Ryorka Ryorka komentáře u knih

Kontrakt Kontrakt Melanie Moreland

taková ta červená knihovna 100x trošku jinak. Ale oddychovka na neděli dobrá.

26.06.2020 3 z 5

Neznámý Neznámý Simon Toyne

Za mě plnej počet. Toyne mě baví. Umí psát jednoduše a přece napínavě. Tohle sice nebyla taková divoká náboženskokonspirační jízda jako Ruinská trilogie, ale jako zjištění, že podělat úkol, kterej vám zadal drogovej boss se prostě nevyplácí, to stačilo. A toho Boha tam přece jenom krapet bylo....

03.03.2020 5 z 5

Barva půlnoci Barva půlnoci L. J. Shen

Tak nějak jsem pochopila, že do Vánoc asi nic složitějšího než tento žánr nedám. Tak jsem si ve chvílích klidu vzácného nicnedělání slupla tuhle jednohubku. Sice je to příběh asi jako tisícípátý z tohodle soudku, ale napsaný byl vcelku dobře. Odsejpalo to, nenudilo, párkrát jsem se zasmála. Joo, bylo tam pár dobrejch hlášek. No a konec...žíli spolu šťasně až do smrti.....

08.12.2019 3 z 5

Spasitel Spasitel J. R. Ward (p)

POZOR, KONEC KOMENTÁŘE OBSAHUJE MOŽNÝ SPOILER ! Haleluja, je to zpátky ! Kapesníky promáčené, oči uslzené. Jestli předchozí díl byla slabota, tak tohle je opět dobře zmáknutá jízda plná emocí. Všechno co jsem čekala a chtěla, jsem dostala. A navíc jsem čím dál víc přesvědčena o tom, že světy, které Wardka vytvořila se brzo naplno střetnou a přibudou staří známí.

01.11.2019 5 z 5

Příslib krve Příslib krve Brian McClellan

tak nevím, má to všechno, co má dobrá fantasy mít. Hrdiny, myslitele, mystiku, akci, magii, vztahy. Dobře dávkovaná stará tajemství, kletby, kouzla a při čtení jsem se nemohla dočkat až....až....až to konečně odhalí. A přesto mi tam něco vadí, něco nesedí, něco není tak, abych řekla wow. Ale další díl si určitě dám, třeba pak to wow bude.

01.10.2019 3 z 5

Sexy mlékař Sexy mlékař Alice Clayton

tak tohle byla růžová lobotomie

16.09.2019 1 z 5

Otazník je polovina srdce Otazník je polovina srdce Sofia Lundberg

no nebýt Knižního klubu a jejich zásilky v rámci katalogu, páč jsem členem od března a nějak jsem eště nestihla nakoupit za dva litry abych měla od téhle povinnosti pokoj, tak mi tento skvost přistál doma. Tak jsem si řekla, že se kouknu cože mi to poslali za pecku. No větší hovadinu aby pohledal. Psané stylem žáka základní školy, vyjadřovací schopnosti taktéž. Námět je jedno velké klišé, jen se jeden kostlivec ve skříni vymění za jiného. Netuším, jestli je autorka tak naivní, ale hlavní hrdinka se ji těžce nepovedla. Elin se chová jako totální kravka a pak se ještě diví, že starýmu dojde trpělivost..... celý to vyprávění je prostě hloupý a všichni jednají naprosto dementně. Za mě jednoznačně ne. Neskutečná nuda.

06.09.2019 1 z 5

Domovina Domovina Robert Anthony Salvatore

Mě se to líbilo. Nenašla jsem nic, co by nudilo. Děj se odvíjel svižně. Jen jsem měla pocit, že i když se příběh odvíjel ve světě bezcitného, sobeckého a intrikánského matriarchátu, tak postava Drizzta působila jak pohádka. Ale nějak to dohromady ladilo.

05.05.2019 5 z 5

Svůdné zúčtování Svůdné zúčtování Wendy Higgins

Marek, syn Knížete zlodějství a roztahuje se zrovna v Český republice.......sorry jako, ale tohle mě rozsekalo. No, netuším, co tím chtěl básník říct. :) A teď ke knihám. I když je z obsahu i stylu poznat, že je to čtivo určené puberťákům, tak se to četlo fajn. Pár nelogičností, ale ne až tak rušivých. A co je důležité, hlavní hrdinka je vcelku normálně jednající holka, pominu-li fakt jejího původu. Jen nevím, co ti Amíci mají furt na tom zvracení. Jen mě trochu mrzí, že tak od půlky posledního dílu už to byla čistá pohádka

03.05.2019 3 z 5

Everville Everville Clive Barker

napsala bych něco..........cokoli......ale na to nemám dost dobrej matroš. Barker- to jsou zhmotnělé sny, touhy, duše.

28.04.2019 5 z 5

Velké a tajné show Velké a tajné show Clive Barker

úžasná, úchylná psychofantasmagořina........prostě typickej Barker. Prolínání normálního světa s jinými dimenzemi, Kosmem, Metakosmem, síla myšlenky, astrální těla, směska víry, touhy, snů, nechutností, násilí i lásky.......to všechno je Barker. Píše o všech a přece není pro každého. Nedávno přibyl do mé skromné knihovničky druhý díl Umění, tak se do něj pustím.

10.04.2019 4 z 5

Padlý dědic Padlý dědic Erin Watt

Oproti prvním třem dílům propad jak kráva. Zachraňoval to Easton, páč z něho sem tam vypadla dobrá hláška. Jinak jedním slovem hloupé.

07.03.2019 2 z 5

Strach z temnoty Strach z temnoty Alexandra Ivy

jak řekl jeden nejmenovaný britský premiér v jednom nejmenovaném filmu " s kým se tady budu muset vyspat abych dostal šálek čaje ?" , tak se ptám já " kolik postav se spolu bude muset vyspat než konečně zadupou Temného lorda do země ?" náhodou jsem narazila na další přeložené díly a tak jsem si řekla, že si osvěžím pamět, páč poslední díl, ktery jsem četla byl osmý. ta dějová linka o Temném lordu a proroctví mě prostě lákala. Ale bylo to utrpení, fakt. Tolik stupidního chování, tolik klišé, sentimentálního kýče a feministickejch keců pohromadě, jsem eště neviděla. A to nemluvím o sexuálních scénách. V prvních dvou, třech knihách to eště člověk přežije, ale třeba v jedenácté to už bylo sexuální peklo. Já chápu, že ti dva si to tam užívali, ale pro čtenáře třeba deváté knihy to bylo jak manželský sex po 40 letech. Furt to samý....knoflíček sem, knoflíček tam , věčně zkroucený palce u nohou, penisy bolestivé touhou, výbuchy horka, atd. a eště ty hloupé dialogy u toho. Proboha, proč někdo píše tak dlouhou sérii založenou na erotice, když má tak omezenou představivost a slovní zásobu ? No nic, trochu jsem se rozvášnila, tak at to jednoduše shrnu. Toto není má nejoblíbenější série a omluvuju se všem skalním fanynkám tohoto díla za svůj názor.

08.10.2018 2 z 5

Vzpomínky stínů Vzpomínky stínů Kalayna Price

fakt velká škoda, že nebudou další díly v češtině. Ty tři dostupné díly jsem si vychutnala. Výborně vymyšlený svět, akce, spousta magie, tajemství a taky dobře komplikovaný a procítěný milostný trojúhelník. Příběh měl hlavu a patu , napětí, emoce a spoustu otazníků do dalších dílů. Pro mě ji řadím za Kate a Merit. Teď se ještě tak dva roky učit angličtinu a pak si dát pokračování :) .

05.08.2018 5 z 5

Volání úplňku Volání úplňku Keri Arthur

no je to takové hloupoučké, ale aspon je tam za tou trtkací vlkodlačí měsíční horečkou nějaký příběh.

25.07.2018 3 z 5

Lovci monster s.r.o. Lovci monster s.r.o. Larry Correia

Mělo to spád, vtip a četlo se to dobře, teda až na ty obsáhlé popisy bojového vybavení a bojových scén, to jsem trochu trpěla. Ale jinak dobrý. Jdu na druhý díl.

14.07.2018 4 z 5

Meč v bouři Meč v bouři David Gemmell

Rigantská sága je dokonalá hrdinská fantasy.

29.08.2017 5 z 5

Zmije Zmije J. R. Ward (p)

hele jako, tohle nikdy nebyla kdovíjaká kvalitní literatura, ale aspoň to byla prča (když to bylo staré Bratrstvo) s trochou toho šťastně až navěky. Tohleto už silně zavání Ordinací v růžové zahradě, pravda jen pár těch stetoskopů je zaměněno za bouchačky všelijakého typu a semtam nějakej ten granát. Takže, nebudu to tu rozebírat písmenko po písmenku, ten kdo mě trochu zná ví, že na Wardku poslední dobou jen nadávám a nezmění se to ani teď. Příběh.....no klasická pitomá glymera, ale sakra wtf, co jako měly znamenat ty dvoubarevný oči? To si jako fakt nemohla vymyslet něco lepšího než zas něco recyklovat? A další gay romance na obzoru pro další díl, protože tihle dva nedostali to svoje šťasně až navěky teď, takže příště.

24.08.2023 2 z 5

Snoubenec mé sestry Snoubenec mé sestry Rachael Anderson

Nesnáším, když je slohová práce vydávána za literaturu. Tohle byla taková nuda, tak strašně nezáživně napsaná, že i popis výroby betonu by ve mně probudil větší zájem. Dala jsem na recenze, bohužel. Ještěže mě to stálo jen 90 Kč. Nedočetla jsem.

30.12.2022 odpad!

Král Král J. R. Ward (p)

jooo...... "Někdy si vážně kokot, víš, Výsosti!"

Dala jsem si rereading Bratrstva (což je moje soukromá úchylka) a po Vytouženém milenci je Král můj další nejoblíbenější díl. Pravda, je tam trochu vaty, ale kvůli Wrathovi a Beth to snesu. Příběh má tu správnou nálož wardovských romantickokýčovitých emocionálních kotrmelců. Prostě to, kvůli čemu tuhle srandu miluju.

23.11.2022 5 z 5