Safienka Safienka komentáře u knih

Tamařino souhvězdí Tamařino souhvězdí Anna Musilová

Jako hezký to bylo. Určitě se mi to četlo líp jak Černooká, ale že bych si z toho sedla na zadek, to ne. Tleskám za lesbické téma, o kterém jsem zatím moc nečetla. Jinak slza nebyla, tak asi nejsem úplně cílovka :)

16.01.2020 3 z 5

Je to už doba, co jsem četla první díl, takže jsem asi zapomněla, jak skvělé počtení to je a nebo se autorův styl vylepšil. Ač tak či tak, knížečku jsem si užila. Předčítala jsem ostatním a hodně se nasmála. Našla jsem zase spoustu krásných myšlenek. Jsem ráda, že tuto knihu mohu mít v knihovně! Je to skvost :)

29.12.2019 5 z 5

Vánoční tábor Vánoční tábor Karen Schaler

Romantický vánoční příběh plný Vánoc. Spíš bych to přirovnala k nějaké animované pohádce.

23.12.2019 3 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Takové poklidné, průhledné, romantické čtivo. Vše jasné od začátku, ale i tak se to moc hezky četlo. Možná líp číst někdy v létě nebo před létem než takhle před Vánoci, ale to už vidím jako malý nedůležitý detail.

15.12.2019 4 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Ach jo! Abych šla v nejbližší době do nějaké cukrárny! Nebo něco upekla? Nebo jela do Paříže? :D příjemné, pohodové, romantické čtení...A Sebastiana jsem měla teda 3/4 knihy chuť praštit nějakou tlustou knihou! :D

10.12.2019 5 z 5

Koláčky a spiklenci Koláčky a spiklenci Theo Addair (p)

Skvělé to bylo! A to že ne u všech druhých dílů to tak je! Z otce jsem měla osypky a nejradši bych mu dala ránu litinovou paličkou! A kluci opět a zase roztomilí... I ti kamarádi kolem!

08.12.2019 5 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Mám štěstí na neotřelá témata knih :) spolubydlící, co sdílejí jednu postel, nevidí se vůbec a ještě si píši vzkazy na lístečky? Boží! Chci víc o Tiffy a Leonovi!

06.12.2019 5 z 5

Než vystydne káva Než vystydne káva Tošikazu Kawaguči

Po prvních stránkách jsem z knihy byla maličko rozpačitá. Možná spíš tím že se tam vyskytovalo spoustu ženských jmen na K a já se v nich ztrácela. Ale hned po několika stránkách mě to pustilo. Moc se mi líbila ta provázanost místa a postav. Ač vlastně charaktery byly jen v nástinu, tak bych je moc ráda potkala a poznala. A žena v bílých šatech, tak byla super! Krásná myšlenka! Jsem ráda, že jsem si mohla knihu přečíst.

04.12.2019 5 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Tak to mi bodlo. Příjemné, milé, oddychové čtení tak akorát k čaji a muffinu :) Těším na další díl!

03.12.2019 5 z 5

Záblesk života Záblesk života Jodi Picoult

Pořád mě baví, že Jodi přijde s tématem, o kterém se díky jejím příběhům tolik dozvíme. Ač jsem se asi v polovině knihy zasekla, protože jsem hůř louskala její nový styl vyprávění, tak když jsem tomu dala čas, druhou půlku jsem vlastně úplně zhltla. Těším se, co bude tématem její další knihy:) už aby to bylo :)

29.11.2019 4 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Colleen to prostě umí. Při střídání TEHDY a TEĎ se mé pocity střídaly. Nejprve jsem hltala to pozitivum TEHDY a nakonec jsem byla lapena do situace TEĎ. Téma jako vždy skvělé, aktuální a takové, že někdy to člověk prostě jen tak plácne... Tu mocnou otázku, TAK KDY UŽ KONEČNĚ I VY? a ani si vlastně neuvědomí, jak hodně to může bolet.

25.11.2019 5 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

Kniha, která je aktuálně na místě. Skvělé počtení. V některých momentech bych řekla i dost reálné. Jo, člověk čte o tom, jak se s tím pere skupinka dětí, ale i tak se mi to opravdu líbilo a myslím, že by mělo čtenáře alespoň donutit se zamyslet nad tím, jak si vážit vody.

28.10.2019 5 z 5

Království popela Království popela Sarah J. Maas

Konečně jsem dočetla a ač se mi to líbilo, tak mám několik výtek. Začátek jsem se vlastně nemohla dočkat, kdy konečně bude obrat a začne se něco dít. Pak se mi lehce míchalo to, kdo to vlastně je (což je má chyba, měla jsem si znovu přečíst předchozí díly), ale budiž. Pak to byla jedna velká členitá bitva, která byla možná až moc dlouhá? Několikrát mi i ukápla slza. Každopádně se těším, co dalšího autorka napíše. Její světy jsou moc fajn!

20.10.2019 4 z 5

Kočky útočí Kočky útočí Sarah Andersen

Nadšená! Zas a znovu :) I když to manžel nechápe, já jsem nadšenáááá!

15.09.2019 5 z 5

Láska po řecku Láska po řecku Kat French

Joo! To mi sedlo! Přesně ta letní pohodová kniha protkaná milovaným Řeckem, láskou a ginem s tonicem! Konec až poetický, ale proč ne.. Občas je to potřeba!

09.07.2019 4 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

No, zase tak nadšená jako všichni nejsem. Čtení se mi nějak sunulo a zjistila jsem, že se mi občas ani nechtělo číst. Začátek dobrý, prostředek takový dlouhý a konec najednou
bum strašně akce a zlom. Každopádně jsem zvědavá na třetí díl.

04.07.2019 3 z 5

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

Opět příjemné počtení. Na zadek jsem si z toho nesedla, jako třeba u jiných knih od Colleen, ale bavilo. Colleen ještě nezklamala, takže už se těším na něco dalšího.:-)

21.06.2019 4 z 5

Zlodějský tanec Zlodějský tanec Mary E. Pearson

Jo, tak to bylo zase super :) I když začátek jsem měla problém se orientovat a byla jsem lehce mimo. Pořád mi nějak nesedělo, kdo jsou ti Synové :D (kdo dá postavě jméno Synové?) pak super... Lovila jsem v hlavě jak to bylo předtím v Kronikách Pozůstalých... Možná by bodlo si je přečíst předtím. Každopádně jsem si to užila, poslední kapitola to řádně zavířila a už se těším na další díl..!

15.06.2019 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Mám radost, když vždycky narazím na českou autorku, která má hodně čtivý styl. Knihu jsem si užila a jsem zvědavá na další díla. Ač by se mohlo zdát, že téma je takové upěchované a zdárně nevyšetřené, za poslední stránkou se vznáší spousta naděje. :)

14.06.2019

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

To byla zase jízda! Ač jsem knihu z nějakého důvodu pořád odkládala, jsem nadšená jako snad z každé knihy od Jodi. Miluji její vždy originálně vybrané téma, které je probráno do hloubky a člověka obohatí. Takže za mě palec hore. Těším na další dílo, snad něco vyjde brzy.

20.05.2019 5 z 5