růža růža komentáře u knih

Čisté radosti mého života Čisté radosti mého života Jan Šmíd

Příjemné pohlazení. Lehce se to čte.

07.11.2012 2 z 5

Daleká cesta za domovem Daleká cesta za domovem Richard Adams

Nádherné. Byla to oblíbená kniha mého táty. A já jsem si ji také oblíbil. Byl jsem pěkně napnutý, jak to dopadne.

Ponorka Ponorka Thomas N. Scortia

Vynikající katastrofický román. Hrozba 3. světové války.

Zrůdné zrcadlo Zrůdné zrcadlo Michael Scott

Docela se to dobře četlo. Svižně napsané.

07.11.2012 3 z 5

Utekl jsem z Osvětimi Utekl jsem z Osvětimi Rudolf Vrba

Šel mi mráz po zádech. Otřesné svědectví.

07.11.2012 5 z 5

Smutné. Pravdivé. Co vše musí prožívat rodič dítěte, které je na drogách.

07.11.2012 3 z 5

Síla. Jsem rád, že není válka. Celou dobu jsem věřil, že se z toho dostane...

Rychlé šípy Rychlé šípy Jaroslav Foglar

Mám chuť napsat - bez komentáře. Prostě klasika. Nezapomenutelné. Když se mi do ruky nějaký sešit dostane, tak si jej opět s chutí přečtu.

07.11.2012 4 z 5

Když jsem knihu kdysi četl, tak to byl opravdu zážitek. Šlo o první vydání - to vydala Jazzová sekce. A po letech jsem se podíval na film a vrátil se v myšlenkách o mnoho let.

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Působivé. Pobavilo mne, když přišla do lesa kontrola a upozornila muže, který ten les vysázel, že tam nesmí kouřit.

07.11.2012 5 z 5

Ustláno na růžích a pod nebesy Ustláno na růžích a pod nebesy Jindřiška Smetanová

Velmi veselé počtení.

07.11.2012 4 z 5

Sexuální přitažlivost domácích kutilů Sexuální přitažlivost domácích kutilů Vítězslava Klimtová

Pokud se chcete někdo pobavit, tak vřele doporučuji. Napsáno s úžasným nadhledem a lehkostí.

Klíče království Klíče království Archibald Joseph Cronin

Kniha, kterou jsem si oblíbil. Nutí k zamyšlení. Rád bych se k ní někdy vrátil.

Pan Kaplan má stále třídu rád Pan Kaplan má stále třídu rád Leo Rosten

Moc pěkná kniha. Překladatel s ní měl hodně práce. Některé výrazy se nedaly přeložit. Pan Přidal musel najít nové - prostě je "vytvořit". Kniha mne nádherně pohladila a od srdce jsem se zasmál.

Nobody - muž z Neznáma Nobody - muž z Neznáma Robert Kraft

Kniha mého dětství. Neskutečně jsem to hltal a obdivoval.

Oneskorené reportáže Oneskorené reportáže Ladislav Mňačko

Četl jsem to v češtině a valil jsem oči. Nedivím se, že byl v minulosti na indexu. Doporučuji všem, kteří "rádi" vzpomínají na minulou dobu. Nechtěl bych to zpátky.

07.11.2012

O ztracené lásce O ztracené lásce Eva Hudečková

Evička Hudečková má úžasnou češtinu. Pamatuji se, když měla proběhnout filmová verze - na pokračování - tak Evička Hudečková v televizi řekla: Zázraky se dějí. Každý den, ale lidé se je odnaučili vidět. Setkání s ní bylo pro mne zlomové.

Katyně Katyně Pavel Kohout

Velmi zajímavá kniha.

Pod střechami Paříže Pod střechami Paříže Henry Miller

Nejtěžší pornografický román, který jsem nemohl dočíst. Četl jsem to před mnoha lety, kdy to vyšlo poprvé - 90. léta 20. století. Musel jsem to odložit.

07.11.2012 2 z 5

Prorok Prorok Chalíl Džibrán

Kniha, která ke mně hodně promluvila a ovlivnila mne. Skvělé čtení na přemýšlení.

07.11.2012