Šánka Šánka komentáře u knih

Dokonalá iluze Dokonalá iluze James Patterson

Nebylo to zlé, ale nebyl to ten úžasný Patterson, byl to takový příjemný oddechový thriller až na ten hororový závěr. Zloduch byl jasný, zápletka taky žádný převrat, dokonce jsem si i něco tipla, což se mně nestává, abych uhádla a ono to vyšlo.Takže buď jsem namlsaná z těch seveřanů nebo můj oblíbenec má horší období.

29.01.2015 3 z 5

Sen o Somersetu Sen o Somersetu Leila Meacham

Nádherná jižanská sága, dějově předcházející Poselství růží.
Začátek románu se odehrává na pozadí dramatických událostí v dějinách Ameriky v době otrokářství, občanské války a velkých převratných změn až po začátek 20.století. Je to ale především strhující příběh o přátelství, lásce a velkém životním snu, který přetrvá po další generace.
Tato kniha mně zůstane nejen v hlavě, ale i v mém srdci.

27.01.2015 5 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Skvělé, skvělé a ještě jednou skvělé !!!!

21.01.2015 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Úžasný psychologický román. Velmi se mi líbil styl psaní. Děj se rozbíhá pozvolna a nabere neskutečný spád po přečtení dopisu - otevření oné pověstné Pandořiny skříňky.
Tím se nabízí morální dilema knihy, otázka viny, přiznání se a odpušténí, ale hlavně dosah přiznání na celou rodinu. Musím říct, že závěr knihy mě doslova převálcoval.
A ještě jedno má tato kniha mimořádné - jeden z nejpůsobivějších epilogů.

16.01.2015 5 z 5

Nejdelší jízda Nejdelší jízda Nicholas Sparks

To je celý Sparks! Krásné a dojemné.
Dvě dvojice Ira a Ruth, kteří prožili svou velkou osudovou lásku a Sophie s Lukem, stojící teprve na začátku své cesty. Je to především kniha o lásce, ale taky o naději a slušnosti. Doporučuji všem romantickým dušičkám.

10.01.2015 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Tak na tuto knihu jsem čekala v knihovně několik měsíců a dostalo se mi za to odměny v podobě krásného a originálního čtenářského zážitku, u kterého jsem se i něco dozvěděla. Žítkovské bohyně a jejich bohování jsou pro mě nezapomenutelnou knihou, ale taky jedním velmi smutným příběhem.

07.01.2015 4 z 5

Manželky Manželky Táňa Keleová-Vasilková

Pěkná kniha a v příběhu čtyř kamarádek si každá z nás může najít i kousek sebe. Uvěřitelné a pohodové.

03.01.2015 4 z 5

Hodina dědiců Hodina dědiců Charlotte Link

Krásné zakončení celé trilogie, kde v postavách vnoučat Felicie, pokračuje její životní odkaz.
Moc pěkné čtení.

29.12.2014 4 z 5

Divoké lupiny Divoké lupiny Charlotte Link

Skvělé pokračování napínavé ságy od nástupu fašismu až po konec 2. světové války. Na životě Felicie a její rodiny se v celé své hrůze ukazuje obludnost a nesmyslnost války.
Knihám o válce se úmyslně vyhýbám, ale tuto bych k přečtení doporučila.

21.12.2014 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

To nemělo chybu, senzační oddechovka.
Upozoznění : nečíst na veřejnosti!!! Nejde se přestat smát (řechtat) nahlas.

16.12.2014 5 z 5

Bouřlivý čas Bouřlivý čas Charlotte Link

Krásný román od první stránky do konce doslova nabitý dějem v době1. světové války po začátek 30.let.
A i když v jiném století a v jiné válce, postava Felicie mi povahově velmi připomněla Scarlett v Jihu proti Severu. Moc se těším na pokračování.

08.12.2014 5 z 5

Třetí hlas Třetí hlas Rolf Börjlind

Výborné pokračování pro mě naprosto vynikajícího Skočného přílivu.To severské klima thrillerům opravdu svědčí a pokud to někdo umí, jako tato dvojice, těžko se kniha odkládá.
Ale už do Vánoc nic nepište! Nestihám.

04.12.2014 4 z 5

Dům u jezera Dům u jezera Kate Morton

Nádherná kniha! Návrat v čase po 1. světové válce, která navždy změní a poznamená osudy lidí. Děj knihy plyne pozvolna a ze života šlechtické rodiny se postupně dostávají na povrch stará tajemství, která po mnoho let zůstala ukrytá až do strhujícího závěru.
Od této autorky opět krásný čtenářský zážitek.

30.11.2014 5 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Nevím, jestli je to romantika, porno nebo harlekýnka, ale mně je to jedno, líbilo se mi to a bavila jsem se. Druhý díl ještě lepši než první.
Ale co mi přišlo hodně zábavné, některé velice zanícené odsuzující komentáře. A proč se někdo pustí do dalšího dílu, když první se mu nelíbil, je úsměvné, asi se kniha dobře čte!?

23.11.2014 4 z 5

Až na konec všech dní Až na konec všech dní Jodi Picoult

Dobrý psychologický román, který přímo nabízí otázku, kam až ve jménu lásky je člověk ochoten zajít. Jedna z knih, která po dočtení zůstává dlouho v hlavě.

17.11.2014 4 z 5

Noc předtím Noc předtím Lisa Jackson

To byla opět jízda plná napětí. Další skvělý thriller, který se těžko odkládal a mně moc scházel čas na jiné věci. Svižný děj a ten konec ! Paráda.
Velká škoda, že série vychází na přeskáčku, začínala jsem kdysi Hrobařem a ten je v sérii až 2.díl. Ale na samotný děj to vliv nemá, jen jsem vzpomínala, kde byli tito dva sympatičtí detektivové.

16.11.2014 5 z 5

Strom v srdci Strom v srdci Kim Edwards

Už dlouho jsem nečetla tak nudně napsanou knihu. Vyloženě jsem se nutila do čtení, jen abych se dozvěděla, jak to dopadne. Úplně zahozené dobré a zajímavé téma.

10.11.2014 2 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Dobře napsaný děsivý psychothriller odpovídající obálce knihy a varování na ní. Pro mě už trošku moc, ani ne tak popisem hrůz - ty jsou i v jiných knihách, jako spíše tím, co napsáno není a člověk si to představuje a nejde to pustit z hlavy ještě dlouho po dočtení. Zatím nevím, jestli se někdy odvážím na druhý díl.

05.11.2014 4 z 5

Když jsem si knihu půjčovala, nic moc jsem od ní nečekala. Co můžu čekat vtipného na stoletém dědečkovi ? Tak jsem se do toho pustila a bavila se tak, jak už dlouho ne a konec, ten mě úplně odrovnal. Mimořádná kniha ! Bude mi po Alanovi smutno.

02.11.2014 5 z 5

Temnota Temnota Robert Crais

Opět velmi dobrá detektivka, napínavý děj a vraha jsem vůbec neodhadla, velké překvapení. Jen jsem čekala, že autor trošku víc rozvede na závěr proč...Za to jedna*pryč.

30.10.2014 4 z 5