růža růža komentáře u knih

Rallye pro milión... Rallye pro milión... kolektiv autorů

A já jej mám.

23.03.2021

Spolčení hlupců Spolčení hlupců John Kennedy Toole

Na knihu jsem se dlouho "chystal". A moc se mi líbila. Pěkný absurdity. Doporučuji.

07.01.2014 5 z 5

Putování za švestkovou vůní Putování za švestkovou vůní Ludvík Aškenazy

Jako dítě jsem tuto knihu viděl ve večerníčkovém zpracování. Úžasné.

26.08.2013 5 z 5

Kázáníčka Kázáníčka Eduard Bass (p)

Doporučuji všem, co chtějí opravdu dělat novinařinu.

20.08.2013

Povídky z jedné kapsy Povídky z jedné kapsy Karel Čapek

Velmi příjemné čtení. Člověk se nejen pobaví , ale také zamyslí.

20.08.2013

Žena si přeje, aby jí muž rozuměl Žena si přeje, aby jí muž rozuměl James Dobson

Zajímavá kniha, které rozhodně nemůže vyčerpat vše, ale pomůže mužům lépe porozumět ženám. Bohužel vliv americké společnosti je patrný.

Jericho Jericho Christopher Hyde

Velmi dobrý katastrofický román.

Vlna Vlna Christopher Hyde

Kniha se mi moc líbila. Velmi napínavé čtení. Čekal jsem jak to dopadne.

20.08.2013 4 z 5

Hlupáci z Chelmu a jejich dějiny Hlupáci z Chelmu a jejich dějiny Isaac Bashevis Singer

Docela jsem se pobavil. Lidská blbost nezná hranic.

20.08.2013 3 z 5

O neumírání O neumírání William Saroyan

Prostě "klasika".

01.08.2013 4 z 5

Na břehu dnů Na břehu dnů Karel Čapek

Velmi poučné a nadčasové.

01.08.2013 4 z 5

Trojhlas Trojhlas Miroslav Horníček

Velmi zajímavé "povídání".

09.01.2013 3 z 5

Knihy a osudy Knihy a osudy Julius Firt

Kniha, jejíž autor vypráví o části svého působení v nakladatelství Fr. Borový, které vydalo do roku 1948 cca 2.000 knižních titulů. Po únoru 1948 bylo přetransformováno v nakladatelství Československý spisovatel. A to z těžilo dlouhá léta z toho, co Fr. Borový vydal. Vřele doporučuji si tuto knihu přečíst. Čtenář se dočte mnoho, co jinde ne. Učebnice to neuvádí.

Josef Čapek Josef Čapek Jiří Opelík

Jsem moc rád, že tato kniha vyšla. Nesmírně obdivuji dílo Josefa Čapka. Jeho čistý - ryze český - kubismus.

08.11.2012

Americký kolotoč Americký kolotoč Vladimír Preclík

Vladimír Preclík patří k těm spisovatelům, jež ovládají český jazyk. Moc se mi kniha líbila. A musím souhlasit, že i kniha Holomráz byla vynikající. Moc působivá a otevřená zpověď. Jen mne mrzí, že jsem se s panem Preclíkem nikdy nesetkal. A to nemluvím o jeho sochách. Rád bych někdy jednu měl, ale je to asi finančně náročné.

08.11.2012 5 z 5

Pokoj s Bohem Pokoj s Bohem Billy Graham

Nevíte kam patříte? Kam směřujete? Proč jsme tady? Kniha, která vám pomůže zodpovědět mnoho otázek. Bohužel se dá velmi špatně sehnat.

Sedm smrtelných hříchů Sedm smrtelných hříchů Billy Graham

Každý se v této útlé knize může dočíst, co ho opravdu zabíjí. Velmi poučné. Jeden z autorů - světových evangelistů - kterého nesmírně rád čtu.

08.11.2012 4 z 5

Pojednání o mé radostné cestě od kolébky ke krematoriu Pojednání o mé radostné cestě od kolébky ke krematoriu Vladimír Komárek

Musím napsat, že tuto knihu jsem četl s velikým nadšením a moc se mi líbila. Doporučuji všem, kteří chtějí pochopit dílo - obrazy - našeho velikého již něžijícího malíře.

08.11.2012

Zámek Gripsholm Zámek Gripsholm Kurt Tucholsky

Odpočinková četba. Myšlenky, které nutí k zamyšlení. Co všechno může udělat člověk, aby zachránil malého človíčka.

08.11.2012 4 z 5

Atentát - Operace Anthropoid 1941 - 1942 Atentát - Operace Anthropoid 1941 - 1942 Jiří Rajlich

Výpravná - převážně obazová publikace. Moc pěkná. Pro všechny, kteří chtějí vědět jak to bylo s atentátem na Heydricha. Běžně se nedá koupit v klasickém obchodě - Vydalo Ministerstvo národní obrany.

07.11.2012