Ryorka Ryorka komentáře u knih

Gabrielův slib Gabrielův slib Sylvain Reynard

tenhle díl už byl o ničem. Bylo to nudný a spousta keců mě fakt vytáčela a už mi fakt Dante lezl i ušima. A ty psychosondy Gabrielových pocitů byly na návštěvu psychiatra. A opravdu se potvrdilo, co jsem psala i u "Muže v černém". Reynard spadává do těžkého stereotypu. Blé.

05.01.2021 1 z 5

Zajatec noci Zajatec noci J. R. Ward (p)

Tak první části dávám dvě hvězdy za snahu. Bylo to ........no nebylo to Bratrstvo a nemělo to ten správný drive. Mám ráda ty Wardčiny psychologické sondy, ty vnitřní monology, ale tady mi přišly moc překombinované, nudné a i ten sarkasmus tam byl naroubovaný na křeč. Jakoby se motala furt dokola a bylo jich na můj vkus až moc. No a druhá část to už jsme "doma". Už to odsejpá, už to má všechno, na co jsem u Wardky zvyklá. Ale přece jen to působilo moc zrychleně, zjednodušeně. Umí to líp zamotat. Mohla jim dát celou knihu, případně do toho zamotat vedlejší linku, jak to dělává. Závěr, tahle kniha je slabší kousek.

28.08.2020 3 z 5

První První Kiera Cass

Nechápu to vysoké hodnocení v přepočtu na počet hlasů. Tohle bylo sakra hloupé. Hloupé, blbé, jednoduché a o naivitě ani nemluvím. Jasně, nejsem cílovka, ale o to víc mě to vytáčí. Pak nemaj být ty americký děcka tak plný nereálných představ o fungování světa. Tohle je vlastně přepis emerické nablýskané realityšou ( ala Amerika hledá topmodelku ) odehrávající se v nějaké stupidní dystopické budoucnosti Země. Ta dystopie je hlavní kámen úrazu. Je nelogická, bez nějakého smyslu. Neobjasněná. S jediným cílem zařídit čtenářův soucit. V příběhu rebelského odboje taky. Tak jako Jižani jsou tvořeni vesměs těmi nejnižšími, nejchudšími kastami, přesto mají hromadu zbraní . Seveřani jsou prachatí, jak ubezpečoval August a přesto musí gerojka America domluvit aby jim koupila zbraně Itálie, aby mohli Jižany porazit. Ona celá lady America byla dokonalá, nejlepší, nejkrásnější a taky na facku. Ale teda, uznávám, že jsem to dočetla celé. Blbé, ale čtivé.

04.08.2020 1 z 5

Krvavé ostří Krvavé ostří Sarah J. Maas

Chtěla jsem Maasové dát ještě šanci po Dvorech.Tak jsem sáhla po další velmi dobře hodnocené sérii. Evidentně mi tahle autorka faaakt nesedí. Zatímco ostatní se tu rozplývaj, já musím konstatovat, že nudit se umím i záživněji. Hlavní hrdinka už sice nebyla taková kravka jako Feyre, ale příběh mě absolutně nezaujal a do toho se pletlo spousty zbytečné vaty.

09.04.2020 2 z 5

Klan Klan Dmitrij Rus

Skoro jsem si z toho cvrnkla do textilu. Jooo, dobíjení hradu hned na úvod. Ach ta nostalgie CS. Jako bych se vrátila o 10 let zpátky, když ta moje onlajnovka byla ještě hratelná. No pro mě je tohle naprostá srdcovka a vychutnala jsem si každý písmenko, ale fakt netuším jak to vnímá někdo, kdo na PC hrál max solitaire. Ale na druhou stranu, ten po knize asi nesáhne. Takže pokračujem dalším dílem.

02.02.2020 5 z 5

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

no, námět je těžce jednoduchý. Je to blbina a oddychovka, ale nemůžu popřít, že jsem se u ní tlemila od začátku do konce a příjemně si vypla mozek.

10.05.2019 3 z 5

Ledové sestry Ledové sestry S.K. Tremayne (p)

Za mě 100%. I když bych to až tak úplně nenazvala thillerem. Taková temnější psychologická sonda s trochou mysteriozního nádechu. Váhala jsem jestli číst, jelikož některé komentáře byly hodně ostré, ale ne nadarmo se říká 100 lidí 100 chutí. Je vyčítáno hlavním postavám, že dělají nebo naopak nedělají tohle nebo tamhleto, ale kolik z nás jsou vystudovaní psychologové, aby mohli hodnotit? Kolik z nás prožilo to, co Sarah a Angus? Kolika z nás by z toho hráblo? A konec podle mě dopadl nejlépe, jak dopadnout mohl, i když se happyend nekonal.

28.04.2019 5 z 5

Sanctus Sanctus Simon Toyne

No já si spokojeně chrochtám. Je to psané velmi efektně, strohé krátké kapitoly bez zbytečné vaty, nejednou zakončené pořádným cliffhangerem. Bodejť by potom u toho člověk neseděl jak přilepenej. Konspirační teorie je tu už v rovině fantasy, ale kde je vlastně hranice fantasy u Boha? Vše, co není tak, jak je v Bibli, je pro ateistu fantasy a pro věřícího je kacířství. Rozhodně si dám druhý díl.

10.03.2019 5 z 5

Hořké sousto Hořké sousto Chloe Neill

Jestli si Ethan a Merit někdy mysleli, že se budou jen tak povalovat v Mistrově apartmá a okusovat jeden druhého, tak to mají evidentne smůlu i pro priste. Poslední stránka to jasně naznačuje. Líbí se mi Ethanova proměna, smrt mu ubrala na sucharství. Dokonce z něho vypadlo i pár vtipných poznámek. Dobrodrůžo bylo super a už se nemůžu dočkat dalšího.

13.01.2018 5 z 5

Kniha života Kniha života Deborah Harkness

série má skvělou, tajemnou a napínavou zápletku. Proto jsem byla na konci trošku zklamaná.....to vysvětlení mi přišlo nějaké moc jednoduché a nedotažené. Nicméně i když bych vytkla přílišné obsáhlé popisy ( člověk na konci nevěděl, co je vůbec popisováno na začátku ), tak příběh je skvělý a silný. Líbilo!

09.12.2017 5 z 5

Milenec z temnot Milenec z temnot J. R. Ward (p)

nooo.....jsem trochu na vážkách co napsat. Přečetla jsem celou dostupnou sérii Bratrstva a musím říct, že jsem ji četla kvůli příběhu, který se odehrává na pozadí jednotlivých postav ( Stvořitelka, Omega, Otec, tajemno kolem Johna - je nebo není to D.? ) a ty čtyři hvězdy jsou hodnocení série jako celku. Některé díly jsou lepší, některé horší, některé špatné. Pokud autorka zamýšlela u čtenářů fakt, že po přečtení půjdou vyměnit spodní prádlo, tak odvedla dobrou práci.Erotika je zde vůdčí téma. V každé druhé větě má někdo masívní erekci nebo kolosální orgasmus. Upíři, ale i lidi tu do toho buší jak králíček Duracel. Ale v kontextu celé série je to furt dokola to samé. Sotva se potkali, už to dělali. Snad vyjma Z, V a Q s B. Kupodivu příběh Quinna a Blaye měl největší hloubku. Nicméně celé sérii nelze zapřít plytkost a naivitu chování jednotlivých postav a dějů. Doplňuji - i když se podle spisovatelských měřítek jedná o jednodušší nenáročné dílko, má schopnost vtáhnout do toho světa. A i když moje hodnocení není zdaleka úplně kladné, přesto přiznávám, že se ke knížkám vracím ( některé pasáže prostě přeskakuju ) a nejednou jsem se nachytala při tom, jak moc bych chtěla být součástí toho baráku :).

29.08.2017 4 z 5

Jantarové oči Jantarové oči Vilma Kadlečková

Zajímavé čtivo. Mám ráda spoustu záhad a zde jsou velmi dobře dávkovány. Jednotliví hráči na scéně jsou představeni a velmi lehce naznačen důvod jednání. Jen ty jména, ach jo! :) Snad budu po dalším díle sdílnější.

09.08.2022 5 z 5

Vlk Vlk J. R. Ward (p)

Nastavená laťka z Bratrstva se stále sklání níž. Hlavní postavy jsou jednoduché, tupé, ale i přes stupiditu jednání samozřejmě hrdinové. Příběh opět zachraňovali Bratři a mě ukápla slza nad Butchem, Vishousem a teď i Josém ( už jsem se bála, že fakt umře). Ta čtvrtá hvězda je jen a jen za to propojení V a B. Toho se nenabažím nikdy....." A stejně spolu nechodíme...."

06.08.2022 4 z 5

Vášeň Vášeň Geneva Lee

Nevím jestli je to překladem, ale ten povrchně naivní náhled na život v celém "příběhu" mi představu o tom, že autorka má IQ vymleté inluecerentky poskytl téměř na jistotu. Námět by byl krásnou pohádkou, ale chování hlavních hrdinů jednoznačně všechno zmrvilo.

16.04.2022 odpad!

Diamantový trůn Diamantový trůn David Eddings

Nooo, přirovnávat tohle dílko k Pánovi prstenů chce hoooodně odvahy. Příběh je jednoduchý, přímočarý a jasný zhruba od třicáté stránky. Žádné odbočky a kudrlinky. Ale je to čtivé a odpočinkové. Mohlo by z toho být příjemné béčkové fantasy do televize.

10.04.2022 3 z 5

Království hříchu Království hříchu Meghan March

Přečetla jsem celé(!), což už něco značí. Obvykle jsou tyhle eroťárny snůška blbostí a stupidity. No tenhle příběh je sice taky trochu divný, ale na druhou stranu připouštím, že není nemožný. Psáno čtivě a autorka dokázala držet tempo a současně udržet čtenáře(mě) ve stavu, kdy jsem to chtěla dočíst do konce k předpokládanému happyendu. První dvě knihy byly lepší než ten poslední díl. Tento už byla červená knihovna s trochou létajících kulek. A padouch? No měla to nechat u těch kartelů, protože skutečný záporák už bylo přepálené klišé. Ale celkově je to asi to nejlepší, co jsem z eroťáren pro holky četla.

07.02.2022 3 z 5

Pan Pracháč Pan Pracháč Vi Keeland

Tohle se vážně nepovedlo. Autorky mám ráda, ale tohle bylo utrpení. Do doby než přišla na to, že ti dva chlapi jsou vlastně jeden to bylo vcelku fajn, ale pak to byla už jen dementní slátanina.

30.12.2021 1 z 5

Rozmazlená princezna Rozmazlená princezna L. J. Shen

debilita amerických děcek je pro mě nestravitelná. Nebo jsou tak pitomý i ty u nás? Na tohle jsem fakt stará. Autorku mám ráda, dosud psala o poněkud starších párech a vcelku jí to šlo. HotHoles byli přesně ti badboys po kterých bych se otočila a jejich příběhy jsem smlsnula na posezení, ale toto se mi nelíbilo ani trochu. Já to vlastně zatím ani úplně nedočetla, páč mi to prostě vůbec nejede. Těšila jsem se opět na nějaký ten prázdninový nenáročný výplach mozku, ale zatím je to trápení. Škoda.

03.09.2021 1 z 5

Krvavé hry Krvavé hry Chloe Neill

Minulý díl mě zklamal, takže jsem ráda, že tenhle to napravil, i když už to není tak dobrý jako na začátku. Konec nachystal další překvápko, tak uvidíme, co bude dál.

22.10.2020 4 z 5

Manželská zkouška Manželská zkouška Jennifer Probst

jelikož mám přes prázdniny k práci i brigádu, tak potřebuju něco nenáročného, něco u čeho nemusím myslet, tak teda loupu jednu červenou knihovnu za druhou. Až mi skončí galeje a bude víc času i energie, vrátím se zase k něčemu náročnějšímu a smysluplnějšímu. Takže jsem sloupla celou tuhle sérii. Jednoduché, růžové, odpočinkové. Sice stupidní, ale mozek se resetoval. Teda až na tenhle díl. Tohle je sra.....(doplň si sám/a). Paní spisovatelka se nám snaží namluvit, že jako fakt, skutečně, se dva dospělí a vzdělaní lidé, co se téměř osobně neznají, co spolu uzavírají milionový obchodní kontrakt a jen tak uprostřed jednání se začnou bavit o tom, jestli ji udělá? a kolikrát? a vsadí se? FAKT ? Chápu, kdyby tento rozhovor vedli někde v klubu k tomuto určeném nebo aspoň v baru. Asi jsem už stará nebo uschlá větev, já fakt nevím, ale tohle mi hlava nebere. I pornofilmy mají kvalitnější scénář.

10.08.2020 odpad!