saman001 saman001 komentáře u knih

Jákobovy barvy Jákobovy barvy Lindsay Hawdon

Brutus. Doporučila bych jako povinnou četbu, rozhodně by to dnešním studentům prospělo víc, než třeba Strakonický dudák. Nevím, proč srovnávat s Nabarveným ptáčetem, je to úplně jiná kniha, jen námět stejný. Nádherný jazyk, dokonalý příběh, vřele doporučuji.

27.06.2017 5 z 5

Klekánice Klekánice Tereza Bartošová

Někdo by měl vysvětlit autorce rozdíl mezi klekánicí a polednicí.... A kniha nic moc.

10.04.2024 1 z 5

Nikdy o tom nemluv Nikdy o tom nemluv Kathy O’Beirne

Nechápu, jak se něco takového může dít v poválečné Evropě. Už vůbec nepochopím, jak se to může dít v podstatě ještě nedávno. To, že je kniha napsaná, jak je napsaná je jedna věc - myslím, že je potřeba ocenit odvahu autorky, že se vůbec rozhodla mluvit. A středověk, který očividně v Irsku zdaleka neskončil, mě utvrzuje v tom, že nejen lidská lhostejnost, ale hlavně náboženský fanatismus a pokrytectví jsou nebezpečné v jakékoli víře či vyznání.

29.11.2023 5 z 5

Až na kost Až na kost Ellison Cooper

To jako fakt???

12.04.2023 1 z 5

Městečko Městečko Łukasz Radecki

Dost dobrý, erotický horor jsem ještě nečetla. Pokud je to prvotina, moc se povedla.

19.10.2022 5 z 5

Ostrov Ostrov Sigríður Hagalín Björnsdóttir

Postapokalyptické romány miluju, ale opravdu dobrých je pomálu, proto mě autorka potěšila - nemá to chybu.

13.07.2020 5 z 5

Medvěd a Slavík Medvěd a Slavík Katherine Arden

Pohádkové, ruské, smutné, překvapivé, drsné, napínavé a čte se jedním dechem. Mrazík trošku jinak. Jediné, co mi na knize přišlo trochu divné, byl požadavek zlé macechy o sněženky - přišlo mi to tak nějak zbytečně navíc. Jinak vřele doporučuji!

12.03.2019 5 z 5

Slzy otců Slzy otců Eva Bacigalová

Některým lidem by mělo být zakázáno se množit...

26.11.2018 5 z 5

Líp už bylo Líp už bylo Jiří Sivok

Přečetla jsem v rámci "postapo" období, překvapilo mě. Hlavně tím, jak snadno jde přenést charaktery a způsoby jednání různých postav, společenství... (nerozvádím, abych náhodou nebyla vyškrtnuta ze systému) na dnešní dobu a události. Klidně bych uvítala delší zpracování.

22.05.2024 5 z 5

Filuta Filuta Terry Pratchett

Tak jo, takhle by to napsal Dickens, kdyby byl Pratchettem:-)

10.04.2024 4 z 5

Na plný plyn Na plný plyn Joe Hill (p)

Boží, boží, neuvěřitelné a ještě jednou boží!

04.01.2024 5 z 5

Medvědí tlama Medvědí tlama Liz Hyder

Jestli je to prvotina, tak dobrá. Musím souhlasit se všemi výtkami k vachrlatosti příběhu, logice a tak dál, ale když budu chtít "hoch" literaturu, budu číst Joyce a ne sci-fi pro mládež. Četlo se mi to moc příjemně a musím pochválit překlad.

17.06.2022 5 z 5

Hodní psi k jižnímu pólu nedojdou Hodní psi k jižnímu pólu nedojdou Hans-Olav Thyvold

Tak to je další skvělá kniha, kterou mám chuť po přečtení vyhodit a už nikdy nevidět, takže si ji, pochopitelně, někdy v budoucnu koupím. Nečte se úplně lehce, je to typická kniha na druhé přečtení, protože napoprvé se děj docela vleče, člověk má pocit, že čte pořád dokola a je napjatý, jak to dopadne, a vůbec si nevšímá, jakým nádherně napsaným příběhem prochází, to si uvědomí až někde ve třetí třetině knihy, tak vydržte. A je to hlavně o lásce, starosti a porozumění.

11.01.2022 5 z 5

Její děsivá souměrnost Její děsivá souměrnost Audrey Niffenegger

Dost událostí předvídatelných, ale i dost nečekaných zvratů. Četlo se dobře a dobrý konec rozhodně není dobrým koncem amerického rodinného filmu.

29.10.2019 5 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Četlo se luxusně. Vím, že vědecká omáčka okolo někdy docela kazí příběh, ale sem se vyloženě hodila. Jdu zjišťovat, jak je to s tou neviditelnou planetou:-)

26.09.2019 5 z 5

Nic není tak prosté Nic není tak prosté Květa Legátová (p)

Svěží, příjemné čtení, krásný jazyk, jak je u paní Legátové zvykem, návrat k té nejlepší tradici české detektivky a tak dál... a vůbec nejlepší je poslední povídka!

25.09.2018 5 z 5

Dobrodružství Fany a Beryho Dobrodružství Fany a Beryho Ivana Fexová

Líbezné, poetické vyprávění z našeho dvorku, návsi a lesa. Pobaví, pohladí po duši a okouzlí.A děti se navíc i něco nového dozví. Přesně taková kniha, jakých není v dětské literatuře mnoho.

18.07.2018 5 z 5

Psí šťastlivci a smolaři - Nalézání štěstí na obou koncích vodítka Psí šťastlivci a smolaři - Nalézání štěstí na obou koncích vodítka Elizabeth Abbott

Spousta zajímavých věcí, ale neseděl mi styl někde napůl mezi pamětmi a dokumentem, proto o hvězdičku míň. Jinak rozhodně doporučuji a nejen pejskařům. Kniha o smutku i o naději. K obsahu stačí citát:
"Tomuto zvířeti se stala křivda; máte pocit, že byste s tím měli něco dělat. Dítě má svůj hlas, aby řeklo, že je něco špatně - chudák němá tvář musí trpět potichu. Je to hořké, moc hořké ticho."
Asi tak.

15.02.2018 4 z 5

Výminkáři Výminkáři Karel Václav Rais

Četla jsem poctivě už podruhé, a stejně se člověku dělá až špatně, když si to představí. Idylické časy nebyly, nejsou a nebudou, zato něco pravdy na pořekadle "Po přízni řízni" určitě ano, stačí navštívit nejbližší domovinku nebo vyslechnout historky o dělení dědictví. V každém případě Rais je úžasný autor, který své příběhy snad ani nevypráví, ale doslova maluje. Narodit se v dnešní době, byl by stoprocentně někde na vrcholu žebříčku sta nejoblíbenějších. Doporučuju zkusit!

05.12.2017 5 z 5

Kdo chytá v síti Kdo chytá v síti Marika Pecháčková

Moje reakce na obsah knihy: Ááááááááááááááááááá!!!????!!!! To jako fakt????!!!!!!!
A to jsem předtím viděla film!

05.03.2024 5 z 5