Sabina335 Sabina335 komentáře u knih

Slečna Marplová vypravuje / Miss Marple Tells a Story Slečna Marplová vypravuje / Miss Marple Tells a Story Agatha Christie

Moje první Agatha Christie a hned v českoanglické verzi. Angličtina na mě byla příliš složitá, takže jsem se hodně uchylovala k té české části. V knize jsou tři příběhy, které mne svým způsobem hodne zaujaly. Agatha Christie používá mnoho detailních popisů a barvité líčení, což se mi moc líbí.

14.05.2020 5 z 5

Magor dětem Magor dětem Ivan Martin Jirous

Další zajímavá sbírka tohoto autora, který tentokrát napsal básně pro děti, které doplnil čtyřmi krásnými ikdyž krátkými pohádkami.

09.05.2020 4 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Tak tu máme druhý díl "Loutkář", o kterém ihned po přečtení pár kapitol můžu říct, že mě zaujal a vtáhl mnohem více, než "Hadrový panák". Kniha byla více napínavá a rozhodně už teklo o dost víc krve než v jedničce. Trochu jsem čekala, že se tu objeví Wolf, který na konci prvního dílu utekl (když je to vlastně celé pojmenované po něm, ale třeba se dočkám v posledním dílu s názvem "Konec hry" na který se mimochodem chystám také). Nicméně, detektiv Rouche mě bavil a s Baxterovou jim to šlo skvěle. Už se těším na poslední díl a doufám, že bude alespoň tak dobrý jako tento! Vřele doporučuji!!!

08.05.2020 5 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Poezie nepatří mezi mé oblíbené žánry. Přečteno hlavně kvůli maturitě. Lidé, kteří poezii rozumí, určitě ocení. Já bohužel ne, jelikož to není můj šálek čaje.

07.04.2020 2 z 5

Zločin a trest Zločin a trest Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Velmi krásná kniha, kterou jsem četla k maturitě, ale i tak hodnotím velmi kladně.

07.04.2020 5 z 5

Darker Darker E. L. James (p)

Opet nezklamalo!

01.05.2023 5 z 5

Petrolejové lampy Petrolejové lampy Jaroslav Havlíček

Tuto knihu ctu jiz po druhe a opet jsem mela problem se na zacatku zacist, ale jakmile se clovek prelouska pres par prvnich stran a dostane se do krasneho deje a velmi dobre propracovanych postav, uz se cte kniha uplne sama. Pan Havlicek je mistr slova, to se mu musi nechat. Rozhodne doporucuji i filmove zpracovani knihy.

01.03.2023 5 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

po dlouhe dobe jsem se vratila k teto knize a ani po letech me neprestaval pri cteni behat mraz po zadech

15.01.2023 5 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Miluji tento pribeh. Zelena mile je pro me srdcovka, kterou musim videt alespon jednou za rok a pokazde me tento pribeh dostane a rozbreci. Od Kinga jsem nikdy nic necetla a obavam se, ze po dalsich jeho knihach uz ani nesahnu. Nevim jestli je to tim, ze mam velmi rada filmove zpracovani, ale kniha mi proste nesedla. Misty mi prisla velmi vlekla a obcas jsem se nutila k precteni dalsich kapitol. Pribeh je kazdopadne nadherny a dojemny a mrzi me, ze mam ze psane formy takto spatny pocit.

14.08.2022 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

opetovne nadseni i u druheho dilu. Dej ma rychly spad, neni zde nic zbytecne napsane, jak uz to v mnoha knihach byva. Postavy i pribeh zcela davaji smysl.

25.07.2022 5 z 5

Čertův švagr Čertův švagr Božena Němcová

Stará česká klasika, velmi krásně zfilmovaná.

30.01.2022 5 z 5

Sama proti všem Sama proti všem Brian Freeman

Kniha mě velmi zaujala a vtáhla do děje, šlo se jen těžko odtrhnout. Velmi pěkný spád, napínavé čtení, velmi zajímavá zápletka. Až do posledních kapitol jsem netušila, že by závěr mohl být právě takový. Pro milovníky napětí doporučuji.

30.01.2022 5 z 5

Zvířátka a Petrovští Zvířátka a Petrovští Václav Říha (p)

Velmi krásné české pohádky, některé z nich jsem ani neznala.

14.12.2021 5 z 5

Proces Proces Franz Kafka

Velmi aktuální kniha!

29.11.2021 4 z 5

Memento Memento Radek John

Ke knize se vracím po více než 10 letech. Poprvé jsem ji četla na střední škole jako součást povinné četby a musím uznat, že v té době mi ta kniha nepřišla tak silná jako teď. Nejdpíš z toho všeho už mám větší rozum. Kniha pojednává o narkomanech. Místy mě opravdu mrazí, když si to představím, že to vlastně je velmi krutá realita a ne jenom další "vymyšlený" román.

18.10.2021 5 z 5

Grey Grey E. L. James (p)

Po knize jsem sáhla s odstupem několika let, co bylo napsáno Padesát odstínů šedi. A musím říct, že mi tato kniha přišla mnohem lépe napsaná.

10.10.2021 5 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Příběh o přítelství na život a na smrt. Konec mě absolutně dostal, nečekala jsem to.

15.07.2021 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Kniha není zase tak špatná, ale pro mě hodně zmatená. Moc postav, pořád se mi vše pletlo, četla jsem ji douho, protože jsem neměla potřebu se ke knize tak moc vracet. Spíš průměr.

26.05.2021 3 z 5

Mrchožrout Mrchožrout Jack Heath

Jednoduše řečeno BOMBA!!! I přes zvrácenost, která se v knize odehrává, vás to nutí číst dál a dál. Do poslední chvíle jsem nečekala, kdo za tím vším je. Rozhodně nic pro slabší povahy, ale jinak plný počet hvězdiček a lituji, že nejde dát i více. Těším se na další díl!
Jinak se mi líbil velmi zajímavý nápad s nýzvy kapitol, které představují nějakou hádanku - popravdě jsme nad tím doma občas dost debatovali a snažili se uhádnout, jaká je odpověď. Možná by stálo za to, kdyby na konci knihy byly uvedené odpovědi - občas mi některá hádanka nedala spát :D

10.04.2021 5 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Pro mě opravdu neuvěřitelný příběh o neskutečné statečnosti mladé dívky, která celé své dospívání prožívá v koncentračním táboře. Silná touha přežít, "nutí" Cilku dělat a hlavně snášet věci, které nechce nikdy nikdo zažít. Je potřeba říct, že kniha má reálný základ, ale je pojata spíše jako román. Autorka se snaží dát do popředí krásné věci, jako je láska, přátelství, rodina, pomoc druhým, ale hrůzy koncentračního tábora jsou spíše v pozadí.

26.11.2020 5 z 5