Safienka Safienka komentáře u knih

Manželky Manželky Táňa Keleová-Vasilková

Autorka opět nezklamala. Myslím, že utvrdila mnoho žen/ matek v tom, že na tom nejsou ve světě samy tak bídně :-) Čtyři hrdinky, čtyři životy, čtyři změny a posuny. Opět nalézání sebe sama, což je v tomto díle náročnější, neboť vedlejšími hrdiny jsou nejen muži, ale i děti.

01.01.2015 5 z 5

Příběh o jednom ztroskotaném manželství...avšak není vše tak, jak se zdá. Surrealistické podání je na místě. Kniha se mi líbila, ač mi těch 800stránek dalo zabrat, tak jsem si to užila a člověk může zase o něčem přemýšlet. Prolínání více světů bylo příjemné zpestření. Doslov vše dovysvětluje. Skvěle napsáno!

30.12.2014 4 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Skvělé! Colleen Hoover nezklamala ani tentokrát! Kromě toho, že to bylo čtivé, oddechové a plné tajemství, tak se mi moc líbilo zapojení úryvků z textu kapely The Avett Brothers (už mám jedno album sehnáno :o) A hlavně se autorce povedlo předvést novodobou poezii v úplně jiném světle! Určitě stojí za přečtení!

01.12.2014 5 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

WOW!Tak to byla pecka teda :O Nečekala jsem, že mě bude román o dospívajících tak bavit...jako až tak, že jsem prostě jen hltala. A nakonec jsem si neodpustila slzu. Protože jako dvě slova??? sakra dvě slova? tím to končí? potřebuju pokračování...nebo aspoň jen kousek dál ještě číst :D

Ale jinak brilantní příběh. Krásný, dojemný a strhující!

29.11.2014 5 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Další kniha od Johna Greena mě opět překvapila, stejně jako Hvězdy nám nepřály. Ikdyž ty byly víc dojemné a emotivní. Přeci jen nemoc dětí není žádna sranda. V této knize není nikdo nemocný, ale spíš otrávený životem. Jedna z hlavních hrdinek má dost všedních dní, životů a hlavně svých neuvěřitelných rodičů (vůbec se jí nedivím). Tak se snaží svůj život alespoň trochu oživovat několika dobrodružstvími v podobě útěků. Ikdyž je tato kniha dost o samotné Margo, tak hned vedle se odehrává příběh Quentina, středoškoláka, jejího souseda, který je naprostým protikladem nezvladatelné Margo.
V knize jsem našla tolik myšlenek, které mě zaujaly a zřejmě je budu ještě nějakou dobu hledat a opakovat si je :-) Opět kniha protkána několika dalšími díly (do kterých se musím prostě podívat :o). Kniha o tom, jaké je to vybočit ze svého všedního dne a prožít nejeden zážitek. Kniha o bandě středoškoláků, o přátelství, odvaze a hlavně o těch druhých. Paráda!

26.11.2014 5 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Skvělý příběh, sympatická tloušťka knihy a hlavně téma, které by se mohlo promítnout i do reálného světa. Téma tolik propírané, ale zatím moc nevyřešené. Ač jsem se zpočátku maličko motala a ztrácela, tak nakonec jsem se nemohla odtrhnout. Agenta s mnoha jmény bych potkat nechtěla, neboť by mi nezůstalo nic skryto. Čtivé a napínavé. Skoro jsem až okusovala nehty nervozitou, jak to dopadne :o)

21.10.2014 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Takhle jsem se u knížky nezasmála hodně dlouho :D Skvělá kniha, vtipný děj. Jsem zvědavá na další díl.

09.10.2014 5 z 5

Mapa Anny Mapa Anny Marek Šindelka

Skvělé! Nikdy bych nevěřila, že mě bude povídková kniha tak bavit :-) Ikdyž nad některými povídkami zůstával rozum stát, tak ve výsledku opravdu povedené!

03.10.2014 5 z 5

Sport a jóga Sport a jóga Elisabeth Haich

Skvělý pomocník nejen pro pochopení systému hathajogy, ale i jako motivátor k životu a zdravému životnímu stylu! Ač je kniha z roku 1960, tak se četla dobře a srozumitelně!

01.10.2014 5 z 5

Zbožňuju Londýn Zbožňuju Londýn Lindsey Kelk

Třetí skvělá kniha od L.Kelkové. Ikdyž musím přiznat, že opravdu lepší než díl předchozí. Asi to bylo tím jiným nábojem, kterému se říká láska. Nejen láska mezi partnery, ale i láska rodiny. S Angelou jsme se tentokrát podívali do Londýna, do svého rodného města, v kterém byla naposledy, když zjistila, že jí přítel podvádí. Takže žádné extra chvíle. Tentokrát se do něj vydává se svým snoubencem Alexem a nejlepší kamarádko Jenny. Její život je opět opředen všemožnými i nemožnými situacemi, které z Angely dělají potrhlou, občas i bláznivou ženskou, která neví, co chce. Děj opět ubíhal a příběh se četl téměř sám. Skvělý společník na několik málo hodin.

29.09.2014

Krvavý písek Krvavý písek M. T. Majar (p)

První díl byl lepší, ale tento taky šel. Ikdyž mě hodně vadilo široké pojetí textu na stránkách. Já měla pocit, že se na mě věty úplně valí. Místama to bylo vleklé, ale ke konci to už zase šlo. Zajímavý byl taky zvrat očekávaných následných událostí. Nějak jsem ten druhý únos nečekala :-)

27.09.2014 4 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Z počátku mi vadilo to střídaní postav, ale nakonec jsem si zvykla. Ikdyž občas jsem musela i přeskakovat. Například, abych se dozvěděla, co je v tom proklatém dopise :o) Jinak čtivá kniha se zajímavým příběhem, který poukazuje na to, co nám v životě tropí karma. A epilog..ten mě taky potěšil :-)Víc v recenzi.

13.09.2014 5 z 5

Enjoy Enjoy Solange Bied-Charreton

Čekala jsem něco jiného. K dějové linii, která by mě oslovila ,bylo jen pár stránek. Ve zbytku jsem se lehce motala. Myšlenky lítaly nejen autorce, ale též i mě. Smysl knihy, který je tak trefný k aktuální situaci, se upřesnil až na konci. V několika málo řádcích tolik pravdy.

01.09.2014 3 z 5

Loutka Loutka Taylor Stevens

Skvělá napínavá kniha od první stránky až do poslední! Nemohla jsem se od ní odtrhnout a jsem ráda, že mě tak překvapila!Snad si konečně přečtu i první díl :o)

28.08.2014 5 z 5

Buďte svou vlastní terapeutkou Buďte svou vlastní terapeutkou Susan J. Wright

Čekala jsem něco jiného. Přesto jako odborná kniha je dost podrobná a určitě splní svůj účel. Konečně člověk zjistí o poklepávání zase něco nového :)

27.08.2014 4 z 5

Krize jako šance Krize jako šance Kurt Tepperwein

Moje první kniha od Kurta a musím říct, že jsem nadšená! Obsahuje spoustu praktických věcí, myšlenek, návodů a pravdivých citátů. Málokdo pochopí krizi jako dar, jako šanci, která mu je dána, aby se mohl zastavit a poté se posunout někam dál. Určitě se ke knížce budu vracet.

26.08.2014 5 z 5

Kořeny Kořeny Andrea R. Cremer

Zklamání. Kromě toho, že jsem si skoro celou knihu nemohla přesně vybavit, co se dělo v předchozím díle, tak celkově bez akce a bez té správné šťávy. Nechápu, proč se autorka pustila do dalších dílů...neboť dle konce bude ještě minimálně jeden.

17.08.2014 2 z 5

Cena nevinnosti Cena nevinnosti Rebecca James

Čtivý, napínavý příběh s nádechem tajemna. Zhltla jsem ho za odpoledne.

04.08.2014

Na hraně zapomnění Na hraně zapomnění Jessica Ann Redmerski

Čtivá romantika pro jeden den na gauči :-)Pěkná obálka, příjemný příběh, humor, napětí a nečekaný konec. Hodnotím kladně a už se těším na další díl. Určitě jsem jí nečetla naposledy :-)

04.08.2014 5 z 5

Slza Slza Lauren Kate

Nemohla jsem se do ní začíst. Když už jsem se začala orientovat (skoro v půlce), tak se to rozjelo. Na můj vkus až moc sáhodlouhých popisů, které mi vadily.

04.08.2014 3 z 5