Sabina335 Sabina335 komentáře u knih

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Za mě opravdu velmi povedená kniha. Jde vidět, že se spisovatelka už pěkně rozepsala. Kniha má krásnou zápletku a poutavý příběh. Krátké a výstižné kapitoli, žádné zbytečné popisy. Doporučuji!

17.11.2020 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Prolínání minulosti a současnosti - rok 1986 a 2016. Toto mi dělalo opravdu velký problém. Jednoduše jsem se při čtení ztrácela, na mě zde bylo příliš mnoho postav a děj byl místo velmi překombinovaný. Děj a celá zápletka se rozjela vlastně až ke konci. Celou dobu jsem si říkala, kdy už se něco stane. Hlavní zápletka byla sice zajímaví, ale hrozně krátká. I přes to, že se kniha četla lehce a rychle, čekala jsem trochu víc. Abych to zhrnula, kniha na mě působila asi takto: hooooodne dlouho nuda...nuda...nuda...zase nuda... jéééé, konečně vražda...nuda...nuda... teď Vám odhalíme, kdo je vrah a jeho motiv a konec!

03.11.2020 3 z 5

V cizí kůži V cizí kůži Allen Eskens

Na tuto knihu jsem narazila v Levných knihách a jednoduše mě nadchla jak obálka, tak i obsah. Přečteno za pár dnů, jen těžko jsem knihu odkládala. Napětí od začátku až do konce. Doporučuji!

28.10.2020 5 z 5

Magorovy labutí písně Magorovy labutí písně Ivan Martin Jirous

Tento autor se mi prostě nějak vryl pod kůži a sáhla jsem i po dalších knihách. Sbírka velmi krásných a zajímavě psaných básní o tom, co autor prožívá ve vězení. Ačkoliv poezie nepatří mezi můj oblíbený druh literatury, byla jsem velmi mile překvapena jak moc mě sbírka zaujala a rozhodně bych neváhala sáhnout po ní znovu.

09.05.2020 5 z 5

Přízraky Přízraky Ed McBain

Detektivka z 87. revíru v hlavní roli s detektivem Carellou. Další napínavý děj plný zvratů. Pokud jste od McBaina už něco četli a líbil se vám, tohle rozhodně doporučuji.

07.04.2020 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Knihu jsem četla už pár let nazpět. Velmi otevřeně se v ní hovoří o sexu, což může někomu vadit. Kniha je předlohou pro filmové zpracování, které se mi také moc líbí. Nejvíce se mi líbí sledovat vývoj vztahu Christiana a Any.

06.04.2020 5 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Kniha v sobě zahrnuje tři nádherné sváteční romance od různých autorů. Tyto příběhy se odehrávají ve stejný čas a to na Štědrý den. Povídky na sebe krásně navazují, postavy vždy něco spojuje, což se mi na knize hrozně moc líbí. Nechápu jak se autorům povedlo napsat tyto příběhy tak, že máte pocit, jako by je psal jen jeden člověk. Velmi krásná kniha, čte se rychle, jednoduše napsané. Rozhodně se k ní budu velmi ráda vracet.

30.03.2020 5 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Tuto sérii detektivek jsem si opravdu velmi oblíbila a dávala jsem jim velmi vysoké hodnocení, ačkoliv teď musím sebekriticky přiznat, že tento díl mě trochu zklamal. Zápletka byla jako vždy skvělá, ta myšlenka Smrtící bílé byla úžasně propojená, ale opravdu to nemuselo mít 700 stran. Vše se rozjelo až na konci (tak jako u všech předchozích dílů), ale tentokrát děj neměl takový spád, jak jsem byla zvyklá. Líbilo se mi v knize vysvětlení té "Smrtící bílé", ale tento motiv je dle mého názoru už moc "psychologický". Předchozí díly za mě určitě mnohem lepší. Sama Rowlingová v poděkování napsala, že "Z důvodů, které tak úplně nesouvisejí se složitostí zápletky, je Smrtící bílá je jednou z nejnáročnějších knih, jakou jsem kdy napsala, ale také patří k mým nejoblíbenějším." Neříkám, že je kniha napsaná špatně, to vůbec ne, ale v porovnáním s předchozími díly musím pár hvězdiček ubrat. (Je to možná i tím, že během nemoci ležím v posteli a přelouskala jsem během 10 dnů všechny druhý, třetí a čtvrtý díl ihned po sobě, tak už jsem se začala asi tímto stylem psaní nudit).

08.02.2020 3 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

nemohu jinak, nez opetovne slozit poklonu autorce za uzasne napsany druhy dil. od zacatku az do konce jsem hltala kazde slovo, obcas jsem se pristihla, ze nedokazu knihu jen tak odlozit a prestat cist. velmi ocenuji celou zapletku, ktera vas jednoduse vtahne do deje a az do posledni chvile netusite, kdo je skutecnym vrahem. uprimne, ja sazela na nekoho uplne jineho, ale nebudu prozrazovat ???? knihu rozhodne doporucuji milovnikum skvelych detektivek a uz oteviram s chuti treti dil.

25.01.2020 5 z 5

Postřižiny Postřižiny Bohumil Hrabal

Kniha sama o sobě je napsána hezky, ale souhlasím s komentářem níže, je opravdu tak nějak o ničem. Filmové zpracování jsem neviděla, maximalně nějaká upoutávka v televizi. Samozřejmě scénu s komínem a medvídka mývala, mám v paměti vyrytou. Nicméně, přečteno v rámci čtenářské výzvy 2024, ale od pana Hrabala znám lepší knihy.

25.02.2024 4 z 5

Pudlenka aneb Měl jsem psa a kočku Pudlenka aneb Měl jsem psa a kočku Karel Čapek

Tak jsem si opět díky čtenářské výzvě 2024 oživila toto krásné psaní od Karla Čapka. Součástí této knihy je i dle mého názoru velmi známý příběh Dášeňka, která byla vydána i v samostatné knize. Autor velmi krásně umí zachytit život psů a koček. Když jsem tuto knihu četla, musela jsem se smát, protože při čtení jsem si říkala, jak moc to připomíná právě mého pejska a kočku. Opravdu psáno ze života.

19.02.2024

Škvíra Škvíra C. J. Tudor

nelze hodnotit jinak nez plnym poctem, mam tuto autorku velmi rada a velmi me bavi styl jejiho psani. Soubor povidek s misty az hororovym nadechem (inspirovano autorcinym oblibenym S. Kingem). Autorka tuto knihu napsala v dobe, kdy prochazela tezkym zivotnim obdobim. Spousta techto povidek ji lezelo v supliku a az nyni je vydala. Cetlo se lehce a diky tomu, ze povidky maji par desitek stran a navic kazdy pribeh ma jiny nadech, se kniha jen tezko odkladala.

10.12.2023 5 z 5

Vladař Vladař Niccolò Machiavelli

Podle komentaru zde jsem cekala neco naprosto jineho. Neni to muj oblibeny zanr, cetla jsem kvuli ctenarske vyzve 2023. Kniha obsahuje dobre myslenky a je pekne napsana, ale zanrove mi proste nesedla.

29.05.2023 3 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Ani třetí díl mě nezklamal. Budu se opakovat tak jako u předchozích knih a jejích hodnocení. Pěkně, srozumitelně napsané, zajímavá zápletka. Čte se lehce, žádné zbytečnosti okolo, prostě vše podstatné tak, abyste děj zcela pochopili. Určitě doporučuji. Jako zakončení série se mi to moc líbilo. Jednu poznámku bych ale měla, škoda, že nebude další pokračování.

28.07.2022 5 z 5

Šarlatán Šarlatán Josef Klíma

Příběh Šarlatán se mi moc líbil. Film jsem ještě neviděla, chtěla jsem si první přečíst knihu. Byla napsána hezky. Příběh byl celkem dojemný. Místy jsem pana Mikoláška obdivovala a zároveň litovala. Věřím, že celý jeho dar je pravdou a nic na tomto příběhu není smyšleno a proto jsem litovala toho v jaké žil době a jak ho nespravedlivě soudili a to jenom vlivem té špatné doby.

08.03.2022 4 z 5

V pekle plynových komor V pekle plynových komor Shlomo Venezia

Dostává se mi do rukou další kniha z prostředí koncentračních táborů, která se poslední dobou stává mojí oblíbenou. Tato kniha je psaná formou dialogu, kdy po mnoha letech promluví přeživší člen sonderkommanda.

26.01.2022 5 z 5

Těžký prachy Těžký prachy Ed McBain

(SPOILER) Po dlouhé době ke mně zabloudil další příběh detektivů z 87. revíru. Tentokrát detektivové řeší únos dítěte bohatého podnikatele, pana Kinga, ale velmi brzy zjistí, že únosci místo jeho syna, unesli syna jeho šoféra. Výkupné je ovšem požadováno dál. Jak se teď pan King zachová? Zaplatí výkupné či nikoliv?

Děj je napínavý, má rychlý spád, poměrně útlá detektivka, přečteno za dva dny.

30.03.2021 5 z 5

Před přečtením jsem již několikrát viděla filmové zpracování, které jsem si velmi oblíbila. Knihy jsem si pořídila, protože mě zajímalo zpracování v podobě původního scénáře. Čte se velmi rychle, má krásné ilustrace. Doporučuji!

03.01.2021 5 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Druhá kniha této autorky mě zaujala mnohem více než Kříďák a jsem velmi ráda, že jsem se po jeho přečtení nenechala ovlinit a dala C.J.Tudor ještě šanci. Kniha má spád, napětí, čte se velmi rychle. Rozuzlení příběhu mě nadchlo, knihu jsem obzvlášť ke konci nedoškavě hltala a nebyla jsem schopná ji odložit. Těším se na další knihu - Ti druzí - už na ni koukám vedle sebe na nočním stolku!

13.11.2020 5 z 5

Celkem vtipná kniha, tak jak jsem od autora očekávala.

20.10.2020 4 z 5