rumova_kulicka Online rumova_kulicka komentáře u knih

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Kniha se mi líbila, autorku čtu moc ráda. Ale trochu víc se mi líbila předchozí kniha z Beskyd. Asi srdeční záležitost :-) Každopádně tak jako u předchozích knih oceňuji, že se nejdná o žádné drámo s potoky krve, takže knihu mohu doporučit všem, nejen milovníkům detektivky.

28.09.2020 4 z 5

Žena mého života Žena mého života Tim Weaver

Prvních osm knih jsem shltla během deseti dnů. A tuhle jsem též slupla jako malinu. Jiná než předchozí, ale stejně dobrá. Pecka! A ještě nás autor na konci namlsal na další díl :-)

04.04.2020 5 z 5

V moci zla V moci zla Linda Castillo

Opět skvělé, ale krátké! Kniha by klidně mohla mít dvojnásobný počet stran a nenudila bych se :-) Konec byl brán trochu hopem, ale nevadí... Téma amišské kultury je pořád hodně zajímavé a sympatická Kate s partnerem dodají i trochu romantiky. Tuhle sérii mám moc ráda a budu netrpělivě čekat na další díl....

25.03.2020 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Tak to byla jízda! Velmi napínavý díl. Po tom předchozím si u mě autor spravil reputaci :-) Snad se další ponesou ve stejném duchu.

28.01.2020 5 z 5

Už teď jsi mrtvá Už teď jsi mrtvá Sharon J. Bolton

Patřím k těm několika málo lidem, kerým kniha vůbec nesedla. A to jsem jinak všechny knihy od Bolton (kromě Má ji rád, nemá ji rád) shltla jak malinu. Téma a zápletka mi až tak nevadily, nějakou podobnou bejkárnu jsem čekala. Ale postavy mi nebyly vůbec sympatické, střídání časové osy taky ne, některé situace mi přišly vyložené zmatečné a musela jsem je číst znovu... Snad to rakvář zase vylepší.

14.01.2020 3 z 5

Velké léto Velké léto Ewald Arenz

Staré odrůdy patří k top knihám, které jsem za poslední roky četla a tak jsem byla zvědavá, jaké bude Velké léto. A bylo velké. Opět mě atmosféra knihy pohltila, vrátila jsem se s hlavními hrdiny do vlastních telecích let. Autor perfektně vystihl myšlení a chování dospívajícího Fridricha a jeho okolí. Velkou měrou k zážitku ze čtení určitě přispěl i skvělý překlad. Takže nejde jinak než opět 5*.

06.01.2024 5 z 5

Vězeňkyně Vězeňkyně B. A. Paris (p)

Vlastně jsem se do knihy dost zažrala, ale jak jsem postupovala, nějak to upadalo. Na konci je fajn, že je vysvětlení toho všeho, ale jsem z toho rozpačitá. Pro mě to je takový autorčin průměr. Už jsem od ní četla lepší knihy.

22.12.2023 3 z 5

Útěk na venkov Útěk na venkov Julie Caplin

Je to taková klasická romantická oddechovka. Už jsem ale od autorky četla lepší knihy. Za mě tam mohlo být mezi hlavními hrdiny asi trochu více intimností :-D

18.12.2023 4 z 5

Vodník Vodník Tereza Bartošová

Za mě to nebylo vůbec špatné. Pravda, těch jmen bylo trochu moc, ale nepletlo se mi to. Děj mě vtáhl hned a nepustil až do konce, i když už jsem brzy tušila, odkud vítr vane. Určitě vyzkouším i další autorčiny knihy.

14.12.2023 4 z 5

Tichý pláč Tichý pláč Lisa Regan

Opět pecka, nemám co dodat. Snad jen, aby si i následující knihy udržely laťku a aby je někdo hodně rychle přeložil a vydal :-D
A taky oceňuju, že se tentokrát nedotýkal případ osobně hlavních postav.

05.06.2023 5 z 5

Stará tajemství Stará tajemství Patricia Gibney

Když pominu fakt, že je to zase až přílíš překombinované, tak mě tento díl bavil o fous více, než předchozí dva. Autorka má opravdu bujnou fantazii, protože to co naložila hlavní hrdince, to by podle mě v reálu nestačilo ani na 10 životů. Asi jen marně doufám, že další bude už s inspektorčinou minulostí spjat méně...?

12.04.2023 4 z 5

Nejsem z ledu Nejsem z ledu Anne Frasier (p)

V tomto dílu už bylo těch náhod trochu moc, ale to nic nemění na tom, že jsem se opět nemohla odtrhnout a tak i napotřetí dávám plný počet a budu doufat, že se ještě někdy s Jude a Uriahem setkám. Oblíbila jsem si je.

12.03.2023 5 z 5

Bretaňské poměry Bretaňské poměry Jean-Luc Bannalec (p)

Nenásilná detektivka ve stylu Agathy Christie, děj plyne v poklidném tempu. Trochu zvláštní komisař mi úplně nesedl, ale dám mu šanci v dalších dílech. Naopak Bretaň mě nadchla, tu mám moc ráda a fajn bylo i dovzdělání se v uměleckém směru. Takže, jsem zvědavá na další díly.

10.02.2023 3 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

I když hlavní hrdina Ross nebyl úplně největší sympaťák, tak tento díl řadím k těm nejlepším ze série. Pořád jsem přemýšlela, co mě na těch knihách tak baví. A krom zasazení do skvělé lokace, perfektního popisu míst, krajiny, atmosféry a jídla, to je semknutí nesourodé skupiny lidí kolem hlavní hrdinky a nezištná pomoc. To je to, co mě hřeje u srdce pokaždé, když knihy čtu. No a když se to sejde se zachumláním do huňaté deky, s horkým čajem a padajícími mega vločkami za oknem jako právě včera, tak je to značka ideál :-)

19.01.2023 5 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Autoři byli, jak už je zvykem, opět dost brutální. Kde na ty nápady chodí? Jinak děj má spád, nenašla jsem žádné hluché místo. Člověka to nutí číst dál a dál. Ale. Jurka by už podle mého měli nechat být a přijít s něčím novým.

16.01.2023 4 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Kniha se četla dobře, ale literárně to na pět hvězdiček nevidím. Je ale moc dobře, že se toto téma objevuje. Nikdy není nic černobílé a vždycky to odnesou jen obyčejní lidé. Velmi smutné...

A zrovna koukám, že spoustou lidí poptávaný druhý díl opravdu bude. Tak to budu napnutá, jak to s hlavními hrdiny dopadne.

Korektor by se měl polepšit, to rozhodně!

28.11.2022 4 z 5

Mrazivé tání Mrazivé tání Dana Stabenow

Na té Aljašce mají teda v období tání veselo :-D Trochu mi to tím tempem přípomnělo stoletého staříka. Nestačila jsem se divit, co se to tam všechno děje, bylo to bláznivé, ale bavila jsem se. Kate s Obludou jsou prostě sympaťačky s vyceněnými zuby :-)

10.11.2022 4 z 5

Stín Stín Ursula Poznanski

Tento díl série mě bavil ze všech nejvíc, velkou měrou k tomu přispělo asi i to, že knihu překládala jiná osoba než předchozí díly. Nevyskytují se zde ty nesmyslné výrazy jako poukaz místo důkaz, průvodkyně místo doprovod a hlavně kupice!
Pachatel byl dost krutý, ale tak nějak mi k němu od jisté chvíle myšlenky směřovaly, takže jeho odhalení mě až tak nepřekvapilo. Přesto byla kniha napínavá od začátku do konce. A pokud ještě bude nějaký další díl, tak si jej ráda přečtu.

03.11.2022 5 z 5

Někdo blízký Někdo blízký Cara Hunter

Příjemné překvapení. Hledala jsem něco kratšího na neděli a tohle byla správná volba. Kniha se čte rychle, nejsou zde žádná hluchá místa. Určitě sáhnu po dalším dílu. Akorát zase vyšetřovatel s traumatem, to už je asi kolorit.

03.10.2022 4 z 5

Oheň na pláži Oheň na pláži Chris Ould

Jak se mi zdály první dva díly spíše rozvláčné, což mi ale vůbec nevadilo, tak tento závěrečný díl byl nacpaný informacemi až moc. Každopádně všechno se vyřešilo, dozvěděli jsme se vše, co jsme se dozvědět měli. Celou sérii jsem si užila a můžu doporučit.

21.04.2022 4 z 5