlíci Petr Heteša

Z počátku jsem měla dojem, že čtu dalšího Harryho Pottera. Ono dočíst se něco o škole čar a kouzel pro démony, to by byla výzva! Nicméně kniha nabrala úplně jiné obrátky, těžko říct zda lepší či horší. Nemohu říci, že by se mi kniha nelíbila. Byla velmi čtivá a místy i vtipná. Jako milovnice koček jsem uvítala pasáže věnující se podobným tvorům. Celkově knihu hodnotím kladně. Je to kniha, která neurazí a na Vánoční volné dny se dá zařadit mezi pěkné počteníčko :-)

26.12.2015 4 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Příběh jsem přečetla jedním dechem a pokud se nad tím zamyslím, velmi se mi líbil.
Ale něco bych přesto vytkla (například začínající milostný trojúhelník, na které již začínám být alergická, mnohem více mě pak ale namíchlo rozhodnutí hlavní hrdinky utnout její slavný vztah tak rázně a ani trochu si nevzpomenout na pocity, jaké měla - mělo to značit, že to je fakt velká drsňačka, nebo jen sobecká holka, co si šla za svým a využila k tomu všechny možné věci, které se ji nabízeli?)
Je zde mnoho otazníků, ale kniha jako taková se čte velice hezky a příběh pro mě byl velmi poutavý. Proto dávám všechny hvězdičky, které jsem dala a knihu rozhodně doporučuji!

22.11.2015 5 z 5