SarahRoyalAss SarahRoyalAss komentáře u knih

Koláčky a spiklenci Koláčky a spiklenci Theo Addair (p)

Do knihy jsem se vrhla asi ve špatném rozpoložení a tak mi trvalo, než jsem se konečně do děje dostala. Stejně jako první kniha, která mi dala neskutečně moc, ani druhý díl nezklamal. Řešilo se tu další vážné téma a pocitově opět náročné. A opět velmi smutné. Člověku pukalo srdce, když se ti dva míjeli a každý se snažil jak jen to šlo a viděl, jak každý tu situaci prožívá jinak. Co se dělo u Daniela doma bylo srdcervoucí, hlavně pro člověka, který by pro svou rodinu udělal první poslední. Ani situace Kita nebyla zrovna úsměvná. Na závěr ale srdéčko fanynek bylo uspokojeno a co k tomu víc říct... Čeští autoři jedou. ♥

20.06.2019 5 z 5

Oba na konci zemřou Oba na konci zemřou Adam Silvera

Kniha se mi zaryla do paměti a nehorázně jsem si ji zamilovala. Donutila mě přemýšlet, jaké by to bylo vědět, kdy zemřete. Co by člověk dělal se svým zbývajícím časem a jak by si ho užil. Zase na druhou stranu, je děsivé že máte zemřít ale nevíte jak. Člověk bude opatrný dávat největší pozor, tak jako Mateo. Nebo naopak jako Rufus, který se svým osudem smířil a pomůže právě Mateovi se od toho strachu malinko odvázat.
Člověk na začátku dostane malinkou naději se kterou se pročítá knihou. Ne jednou ukápla slza nad minulostí obou kluků. Bylo také zajímavé když se objevily i kapitoly jiných postav než hlavních a jak se pak proplétaly. Doslova hrátky osudu.
Co musím vytknout je, že sakra netušíme, jak ta Hodina smrti sakra funguje. A strašně mi to iritovalo když to nebylo vysvětleno.
Kniha je hodně podobná "Aristoteles a Dante odhalují záhady vesmíru" kterou vřele doporučuji. Je to krásné a smutné, usměvavé i komplikované.

20.06.2019 4 z 5

Zlatá věž Zlatá věž Holly Black

Od knihy jsem měla velká očekávání, až jsem se spálila. Magisterium je má oblíbená série a hladově jsem čekala její završení. Bohužel musím říct, že ten konec byl uspěchaný, předvídatelný, HODNĚ dětský (i na to, že jsou to knihy pro děti) a neoriginální. Ano, byly zde momenty, které mi potěšily a byla jsem ráda, že mé malinké přání se vyplnilo. Ale převažovaly momenty PROČ? Série má slibný rozjezd, první 3 knihy jsou skvělé, pak to začně jít do kopru.

03.06.2019 3 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Vic James

Kniha mi nepřinesla žádný velký požitek, ale také žádné velké zklamání. Takový... vzor průměru? Postavy jsou takové... nijaké. Ani jedna postava mi k srdci nepřirostla a neprožívala s nimi ten děj. U pár postav je zajímavý jejich příběh a myšlení, ale ne tak, abych tomu přikládala větší váhu. Celkově je to zajímavá myšlenka. Svět kde jsou "vyšší" bytosti a jsou nastoleny povinné práce na několik let. Líbilo se mi to politikaření a konec.
Tohle bych nejraději označila jen za prolog. Doufám, že pokračování překvapí více, než první díl.

03.06.2019 3 z 5

Apokalyptická suita Apokalyptická suita Gerard Way

Jako první jsem viděla seriál, který jsem si naprosto zamilovala. Díky tomu jsem se rozhodla přečíst si i komiks a zamilovala se podruhé. Seriál ale stejně vede.
V komiksu se odehrává více akce, je to více absurdní, jak by měl správný superhrdinský komiks vypadat. Postavy jsou zajímavé díky jejich schopnostem, vzhledu a také skvělé kresbě. Nejdřív se mi nelíbila, ale postupně si člověk řekne, že k tomuhle příběhu tak strašně moc sedí a nakonec si ji zamiluje.
Na rozdíl od seriálu se tu tolik neřeší vnitřní rozpoložení postav, které mi tu tedy trochu chybí.

21.05.2019 4 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Pro mě to byl více průvodce, než román pro ženy. Kniha nádherně vymalovala prostředí Kodaně, její památky, místa, která mají ducha a atmosféru. Knihu jsem četla opravdu dlouho, což normálně nemám ráda, ale tady si o to příběh sám říkal. Pomalé, milé a krásné.
Román pro ženy to byl až ke konci, v průběhu knihy tam byly lehké a roztomilé náznaky, ale závěr byl jasný a velmi milý. Nicméně, nebylo to žádné emoční tornádo nebo zapamatovatelná rána.
Při čtení jsem si stihla naplánovat výlet do budoucna přímo do Kodaně, která mě díky knize strašně moc učarovala. Dostala jsem chuť si jen tak napéct ty dobroty popsané v knize, sednout si nad šálkem kávy a nebo být otevřenější novým lidem, což je kolikrát pro introverta jako naučit se španělsky za pár dní. ;)

21.05.2019 4 z 5

Wildcard: Divoká karta Wildcard: Divoká karta Marie Lu

Pokračování libové záležitosti Warcross mi naprosto uspokojilo. Kniha nás hned hodí do akce a jede se od začátku až do konce. Oproti prvnímu dílu je tu temnější atmosféra a chvilku tu máme i mission impossible a pár malých kinder surprise (Zachrastíte a můžete hádat, co je uvnitř). Máme tu také nové postavy a jejich nové příběhy. Bavilo mě, že jsme se vrátili i k postavám z první knihy).
Se zakončením duologie jsem spokojená a těším se na další knihy od autorky. :)

06.05.2019 5 z 5

Zaslíbená Země Nezemě 2 Zaslíbená Země Nezemě 2 Kaiu Širai

Prosím, chci nášup! Tahle manga je opravdu skvělá, chytlavá, chytrá, děsivá, … a bůh ví co ještě. Je to napínavé a člověk je každou chvíli překvapený, co se to sakra zase děje, kdy k tomu došlo. Děti chtějí uskutečnit plánovaný útěk co nejdříve, je tu tedy plánování, získávání nových sil, cvičení útěku a to všechno chytře potají.
Nemohla jsem jinak než si mangu na několik dílů předobjednat (jde to na send.cz ;)), už se těším na novou dávku!

09.04.2019 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Myslela jsem si, že nemůžu číst větší dokonalost, než byl první díl. A ono tohle. ♥
S druhým dílem se více ponořujeme do toho krutého světa a jsou nám z něj odhalena malá tajemství a kousky historie. Ilan se učí novým věcem, vyvíjí své schopnosti, poznává nížiny, zjišťuje děsivé a smutné pravdy a hlavně poznává sama sebe.
Přiblížila se nám také celá pětadvacítka a projevili se další charaktery. Strašně moc mi hřálo u srdce, jak se vyvíjí přátelství 25tky a Ilan. (v jednu chvíli jsem chtěla všem nabančit ale to rychle přešlo)
Už dlouho se nestalo, abych měla tak strašný absťák po pokračování, Stehlíková je prostě skvost České Fantasy. ♥

09.04.2019 5 z 5

Klan Klan Adrienne Young

Upřímně, tohle bylo pro mě zklamání. Co bylo na knížce dobré, byl ten svět. Celkem dobře se to četlo a kniha rychle ubíhala, díky velkému řádkování a velkému textu (bylo v něm hodně chyb). Hlavní postava mi k srdci nepřirostla a děj byl opravdu jednoduchý a odfláknutý. Když jsem došla na konec knihy, asi jsem čekala zázrak, že autorka udělá skvělou bojovou scénu na pár stránek... a zázrak se nekonal. Eelyn jsem čekala jako hrubou bojovnici a jak sama o sobě mluvila, tak jedna z nejlepších. Místo toho jsme dostali uplakanou náctku. Byly tu ale i dobré části ale upřímně, tohle už víckrát ne.

04.04.2019 2 z 5

Nevím kudy kam Nevím kudy kam Gayle Forman

Pro mě to byla první zkušenost s Formanovou (ano, stydím se) a byla jsem opravdu příjemně překvapená. Kniha je napsána velmi dobře, čtivě a se skvělou motanicí osudů 3 mladých lidí.
Každá postava je věruhodně napsaná, mají své problémy a vlastně neví, jak se s nimi vypořádat. Každý ten problém byl úplně jiný, ale společně se jim povedlo těm problémům čelit. Freya mi opravdu bavila, tak i Nathaniel a Harun - u těch ale člověk víc procitne až při konci. Závěr knihy byl skvělý, promyšlený a bylo to (alespoň pro mě) prostě WOW *slzička ukápla*. Nebylo to bůh ví jak světoborný, ale skvělé to opravdu bylo.

04.04.2019 4 z 5

Zaslíbená Země Nezemě 1 Zaslíbená Země Nezemě 1 Kaiu Širai

Opravdu skvělý kousek! Už na začátku člověku nesedí, co se v sirotčinci děje a brzy příběh nabere obrátek, na nic se nečeká. Je děsivé, co za tím vším je skryto a čtenář je jak na trní když se dozvídá, jaký ten jejich svět je. Postavy jsou zajímavé, chytré, krásně nakreslené a prostě je to geniální.
Tohle opravdu povedená manga, vřele doporučuji všem (co snesou "trochu" toho násilí a krve).
Těším se na další díly.

03.04.2019 5 z 5

Skrytý válečník Skrytý válečník Lynn Flewelling

Pokračování mě bavilo o hodně víc. Příběh přeskakuje z místa na místo, je tu akce, která mi v prvním díle chyběla. Opět, četlo se to dobře, ale s menšími odstupy. Musela jsem si kolikrát dát pauzu, abych části příběhu vstřebala.
V tomhle díle se konečně dostáváme k odhalení Tobina a přijímání a seznámení sama se sebou. Postavy se nám dále rozvíjejí a jejich příběh je pořád víc zajímavý. Baví mě sledovat jejich osudy, baví mě to číst. Těším se na poslední knihu a jsem zvědavá na závěrečnou bitvu.

03.04.2019 4 z 5

Láska a jiná vykolejení Láska a jiná vykolejení Leah Konen

Když potřebuje člověk vypnout a prostě si někam zalézt - tohle je k tomu ideální doplněk. Není to bůh ví jaká úžasná romance, ale je to příjemné počtení v klidném duchu.
Ammy mi moc k srdci nepřirostla. Člověk jí nejednou chtěl dát políček. Noah je podobný případ, akorát byl sympatičtější (nesmyslně naivní, ale přes to sympatičtější). Příběh je plný zvláštních náhod, které bych nevěřila, že se můžou opravdu stát - jak špatné, tak dobré.
Styl psaní byl příjemný a četlo se to dobře. Není to ale kniha, kterou bych musela číst ještě někdy jindy.

22.03.2019 3 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Bože jak já se zamilovala. ♥ Asi jsem to četla v té nejlepší pohádkové zimní chvíli a ve skvělém rozpoložení, ale prostě jsem si čtení tak strašně moc užila a hltala každou stranu.
Jeva a její rodina se propadnou do špatné situace krachu a přesunou se do lesa, Jevy milovaného prostředí. Ovšem, špatné věci se dějí stále a otec rodiny zmizí a s ním přijde strach, stesk a touha ho najít.
Život v lese a hony jsou krásně vylíčeny, popsány a jakožto obdivovatel lukostřelby jsem milovala ten Lara Croft pocit. Romatická linka je skvělá, Zvíře je zajímavě pojato s "deníkovým" dodatkem po každé kapitole a propojení tak pohádkového světa s dalším - Ptáka Ohniváka - to nejde prostě a jednoduše nemilovat. ♥ Sestry jsem si též oblíbila tak i ostatní postavy, které se v příběhu objevili.
Doporučuji!

20.02.2019 5 z 5

Má mě rád, nemá mě rád Má mě rád, nemá mě rád Sally Thorne

Občas jsem měla pocit, že čtu parodii 50 odstínů tyrkysové a 50 odstínů rudé. Ale sakra mě to bavilo. Myšlenkové postupy Lucy byly často k popukání a celé to bylo usměvavé a svým způsobem i roztomilé. Lucy jsem si oblíbila jak byla prostě svá, to vždycky strašně moc oceňuji. Joshuu jsem si samozřejmě také oblíbila a pročítala se jejich společným dramatem s úsměvem.

20.02.2019 4 z 5

P.S. Líbíš se mi P.S. Líbíš se mi Kasie West

Druhá kniha od Kasie, co jsem četla a jsem unešená. Opět to bylo tak milé, roztomilé a skvělé. Kapitoly jsou krátké a výborně se to čte. Lily má skvělý smysl pro humor, tak i její dopisovatel. Sice mi zprvu vadilo když jsem zjistila, kdo to je, ale v mžiku jsem změnila názor. Stačilo ho více jenom poznat. Příběh byl skvělý, dopisování pod lavicí bylo roztomilé a člověk se musel usmívat na celé kolo při jejich čtení. Kasie to prostě umí a těším se na další její knihu.

11.02.2019 4 z 5

Ke knize jsem přistupovala opatrně, nevěděla jsem co od ní čekat. Ale uchvátila mě hned na začátku a milovala jsem to, LGBT literatura je pro mě taková oddychová záležitost. Milovala jsem to od začátku až do konce. Je tu láska ve všech podobách. Přátelská, rodinná, romantická, dětská, vyspělá, v rozkvětu,... . Není to klasické klišé YA literatury. Dotýká se to citlivého tématu, které už v dnešní době je přijímáno lépe - homosexualita. Je tu k ní přistupováno pomalu, jemně a citlivě. Objevování, pátrání a poznání sama sebe.
Kapitoly jsou tu krátké, dobře se čtou a je to napsáno krásným a zajímavým jazykem.
Aristotela a Danteho jsem si zamilovala. Miluji to a doporučuji.

10.02.2019 5 z 5

Po tvém boku Po tvém boku Kasie West

Tohle bylo strašně milé a sladké. Nevím, proč jsem si na Kasie nenašla čas už dříve.
Postavy jsou skvělé a zajímavé, i když by vedlejší postavy mohly mít více prostoru abychom je poznali. Autumn jsem si velmi oblíbila, nebyla to klasicky strojená dokonalá hlavní postava, ale reálná osoba poukazující na lidi s podobnými problémy.
Příběh byl sice pomalý, ale příjemný, výborně se to četlo a za chvilku byla polovina knihy přečtená.
Část v knihovně se mi líbila nejvíce a trochu mi mrzelo, když to končilo. I když sice je úplně jasný, jak to dopadne, tak příběh neomrzí ale "zahřeje uši." ;)
Prostě strašně milá, krásná zimní romace. ♥

31.01.2019 3 z 5

Dítě proroctví Dítě proroctví Lynn Flewelling

Tři čtvrtě knihy mi přišlo, že je to celé prolog. Člověk z anotace věděl vlastně co se tam bude asi tak bude a tím pádem nečekal žádné překvapení. Nic se tam prakticky nedělo a příběh šel ve stejném duchu na stejném místě než jsme se někam dostali. Asi posledních až 100 stran jsem hltala jak blázen. Téma rozhodně zajímavé a styl psaní velmi čtivý. I pro mě zbytečné pasáže se četli výborně. Jak už tu je zmíněno, vadil mi překlad step a half sister. Při čtení to mátlo, což bylo naštěstí nejvíce jen na začátku.
Tobin a Ki jsou skvělé postavy. Tak i Arkoniel, Tharin, král Rhius a ostatní postavy. Jsou věrohodné a skvěle napsané. Baví mě přebíhání mezi nimi, tak že můžeme některé situace vidět z pohledu někoho jiného. Určitě se pustím i do dalších knih.

28.01.2019 3 z 5