rumova_kulicka Online rumova_kulicka komentáře u knih

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Měla jsem trochu strach, po všech těch superlativech tady, se do knihy pustit. I když první díl se mi líbil velice. Zbytečně!
Nevím, které slovo by knihu nejlépe vystihlo. Strhující? Fenomenální? Nebo snad (odpusťte mi ten výraz) kulervoucí? Autorce se tímto dílem povedl opravdu majstrštyk. Ač 600 stran, člověk se vůbec neměl šanci začít nudit a klidně by četl i dvojnásobek. Byť čtení to není ani trochu veselé. Každá doba i každý člen rodiny dostali dostatek prostoru. Jakožto "tutajší" znám tuto nelehkou historii z vyprávění předků, ale v knize je to vše krásně ucelené, posloupné a na příbězích postav naprosto reálně vykreslené, včetně citlivě a trefně použitých výrazů "po našymu". Závěr láká na třetí díl a snad by to mohlo nabrat i lehce pozitivní směr? :-)
Jak je zmíněno v doslovu: "Je dobře, že autorka toto téma otevřela."
Jsem moc ráda, že se o tomto úseku dějin mohou dozvědět lidé i z jiných koutů naši země. A v neposlední řadě si snad každý uvědomí, jak se máme stále dobře.

16.03.2021 5 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Skvělé! Knihy této autorky mám moc ráda. Jsou takové poklidně detektivní, žádné drámo, ale děj odsýpá, postavy jsou uvěřitelné. Líbí se mi popisy míst a krajiny. Moc fajn čtení :-)

09.03.2020 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Ke knize jsem se dlouho odhodlávala, protože mě odrazovaly negativní komentáře. Ale nelituju, chytla mě a nepustila až do konce. Určitě stojí za přečtení. Jedná se o téma k zamyšlení a určitě se mi nechtělo zvracet, jako některým...

11.04.2023 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Myslím, že vše už tady bylo napsáno. Opravdu silný příběh a pro nás, kteří odsud pocházíme, dvojnásob...

12.05.2020 5 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Páni! Na knihu jsem narazila náhodou a díky bohu za to! To byla jízda od začátku do konce, žádné hluché místo, zato se tam vždycky objevila nějaká další jobovka, když už by člověk nic nečekal. Nemám moc ráda, když hned od začátku vím, kdo je pachatel, ale tentokrát mi to vadilo asi tak sekundu. No nezbývá, než se vrhnout na další. Myslím, že mám další oblíbenou sérii :-)

19.04.2021 5 z 5

Všichni to tu komentují decentně. Já to napíšu na plnou hubu. Je to k zblití a k pláči, co se nejen v té politice děje... Marnost, boj s větrnými mlýny. Divím se, že po tom všem je pan Šlachta ještě při smyslech. Smekám před jeho nasazením. Knihu jsem musela několikrát odložit, abych to rozdýchala.
Díky za vhled do policejní práce, osobního života i do všech těch kauz. I kdyby to byla jen z poloviny pravda, nebude to míň otřesné...

01.04.2021 5 z 5

Po přečtení rozhovoru s pilotem Heclem jsem si nemohla nechat ujít ani tento. A opět můžu napsat jen to, že jsem se od knihy nedokázala odtrhnout, hltala každé slovo a litovala, že je konec. Televizní zpracování případů prvního oddělení asi všichni známe, v knize se nám jednotlivé případy připomenou, ale dostaneme naloženo ještě mnohem víc. Opravdu skvělý rozhovor, pan Mareš je sympaťák a obdivuhodný člověk. Díky!

10.08.2023 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Knihu jsem dlouho odkládala, protože styl předchozích Němců mi vůbec nesedl. I tady jsem si musela na strohost popisu zvyknout, ale pak mě příběh pohltil tak, že jsem se nedokázala odtrhnout. Dávám plný počet a doporučuji.

02.06.2023 5 z 5

Tohle by měla být povinná četba ve škole. Kniha je skvěle zpracovaná. Kdyby mě paní Lednická učila dějepis, tak by mě nejen bavil, ale odnesla a hlavně zapamatovala bych si spoustu znalostí.

Nechápu, jak tuto knihu může někdo označit za odpad. Je tak dobře, že paní Lednická tuto historickou událost opět a zevrubněji přibližuje našemu národu. Právě to střídání beletrie s fakty je zajímavé. Beletristická linka vdechla postavám zase na chvíli život. Ve spojení s obrazovou dokumentací nezůstalo moje oko suché. Každou chvíli jsem si s postavami spojovala fotky a přemýšlela o nich, snažila se do nich vcítit. Jelikož jsem z kraje, možná o to víc se mě to dotýká. Ta doba byla hrozná. Proč se to dělo a proč se to proboha musí dít v obměnách zas a znovu?

Symbolika obálky a ořezu jen podtrhuje všechno to utrpení uvnitř.

25.04.2022 5 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Vůbec mi nepřišlo, že by měla kniha téměř tisíc stran. Do takových 3/4 jsem si to fakt užívala. Pak už to bylo trochu na hraně, trochu jsem se začala ztrácet, ale i tak hodnotím plným počtem. Tuhle dvojici prostě musíte milovat a že je jejich životům věnován větší prostor, jen kvituju. Ehm..kdy bude další díl?

16.08.2022 5 z 5

Nečekané přiznání Nečekané přiznání Lisa Regan

Tohle byla neskutečná jízda! Uf. Lisa prostě umí.

27.04.2022 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Velmi silný příběh, který by si podle mě zasloužil lepší a hlavně delší zpracování. Líbilo se mi prolínání přítomnosti se vzpomínkami, ale od půlky už šel příběh moc rychle, chybělo mi podrobnější vykreslení postav kolem hlavní hrdinky. Ačkoliv se psalo o těžkých chvílích, bylo to bráno od půlky knihy hodně letem světem, člověk se ani nestihl do těch chmurů pořádně položit.

18.05.2021 4 z 5

Černé léto Černé léto M.W. Craven

Tento díl mě bavil ještě víc než první. Zápletka byla výborná, až do konce jsem neměla tušení, jak se to vyvine. Super! A jdu na další díl :-)

19.10.2023 5 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Uf, to bylo hodně drsné. Na první díl série ale dobré čtení. Hlavní postavy jsou sympatické, obzvlášť Tilly jsem si oblíbila. U vraha jsem trochu sice tušila, odkud vítr povane, ale i tak jsem se bavila.

19.10.2023 4 z 5

Vražedná mysl Vražedná mysl Angela Marsons

Tak tento díl šlapal jak na drátkách, nemohla jsem se odtrhnout. Sice mi téma těchto uzavřených společenství je proti srsti, ale kniha byla čtivá a řadím ji k těm nejlepším v sérii, což je, u už 12. dílu, co říct.

03.03.2023 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Ten začátek s Editou mě teda vůbec nenadchnul, myslela jsem, že knihu odložím. Ale byla by to chyba, jinak to byl zajímavý příběh. Jako celek hodnotím plným počtem.

29.07.2022 5 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Kdyby mě knihy nebavily, asi bych neměla už deset přečtených, že. Co mi ale fakt vadí je to, jak se vlastně celou dobu vlastně nic moc nevyšetří, ale na konci Kim prozře, zjeví se ji vrah a ona ho jde lapit sama holýma rukama...

14.03.2022 4 z 5

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Kniha plná zajímavostí, milých setkání, Ládíkova laskavého humoru a krásných ilustrací. Je vidět, že si s tím dal práci. A děkuji za rozšíření obzorů :-)

30.01.2022 5 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Skvělá série! Doufám, že bude brzy další díl. Hlavní hrdiny jsem si oblíbila :-)

03.01.2022 5 z 5

Dokonalý zločin Dokonalý zločin Helen Fields

Čtvrtý a pátý díl jsem přečetla za 34 hodin a to jsem mezitím i spala :-D Na tom konci u Luca doma se mi zdálo, že se autorka trochu nechala unést, ale i tak tuto sérii řadím k tomu nejlepšímu, co jsem zatím četla. Btw. bude pokračování? :-)

01.07.2021 5 z 5