rysavas rysavas komentáře u knih

Petr Pan Petr Pan James Matthew Barrie

Předem varuji, že můj komentář zřejmě bude obsahovat spoilery, takže ten, kdo knihu nečetl, ať raději nečte dále!

Úvodem se přiznávám, že film jsem neviděla a asi už ani vidět nechci. Myslela jsem si, že Petr Pan je svět plný fantazie a kouzel pro děti.....a což o to, fantazie i kouzla tam jsou.....ale je to vážně knížka pro děti? Já nevím. ...to, co jsem v knížce našla, byl jeden nafoukaný kluk, kterého zajímal hlavně on sám, potom několik dětí, kterým byli jejich rodiče tak trochu "fuk" (na jejich omluvu, ne, že by mi jejich rodiče přišli normální), pak je tam vlastně spousta vraždění (indiáni, piráti), zákeřná a žárlivá víla Zvonilka....prapodivně vykreslená láska ...já opravdu netuším, co si z toho vzít....asi se budu muset zeptat vlastních dětí, ale myslím, že by na to byly holky asi ještě malé...pro koho je vlastně takhle knížka? a co si z ní člověk má vzít? Líbí se mi myšlenka Země Nezemě, ale žít bych tam nechtěla a vlastně se tam ani podívat....závěr knížky mi přišel také prapodivný.... no, původně jsem si říkala, že nebudu hodnotit hvězdičkami, ale je pravda, že nevím, pro jakou věkovou skupinu tahle knížka je, tak proč by nemohla být i pro mě...proto jsem nakonec knihu ohodnotila...

26.12.2018 2 z 5

Josef Mrázek - umění keramiky Josef Mrázek - umění keramiky Robert J. Mrazek

Běžně podobné knihy nečtu, tahle je krátká a myslím, že kdyby to šlo, tak by asi měla potenciál na plnohodnotný román, protože život Josefa Mrázka by na něj bezesporu stačil. Moc se mi líbilo, čím se řídil: NEBOJ SE, TO POMINE, NIC NETRVÁ VĚČNĚ.

13.12.2018 3 z 5

Haló, haló, paní Kočko! Haló, haló, paní Kočko! Ľuboslav Paľo

Musím se přiznat, že jsem byla zvědavá na chválou opěvovanou knížku .....a ....prostě už jsem dospělá.... nakonec ji nemůžu hodnotit hvězdičkami....to náleží dětem.... jen si tak říkám, jestli ty moje srdcovky z dětských let by teď u mě dopadly stejně....doufám, že ne, protože knížky mého dětství byly, jsou a budou navždycky nedílnou součástí toho, proč mě knížky navždy polapily :)

12.12.2018

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Pohled na konec 2. světové války z jiného úhlu...aneb kdo je lepší? A za co všechno člověk nese vinu, jenom tím, že je určité národnosti? .....poutavě napsané, styl psaní mi hodně připomínal Hanu od Mornštajnové....jen přiznávám, že většina knihy je podávána z pohledu Gerty a když najednou bez jakéhokoliv označení začne být kapitola z pohledu někoho jiného, je to trochu matoucí.....ale pak si zvyknete, že těch úhlů pohledu se objeví víc a je to dobře, jelikož zjistíte, jak stejná věc, různě ovlivňuje.

05.12.2018 4 z 5

Obr Dobr Obr Dobr Roald Dahl

Někdy si říkám, že už jsem asi ztratila ten správný dětský pohled (no, není se čemu divit, vzhledem k mému věku :)) ...v téhle knížce je pěkný jazyk obra, příběh je to zajímavý (pro děti možná trochu děsivý), Nicméně pro mě takový průměr, ale co já vím, třeba bych to jako malá "žrala" :) Proto nehodnotím hvězdičkami, ale jen takto slovně.

10.11.2018

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Váhala jsem mezi 4-5 hvězdičkami, jelikož dvě věci mi tam trochu neseděly (ale nebudu je zmiňovat, neb bych spoileřila :) Každopádně je to skvěle napsaný milostný příběh...způsob, kdy se střídá pohled jednoho a druhého za sebou je již celkem obehraný, ale tady kapitoly přebírají část děje před sebou a vy tedy vidíte stejnou věc z pohledu obou dvou zúčastněných a to vás vtahuje do příběhu o to víc (teď jsem to napsala dost krkolomně, ale kdo četl - pochopí :)).

17.10.2018 4 z 5

Člověka hořce mám rád Člověka hořce mám rád Josef Kainar

Předem říkám, že poezii mám ráda....ale tahle sbírka mi prostě nějak nesedla....chybělo mi tam "něco"...co nevím jak popsat...a také mi chyběly rýmy...takové ty klasické...možná jsem tedy jen barbar na poezii...takže se mým hodnocením nenechte odradit

25.09.2018 1 z 5

Němá barikáda Němá barikáda Jan Drda

Na některé z povídek mi dělalo problém se soustředit...pokud by se mě někdo zeptal, které povídky mi uvízly v hlavě, tak asi nejvíce Hlídač dynamitu a Vyšší princip a Včelař.

31.08.2018 3 z 5

Jedna želva za druhou Jedna želva za druhou John Green

Tahle knížka se mi četla skoro sama...jak já Azu chápu....

Mezi krásou a ošklivostí Mezi krásou a ošklivostí Bryn Greenwood

Přečteno za jeden večer....no dobře, není veselá....ale dle mého není depresivní, i když se v ní neodehrávají zrovna příjemné věci.

Žij, dokud to jde Žij, dokud to jde Camille Pagán

Tahle knížka se mi vážně líbila...a i když jsem dle anotace předpokládala, jak se bude děj vyvíjet, tak to vlastně nebylo až tak předvídatelné (až na ten konec). Doporučuji.

Moje všechno Moje všechno Katie Marsh

Nějak mě to nebavilo...přiznávám, že jen díky mé touze dočítat knihy jsem se dostala do poslední třetiny, která byla vcelku fajn....proto nakonec 3 hvězdy (ale spíš 2,5)

30.05.2018 3 z 5

Dopisy na konec světa Dopisy na konec světa Ava Dellaira

Překvapilo mě, jak moc se mi tahle knížka líbila....bavilo mě hledat si informace o lidech, kterým byly dopisy adresované....protože když si to podkreslíte tou správnou hudbou, těmi správnými slovy, tak ten text v knížce dostává další rozměr...

03.05.2018 5 z 5

Nezapomeň Nezapomeň Val Emmich

Opravdu moc pěkná kniha o vzpomínání, zapomínání a o touze nebýt zapomenut. Přečteno za dva večery a úplně mi bylo líto, že je konec příběhu, jelikož Gavina a Joan si nešlo neoblíbit :)

16.04.2018 5 z 5

Vánoce nebudou! Vánoce nebudou! John Grisham

Četlo se to celkem snadno, ale děj jednoduchý, předvídatelný ....a jak již bylo psáno....hodně americký.... ale jako taková rychlá oddychovka? Proč ne? :)

24.03.2018 3 z 5

Lichožrouti Lichožrouti Pavel Šrut

Já nevím, vážně jsou tam moc pěkné ilustrace i příběh je takový neotřelý. Ale prostě mě to moc nechytlo. Ale je pravda, že nejsem cílová skupina - uvidím, co na to pak řeknou děti, tedy až trochu povyrostou :)) Jen bych se pak možná měla trochu obávat toho, že se mi začnou objevovat jen samé licháče.....nebo ztrácet? :))

23.03.2018 3 z 5

Zlomení andělé Zlomení andělé Gemma Liviero

Prolog mě trochu vyděsil, myslím, styl psaní - nezdálo se mi to vůbec chytlavé. Ale to byly jen první 3 stránky. Pak se příběh rozjel a já hltala stránku za stránkou, abych se dozvěděla, jak to vlastně všechno skončí. A ano, možná to bylo trochu překombinované, možná těžko uvěřitelné, ale za mě to byl silný příběh(y), který určitě stojí za to, přečíst.

12.03.2018 5 z 5

Malá sestra Malá sestra Martina Borger

Přemýšlím, co napsat a asi jediné, co mi neustále leze na mozek je slovo: DĚSIVÉ.... ještě teď z toho mám husí kůži. Když to čtete, tak si říkáte, že to chcete nějak zarazit, ale to prostě nejde.... DĚSIVÉ, že se tohle opravdu děje...je mi z toho úzko....

03.03.2018 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

O této námořní katastrofě jsem vůbec neměla ponětí, o to víc, jsem hltala každou další stránku. Navíc člověka to nutí si pak dohledávat další informace na internetu. Je to příběh z děsivé doby a neméně děsivé je i to, jak tragédie takového rozsahu dovede být ututlána a to natolik, že o ní dnes téměř nikdo neví.
Normálně bych dala 5 hvězdiček, ale nakonec jsem jednu ubrala za kapitoly o Alfredovi (nějak mi neseděly ty jeho fiktivní dopisy Hannelore)

15.02.2018 4 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Docela příjemné oddechové čtení - nijak náročné - ale to je také někdy potřeba :) Každopádně ten několikrát zmiňovaný konec - přiznávám, že já tyhle zakončení moc nemusím - ale nechci psát spoiler, tak to tu nebudu rozvádět :) Jo, a co je sympatické: před každou kapitolou je psaný recept, který s ní opravdu souvisí, což je příjemné a tak si říkám, že asi zkusím makadamové koláčky....koneckonců četla jsem ji do výzvy DK jako knihu o jídle, tak je to i nasnadě :)

22.01.2018 3 z 5