Sabina335 Sabina335 komentáře u knih

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Kniha mi nepřišla špatná, ale ani jsem z ní nebyla nějak extra na větvi. Nejspíš jsem od "nejočekávanějšího krimithrilleru roku 2017", jak napovídá sama obálka, čekala nejspíš trochu více. Knihu jsem dočetla i když jsem ji častěji odkládala a neměla jsem potřebu ji číst non stop, jako se mi stává u jiných knih. I přes to, už mám v knihovně druhý díl a chystám se na něj, jak bude chvilka času.
Kniha je napsaná hezky, nechybí občas nějaké to napětí, ale mohla být více dramatická a krvavá. Čekala jsem, že se děj bude točit víc okolo Hadrového panáka, kterého nalezli hned na začátku knihy.
Trochu mě zklamalo vysvětlení ohledně obětí ze seznamu, mohlo to být více probíráno a proto dávám jednu hvězdičku dolů.

04.05.2020 4 z 5

Nešpory Nešpory Ed McBain

87. revír je vlastně absolutně TOP!

Deset plus jeden Deset plus jeden Ed McBain

Deset případů, které spolu souvisí. Podaří se i tentokrát 87. revíru dopadnout vraha?

Zabiják Zabiják Ed McBain

Znovu 87. revír a tentokrát jsou vražděni přímo policisté tohoto revíru. TOP!

Sophiina voľba Sophiina voľba William Styron

Neuvěřitelný příběh ženy, která stojí před nepochopitelným rozhodnutím, které ze svých dětí nechá žít.

Chlapec na dřevěné bedně Chlapec na dřevěné bedně Leon Leyson

Příběh na základě skutečné událoti. Autor vzpomíná na své dětství, kdy nacisté obsadili POlsko a on se svou rodinou žije v krakovském ghettu. Neuvěřitelně silný příběh.

07.04.2020 5 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Tento díl mi už přišel o něco lepší než první. Vztah Christiana a Any se rozjíždí na plné obrátky.

06.04.2020 5 z 5

Papírová města Papírová města John Green

kniha se cte velmi dobre, je krasne napsana a vzdy jsem se tesila az budu moct knihu zase otevrit a pokracovat ve cteni. libilo se mi patrani a to co spolu zaziji kamaradi na ceste. hvezdicku dolu davam jen proto, ze jsem trosicku cekala lepsi zaver a mozn trochu vice akce. ale velmi pekna kniha.

12.03.2020 4 z 5

Vdovy Vdovy Ed McBain

Velmi se mi líbí propojení více nesouvisejících případů: spáchané vraždy, které jsou hlavním předmětem vyšetřování, vražda Carellova otce a vyjednávání s únosci, i když to občas na někoho může působit až moc zmateně.
Jediné, co mi na knize vadí, je její název, který je vysvětlen až na konci knihy a i tak, to pro mě nemělo absolutně žádnou souvislost: vdovy = karetní hra????
Kniha se každopádně četla dobře a bylo to spíše taková oddechovka na dvě odpoledne. Knihy od McBaina se mi všeobecně líbí. Styl psaní je jednoduchý a celkově čtivý.

12.02.2020 4 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Kniha nebo spise pribeh sam o sobe je velmi dobry. Ja osobne mela problem s nekterymi slovy a narecim, ve kterem je kniha napsana. Take me moc nevyhovuje divadelni zanr. Kniha je rozdelena na jednotlive jednani a vystupy. Popisy jaou dobre pro predstavivost.

23.09.2023 4 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Mně se ta kniha svým způsobem líbila. Ano souhlasím s některými komentáři, že zde bylo občas příliš mnoho textu úplně k ničemu, ale tak nějak mi to do sebe zapadlo. A navíc mě překvapil závěr. Já osobně jsem si myslela, že to bude jinak. Takže opravdu záleží na konkrétním čtenáři, jak mu to sedne. Za mě se to číst určitš dalo.

16.05.2022 3 z 5

Sůl nad zlato Sůl nad zlato Božena Němcová

"Tatíčku, mám Vás ráda jako sůl." Věta, která je pro tuto pohádku charakteristická a zná ji snad každý!

21.01.2022 5 z 5

Ezopovy bajky Ezopovy bajky Pavel Šrut

Sbírka klasických Ezopových bajek v moderním pojetí. Krátké, výstižné příběhy, plné poučení.

10.01.2022 5 z 5

Imaginární přítel Imaginární přítel Stephen Chbosky

Když jsem si četla hodnocení tady na databázi, neměla jsem od knihy velká očekávání. Byla jsem ovšem velmi mile překvapená. Kniha byla napínavá od začátku až do konce. Velmi zajímavý děj, nerada jsem knihu odkládala.

28.01.2021 5 z 5

Magorovi ptáci Magorovi ptáci Ivan Martin Jirous

Z této sbírky na mě čišela velká osamělost.

09.05.2020 4 z 5

Magorův ranní zpěv Magorův ranní zpěv Ivan Martin Jirous

Velmi svébytné, např. :Ču*ák ču*ákem zůstane i když mu nikdy nevstane." Není to pro každého, ale mě to prostě svým způsobem baví.

09.05.2020 5 z 5

Nokturno Nokturno Ed McBain

Dlaší příběh z 87. revíru, který se čte absolutně sám.

Koho zvolil vrah Koho zvolil vrah Ed McBain

Velmi krásná detektivka z mého oblíbeného 87. revíru.

Svatba Svatba Nicholas Sparks

Dlaší červená knihovna - nenáročné čtení, příjemná oddychovka.

06.04.2020 3 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Třetí díl této skvělé série je plný zvratů. Kniha byla velmi napínavá a hlavně oceňuji tuto celou zápletku. Za mě nejlepší díl celé série.

06.04.2020 5 z 5