sararachel sararachel komentáře u knih

Paní Bovaryová Paní Bovaryová Gustave Flaubert

Po knize jsem sáhla, protože jsem si musela vybrat nějaká díla na maturitu. Prvních 100 stránek bylo jen samé dlouhé líčení a děj nic moc, ale přemohla jsem se a našla jsem poklad! Nevěděla jsem, jak moc mě kniha vtáhne a jak moc se budu vciťovat do její role a jak moc budu soucítit i s chudákem Charlesem. Literatura 19. století má hodně co nabídnout!

16.03.2018 4 z 5

Prima sezóna Prima sezóna Josef Škvorecký

A stejně bych to tomu Dannymu přála...

09.06.2018 5 z 5

Mistr a Markétka Mistr a Markétka Michail Bulgakov

Skvělá kniha, která člověka zabaví. I přesto mi příjde, že ruští autoři mají společné ty zdlouhavé pasáže, které člověka od příběhu trochu odrazují.

09.06.2018 4 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Tato kniha mě vtáhla okamžitě do děje. Jelikož literaturu tohoto typu vyhledávám a vyžívám se vní, tak jsem po této knize šla ihned. Tak krásný a čistý, prostý děj. Už od začátku je sice jasné, jak děj dopadne, ale menší zvraty a události vás nenechají jen tak chladnými.

16.03.2018 5 z 5

Kvítek karmínový a bílý Kvítek karmínový a bílý Michel Faber

Kniha mě nadchla ihned, děj byl velice napínavý, ale strhávám bod za posledních cca 200 stránek knihy, kdy je už poměrně jasné, jak kniha bude končit..

23.07.2018 4 z 5

Anna Karenina Anna Karenina Lev Nikolajevič Tolstoj

Kniha mě bavila ihned od začátku, ale co si budem. Natáhnout románek a životy ostatních postav do skoro 900 stran je obtížné a chvílemi mě kniha moc nebavila, sekla jsem se například u řešení hospodářství a politiky. Pokud máte ovšem přehled o politice Ruska v té době krásně vidíte jaký z toho měl autor sám pocit a k jakým názorům tíhl. Kniha je krásná a kolikrát se mi u ní tajil dech.

16.03.2018 4 z 5

Malý a Velký testament Malý a Velký testament François Villon

Jedny z mých nejoblíbenějších básníckých sbírek. Dotklo se to jak mého myšlení, tak vnímání. Pro mě geniální.

09.06.2018 5 z 5