Sabishej Sabishej komentáře u knih

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

I když bych nejraději napsala nějakou dlouhou slohovku (což by nebylo vůbec těžké), řeknu to jednoduše. Maasová mě jednou přivede do hrobu. Knížka přečtená za dva dny - válka se zdá být v plném proudu - teď se taky jedná o spojence - láska mezi Aelin a jeřábem. Naprosto úžasný.
A konec knížky? Promiňte mi za spoiler. Ale vážně? Už se zdá že se Aelin dostává do vedení a najednou to její zajetí. A příchod spojenců. Takže ta válka teprve teď začíná. A já mám vydržet čekání na pokračování..
Nic jiného než 5* nikdy nedám a Maasovou opravdu obdivuji.
PS. kdo taky na konci nezadržel slzy? :)

04.01.2018 5 z 5

Krvavé ostří Krvavé ostří Sarah J. Maas

Tak jako ostatní díly budu tuto knížku dlouho rozdýchávat. :D Naprosto skvěla kniha a radím Vám, aby jste si ji přečetli po druhém nebo třetím díle. Nevím proč, ale prostě to hezky navazuje ;) Určitě bych si ji nečetla jako první jelikož byste nic nepochopili a nebyli tak natěšení na Celaeninu minulost. :3
Někomu se nemusí líbit Celaenino chování a způsoby, ale pro mě se stala ještě lepším člověkem pro to, co všechno vytrpěla. Jasně že vím, že je to jenom postava v nějaké fantasy knížce, ale tato autorka ji napsala tak dobře, že na to rychle zapomenete.
Tak jako všem mi je hrozně líto Sama. I když jsem se ( spoiler ) na jeho smrt od začátku připravovala, slzička ukápla a to nejen jedna. Škoda že mu Celaena trochu více neopětovala lásku, ale i tak ten jejich románek stál za přečtení.
Všechny ty novely měly něco do sebe a v každé nechyběla trocha akce a v každé jsme se dozvěděli něco, o čem byla (nebo doufám bude) zmínka v ostatních knihách.
A abych to nějak ukončila, je to úžasná knížka a můžu Vám ji jen doporučit. :)

29.04.2017 5 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Jako první jsem viděla film, takže jsem věděla co čekat. Musím říct, že film je na rozdíl od knihy příšerný. Ale tak to většinou bývá. Tato knížka je zajímavá, nenáročná a hezky se čte.
Nevím proč by se zrovna Stmívání nemělo někomu líbit, protože snad všichni vědí o co tady jde - romantika s upíry. Pokud vám to vadí, tak si to jednoduše nečtěte. :P
Knihu jsem přečetla několikrát a z celé série se mi líbila nejvíce. Doporučuji všem. :D
PS: jsem od začátku tým Edward XD

03.06.2017 5 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Nikdy by mě nenapadlo zkombinovat starou známou pohádku o Popelce s roboty. Zní to jako blbost. Ale musím se přiznat, že tato knížka je jedna z nejlepších sci-fi knížek co jsem zatím četla.
Na začátku mě trochu zmátlo to místo děje - Peking. Takže jsem si tu holku prostě představovala jako šikmoočku. (Toto není žádná rasistická urážka jen tak pro info.) ;)
Ale když poté autorka vysvětlí, že je "adoptovaná z Evropy" tak začínám být velice zmatená nejenom jejím vzhledem. Dále mě docela fascinují ti tajemní Měsíčňané. Sice tady vysvětlí, že se vyvinuli z normálních lidí, ale není tu napsáno proč a jak. Je snad na měsíci jed v ovzduší, který tuto mutaci způsobuje? A proč jsou tak zlí?
Letumóza už je jenom třešinkou na dortu ve světě, který už teď vypadá jako post-apokalyptická říše, kde většina lidí jsou napůl roboti. A to mě přivádí k další části. Tihle kyborgové jsou dokonalí. A to nejen proto, že hlavní hrdinka je sama kyborg.
A nakonec, ve světě Cinderelly nesmí chybět krásný princ, který je zde zachycen jako skvělej, trochu naivní klučík. Naštěstí se rychle vzpamatuje a je z něj vzorový císař.
No, abych to shrnula, tak to je nádherný příběh, zasazený v dokonale promyšleném světě s nádechem známé klasiky. Prostě bomba, kterou si stojí za to přečíst. 5*

16.03.2018 5 z 5

Vendeta Vendeta Catherine Doyle

Knihy na téma mafie, mám ráda, a myslím si, že tato kniha nezklamala. Bylo tu napětí, trocha akce (hlavně na konci) a taky romantika. Jenže mi trochu vadí ten věk hlavních postav. Je mi jasné, že to je spíš čtení pro náctileté, ale já dávám přednost knihám, kde nehrají hlavní roli naivní holky. Tak např Bavettovi jsou super.
Ale abych nekritizovala, dávám pět hvězd, a pokračování si nenechám ujít. :) Knihu doporučuji, ale více než thriller, to je lehká romance s nějakou tou akcí na konec.

03.02.2018 5 z 5

Napůl zlý Napůl zlý Sally Green

Musím říct, že mě kniha vážně překvapila. Samozřejmě v tom dobrém slova smyslu. Ze začátku jsem ale tak nějak nemohla pochopit o co jde a proč je to napsané tak blbě...
No, potom to začalo dávat smysl a do Nathana jsem se vcítila i když mi to dalo zabrat. Připomínal mi nějakého bezcitného robota, který má nezvladatelný záchvaty vzteku.
Dávám pět hvězd za zajímavý příběh, neobvyklý styl psaní a hezkou obálku.
Ale abych jenom nechválila, tak mi vadilo to, že k ostatním postavám jsem si nevytvořila žádný "vztah", a taky mi vadilo, že i muže tam nazývali čarodějnicemi. Nebylo by označení čaroděj trochu více smysluplnější? :) Další díly rozhodně nevynechám a těším se na to, jak to s Nathanem dopadne.

01.02.2018 5 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Naprosto skvěla kniha. ♡ :)
Všechny tři hlavní postavy jsem si hned zamilovala, a musím říct, že oba kluky jsem si typla špatně. (Vrah/princ - ale takhle tajemný to prostě mělo být) :D
Na druhý i třetí díl se nemůžu dočkat, jelikož tyto otevřené konce mě ničí. XD
Jinak opravdu všem doporučuji. ;* :)

28.07.2017 5 z 5

Nocte Nocte Courtney Cole

Wow. Tak to je slušná magořina. XD
(Spoiler?)
V podstatě celý děj byl nuda. Stále na stejném místě,občas zajeli do města. Jediný zajímavý byl ten 'záhadný' kluk a její bratr. A teď na konci... Panebože. Ta holka je prostě blázen. A navíc mi tam nesedí to,že s tím 'Finnem' jeho táta taky mluvil..
No, další díl radši vynechám,ale nápad rozhodně zajímavý

03.06.2017 3 z 5

Poušť v plamenech Poušť v plamenech Alwyn Hamilton

Páni. Je to asi nejlepší knížka, co jsem zatím v létě přečetla. Děj byl napínavý a nutil Vás číst dál, dokud jste se neujistili, že je Amání zase na chvíli v bezpečí. Hlavní postavy jste si rychle zamilovali, ty zlé zavrhli a prostředí bylo skvěle propracované. Jediné, co mi trochu vadilo bylo to jejich cestování, protože jsem to podle té mapy nějak nepochopila. Románek mezi ní a Jinem byl jasný už z první kapitoly, ale přesto se postupně vyvíjel, že to tak nebilo do očí. Jinak celkové zpracování magie, života ve středním východě spolu s pistolníky z divokého západu byl geniální. Druhý díl rozhodně nevynechám. Doporučuji ;)

05.08.2018 5 z 5

Ledová jako sníh Ledová jako sníh Danielle Paige

Takže,... těšila jsem se na další zajímavý příběh odehrávající se v jiném světě plném magie. A dostala jsem tohle. Bože...
První část knihy v ústavu byla nejlepší. Příběh mě zaujal. A potom se to celé potentovalo. XD Popisy krajiny byly neúplné, popisy postav nepřesné,.. vůbec jsem nepochopila o co vlastně jde. Jelikož je kniha určená pro malé holky, tak se do hlavní hrdinky museli zamilovat všichni kluci v dosahu 100 km a ona přesto hledá toho podívína z ústavu. Perfect love story.
Bojové scény byly jak napsané dítětem na Watpadu.
No prostě hrůza. Všechny knihy se i přes nechuť snažím dočíst do konce, ale u této knížky to bylo nemožné. Lidem starším 10 let nedoporučuji. XD

30.07.2018 odpad!

Mafiosa Mafiosa Catherine Doyle

Krásné završení celé trilogie. Autorka se s každou knihou zlepšovala, a její další knihy (pokud budou, v což doufám) už budou perfektní.
Poslední díl byl stejně napínavý, a romantický jako ten druhý, ale měl víc emočních scén, díky kterým jsme se lépe dostali do děje. A ty "krvavé" scény byly podle mě tak akorát pro ženské čtenáře, naopak tam mohlo být více té erotiky, aby to bylo vyvážené.
Sofie byla svými úsudky a chováním vážně reálná, ale o ostatních Falconových to říct nemůžu. Samozřejmě Luca máme rádi všichni. ;)
Konec a epilog byl dokonalý, a pokračování nebo novela "po" by podle mě nebyla vůbec k zahození. Zase dávám 5* a knihu vřele doporučuji.

06.02.2018 5 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Na to ze to byl román, tak to bylo docela drsný. :D Kluky si nešlo nezamiloval a zabít zároveň, a Ellu zase nešlo nepodporovat. Moc se mi líbil nápad i zpracování, kde se člověk nenudí. Trochu mě ale zaráží chování vedlejších postav. Právě to byl podle mě ten největší masakr. :D

24.11.2017 5 z 5

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

Takže.. jak bych začala :D
Když jsem knížku poprvé uviděla na bratrově stolu, hned mi padla do oka. Poté co mi bráška řekl, že to vůbec není pro mě jakožto pro holku, zájem vzrostl ještě víc. :D
Nejvíce mne zaujala obálka a po prvních několika stranách jsem byla docela zklamaná. (SPOILER) A když najednou všechny hlavni postavy umřely, knížku jsem chtěla vyhodit. :D Ale teprve teď se příběh rozjel a Já byla velice nadšená. A po zajímavém otevřeném konci, jsem hned začala číst další díl.
Na to že to je fantasy od českého autora, je to úžasný krvák. :3

13.05.2017 5 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Scarlett je podle mého názoru lepší, než první díl Cinder. Asi je to proto, že mi možná S. přišla sympatičtější a ten její příběh, byť zkráceně, byl zajímavější. Samozřejmě je také lepší proto, že se příběh konečně rozjel, a hlavních postav je tu najednou víc než dost.
Jsem ráda, že příběh nejenom vypráví příběh Cinder a Scar, ale také nám ukáže, co se děje v paláci. A taky jsem ráda, že se jejich cesty nakonec sejdou. No, čekat na to shledání do posledního dílu série by bylo vyčerpávající.

V tomto díle jsme se dozvěděli, že celý příběh je dokonale promyšlený. Jednoduše, že všechny díly skládačky do sebe zapadají. A i když je to knížka spíše pro mladší čtenáře, tak zaujme i ty starší. 5* a těším se na další díl. ;)

17.03.2018 5 z 5

Láska bez scénáře Láska bez scénáře Tina Reber

Moc románů s tématikou - slavný herec/obyčejná holka jsem nečetla, ale myslím si, že tahle kniha má něco do sebe. Autorka zajímavě rozvíjela vztah hlavních postav, a ty "zvraty" byly také dobré. Sama nemohu pochopit jak dokázala napsat 600 stránek aby to nebylo úplné klišé.
Podle komentářů jsem se připravovala na nejhorší, ale podle mého názoru je to romantika jako každá druhá. A ty dialogy mě přišly naprosto v pořádku. Jediné, co mi vadilo, byl zdlouhavý začátek.
Těším se na druhý díl, a knihu doporučuji těm, kteří mají silnou vůli přečíst knihu do konce, a neodložit ji po prvních několika stránkách. ;)

12.02.2018 4 z 5

Z vůle Luny Z vůle Luny P. C. Cast (p)

Musím říct, že mě kniha velice překvapila. Podle názvu, obálky a i z obsahu, jsem se domnívala, že to bude další kniha o vlkodlacích. Kniha ale byla mnohem lepší. Dostali jsme se do dobře promyšleného post-apokalyptického světa, což jsem vůbec nečekala. Líbí se mi postava Mari i Nika a záporáci mají také něco do sebe. Jediné, co mě trochu zklamalo bylo to, že se Mari a Nik potkali až po polovině knihy, takže na rozvoj jejich vztahu bylo málo času. Doufám v brzké pokračování, a to si rozhodně nenechám ujít. :)
PS: doufám, že se v dalších dílech objeví i ten záhadný Kočičák. Důvod není nutné vysvětlovat. XD :P

02.02.2018 5 z 5

Otrokyně citů Otrokyně citů Nalini Singh

Musím říct, že autorka vymyslela úžasný svět, kde propojila prvky fantasy, románu a sci-fi aniž by to tolik bilo do očí. Psyové mě naprosto nadchli, jelikož i tu jejich chladnou osobnost popsala tak dokonale, že představit si je byla hračka - a to ani nemluvím o té jejich síti. Měňavce naopak stvořila přesně tak jak si je všichni představujeme - divoké šelmy. Někteří tvrdí, že tahle kniha patří spíš do červené knihovny, ale podle mého názoru je od jiných knížek v erotice ještě hodně slabá.
Hodnotím 5* a těším se na další díl.

04.01.2018 5 z 5

Mezi elfy proti své vůli Mezi elfy proti své vůli Sandra Regnier

Gramatika byla sice otřesná, ale příběh to byl moc hezký. Felicity mi taky občas lezla na nervy, ale to ani nestojí za řeč. Autorka měla skvělý námět - elfy a cestování časem - což mě mile překvapilo, jelikož takhle to zní vážně divně. Dávám 5 hvězdiček a jdu rovnou na druhý díl, jelikož tyhle otevřené konce vážně nesnáším. :D

10.12.2017 5 z 5

Najít Sky Najít Sky Joss Stirling (p)

Moc Krásná knížka. :)
Malinko mi to připomínalo Stmívání - ale to je pouhý odhad. Všechny postavy jsem si zamilovala a některé scény byly úžasné.
Škoda, že další díly už nejspíš v CZ nevyjdou. :( Přesto moc doporučuji :D

20.08.2017 5 z 5

Lovec Lovec Lisa Jane Smith

Skvělá kniha se skvělým dějem. Na konci mě bylo trochu líto Juliana. Ale popravdě, kdo by si ho nezamiloval a nezůstal s ním v tom domečku? XD

03.06.2017 5 z 5