Runningdog Runningdog komentáře u knih

Opuštěná společnost Opuštěná společnost Erik Tabery

Závažná témata srozumitelnou formou. Dnes snad ještě aktuálnější, než v době vzniku. Měli bychom se věnovat věcem veřejným a snažit se jim porozumět.
Jako audiokniha skvěle zpracované.

01.02.2023 5 z 5

Neříkejte teleti aneb Knížka básní pro děti Neříkejte teleti aneb Knížka básní pro děti Pavel Žiška

Moc pěkné básničky. Syn (8) půlku z nich přezpíval za jeden večer. Některé i opakovaně, tak se mu líbily.

10.02.2022 5 z 5

Čarostřelec Čarostřelec Jan Horníček

Jako audiokniha strhující.
Pro posluchače neznalého precizně místních reálií nejsou vytýkané nesrovnalosti (pochopitelně) nijak rušivé. Občasné nedokonalosti v logice jsem ráda odpustila, protože příběh uháněl jak o život a ani chvilku jsem se nenudila.

28.03.2021

Záhada hotelu Winterhouse Záhada hotelu Winterhouse Ben Guterson

Třetí díl nijak nezklamal. Opět napínavé a chytré čtení. Mám ráda dobrý přehled v postavách a jejich vztazích, což bylo v závěru trošku obtížnější udržet. Rozuzlení nakonec nemělo chybu.
Jako dítě bych si to užila jste víc! Opravdu doporučuji.

Podle zakončení to vypadá, že se další díl nechystá. Doufám tedy, že se autor vrhne do nějakého dalšího projektu.

01.01.2021 5 z 5

Nejkrásnější dětská knížka posledních let. Stojí za to i jako audiokniha. Měli jsme audio první a jak to měli kluci naposlouchané, tak si čtení užili ještě víc. Už předem se těšili, co přijde, komentovali to, chechtali se. Velmi doporučuji v obou podobách.

24.04.2020 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Pro mě naprosto nedůvěryhodný příběh. Chápu, že kniha se nemusí rovnat skutečnosti, ale tady schází alespoň základní stupeň uvěřitelnosti. Osvětim použitá/zneužitá jen jako zajímavá kulisa. Byla jsem velmi zklamaná...

13.10.2019

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Jedna z nejkrásnějších knih o dobru v nás.
Oproti některým knihám z poslední doby velmi oceňuji dopracovaný konec. Někdy mám pocit, že autoři už to chtějí mít za sebou a moc si se závěrem práci nedají. U této knihy jsem byla moje zvědavost plně uspokojena.

13.10.2019 5 z 5

Dobrodružství v kuchyni : Děti vaří samy Dobrodružství v kuchyni : Děti vaří samy Gabriela Baková Martišová

První kuchařka, podle které fakt děti uvaří samy.
Syn kromě vytahování z horké trouby zvládl sám i dortík. A moc se povedl. Dáváme ho jako dárek k narozeninám.

14.09.2019