sajanka sajanka komentáře u knih

Búrlivé výšiny I. Búrlivé výšiny I. Emily Brontë

Už jsem se vyjádřila k české verzi, ale vlastně jsem poprvé tento příběh četla ve slovenštině.

27.07.2023 5 z 5

Tenkrát před lety Tenkrát před lety Zuzana Muchová-Daxnerová

Dobu druhé světové války prožívali dva hlavní hrdinové v dětství každý jinak. Je úžasné, že si moravský vojáček našel na Slovensku svou budoucí ženu.

25.07.2023 4 z 5

Zlato tabákových polí Zlato tabákových polí Alexandra Ripley

Velmi dobře napsaná kniha. Dávám však čtyři hvězdičky, protože není pro mě ta úplně nejlepší.

25.07.2023 4 z 5

Příběhy mojí babičky Příběhy mojí babičky Zuzana Muchová-Daxnerová

Jsou to humorné i dojemné příběhy jedné obdivuhodné babičky.

Ze zápisníku lesníka Ze zápisníku lesníka Jaroslav Veškrna

Ani tato nádherná kniha nechybí v mé knihovně.

Do hor Do hor Jaroslav Veškrna

Autor zde popisuje velkou změnu ve svém životě, kdy se stěhoval do hor. Dílo je plné poetiky a lásky k přírodě.

Duše lesa Duše lesa Jaroslav Veškrna

Oblíbená. Kdo má rád přírodu, můžu jen doporučit.

Horymírka Horymírka Jaroslav Veškrna

Velmi ráda jsem četla tuto knihu, kde autor vypráví o svém dětství a mládí.

25.07.2023 5 z 5

Je to jedna z mých nejoblíbenějších knih z dětství.

21.07.2023 5 z 5

Reportáž psaná na oprátce Reportáž psaná na oprátce Julius Fučík

Nu ano, povinná četba. Slyšela jsem o panu Fučíkovi od paní, která ho znala osobně.

Černý mustang Černý mustang Karel May

Knihu Černý mustang jsem kdysi nemohla opomenout, jako všechny knihy Karla Maye, které jsem tak ráda jako dítě hltala.

18.07.2023 3 z 5

Divoška Jaja Divoška Jaja Benjamin Klička

Byla to v mládí má oblíbená, i když smutná knížka.

Vrah v šarlatu Vrah v šarlatu Josef Volák

Četla jsem kdysi.

Bídníci I. Bídníci I. Victor Hugo

Velmi ráda jsem tuto knihu četla.

18.07.2023 3 z 5

E-knihy, aneb, První pomoc pro začatečníky E-knihy, aneb, První pomoc pro začatečníky Monika Oravová

Přečetla jsem ze zajímavosti. Určitě užitečné informace, i když by opravdu byla vhodná aktualizovaná verze.

18.07.2023 2 z 5

Na vlnách odvahy a dobrodružství Na vlnách odvahy a dobrodružství Otakar Batlička

Jako dítě jsem Batličkovy knihy přímo hltala.

16.07.2023 4 z 5

Panna a cikán a jiné povídky Panna a cikán a jiné povídky David Herbert Lawrence

Lawrence zaujímá místo v mé knihovně a jako polovina mých knih ho mám ve slovenštině, jelikož jsem kdysi objednávala knihy ze Slovenska. Musím říct, že jeho knihy jsou "priveĺmi psychologické" a čtou se dost těžko.
Mám psychologocké knihy ráda, ale nic se nemá přehánět. Když je děj hodně rozvláčný, mám tendenci při čtení toulat se myšlenkami bůhví kde a až po přečtení většího úseku vlastně nevím, co jsem četla.
Přesto pokládám toto klasické dílo za hodnotné a obsahově zajímavé. Rozhodně kvalitní a jsem ráda, že je mám. K takovýmto knihám se občas vracím.

16.07.2023 3 z 5

David Copperfield - 2. díl David Copperfield - 2. díl Charles Dickens

Televizní seriál o Davidovi Copperfieldovi jsem viděla nějak v době, když jsem čekala syna. I díky němu jsem se rozhodla mu dát stejné jméno. Seriál byl poutavý díl od dílu, knížku jsem si oblíbila. Dickens nezklame.

16.07.2023 4 z 5