Rou Rou komentáře u knih

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Nečekala jsem, že hned v lednu nasadím knihám laťku tak vysoko románovou prvotinou této spisovatelky. Příběh, který vás vtáhne, lidé, které si zamilujete, příroda, kterou budete chtít vidět na vlastní oči. V této knížce je kus romantiky, kriminálky i přírodopisného dokumentu. Děj vám běží v mysli jako film vykreslený do nejmenších detailů. Všem doporučuji :)

17.01.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Nejlepší knížka, kterou jsem za dlouhou dobu četla. Výborně se čte, i když téma je těžké, doba složitá. Pořád se k ní v myšlenkám vracím. Děkuji autorce za toto dílo :)

16.08.2020 5 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Velmi čtivý psychologický román, pohled na provoz koncentračních táborů z 'druhé strany'. Bála jsem se, že hrůzy, které se v nich odehrávaly budou popisovány podrobněji, naštěstí to bylo tak akorát, aby čtenář knihu bez problému dočetl.

30.11.-0001 4 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Paráda jako vždycky. Pro mě jedna z nejlepších sérií. Konec je jaký je, ale myslím, že to tak muselo dopadnout, nemůžou umírat jen záporáci, to by nebylo reálné. Kim už toho taky přežila celkem dost...

04.06.2020 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Kniha se mi moc líbila, krásně se četla, popis prostředí i houbaření se mi líbil - už se těším, až porostou :) Střídání děje s minulostí taky bezva. Celou dobu jsem to viděla na pět hvězdiček, ale zklamal mě konec, otevřené konce knih nemám ráda.

10.03.2021 4 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Tento žánr běžně nečtu, ale knížky mi byly doporučeny a jsem nadšená. Moc mě oba díly bavily a nemůžu se dočkat dalšího. Naslouchače jsem měla půjčeného od kamarádky a Faju jako e-knihu, ale myslím, že je potřebuji mít fyzicky v knihovně, tak kdyby náhodou někdo prodával... :D

30.12.2020 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Protože se chystám na třetí díl, přečetla jsem si znovu Medvědín pro připomenutí. A zase jsem si to užívala. To, jak pan Backman popisuje jednotlivé postavy, je prostě super.

28.01.2024 5 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Super psychologický thriller, moc mě kniha bavila, skvěle se četla a těšila jsem se, až budu moct zase číst. Líbilo se mi podání příběhu ze dvou stran.

08.03.2020 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Jako oddychovka ok, ale čekala jsem víc. Postavy byly všechny protivné, nesympatické, jejich popis povrchní - ten je prostě takový, chová se tak a tak, ale proč, co za tím vězí? Chyběla mi větší hloubka a propracovanost postav. Nespisovný jazyk mi taky neseděl.

08.01.2020 3 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Knížka se mi moc líbila, dobře se četla. Jen protože jsem ji četla hned po Mlýnu od Michala Vaněčka a navíc se kniha jmenuje Heřmánkové údolí, chyběla mi tam linka o tom, co se dělo s hospodou v heřmánkovém údolí a třeba jestli se vrátila původním majitelům.

08.09.2019 5 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Krásná knížka. Čím dál jsem se v knize dostávala, tím hůř jsem se od ní odtrhávala a chtěla jsem číst dál. Zároveň jsem si ji chtěla šetřit, abych si ji nepřečetla moc rychle. Na muže jménem Ove a ženu jménem Eleanor jen tak nezapomenu :)

04.02.2019 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Medvědín je moje první setkání s autorem a moc se těším nejen na pokračování Medvědína, ale i na další knihy autora. Pokud by vás odrazovalo, že je to kniha o hokeji, nenechte se. Je to kniha o lidech, životě, vztazích a osudech. A je skvělá :)

29.07.2018 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Zajímavě psané, čtivé, napínavé až do poslední stránky. Občas jsem se v bohyních lehce ztratila a musela se o pár stránek vrátit, ale dojem z knížky mi to nezkazilo. Těším se na další knížky od autorky.

20.04.2017 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Přečteno za jeden večer. Líbilo se mi střídání pohledů na situaci Báry a její matky, Báry mi bylo moc líto a čekala jsem, že se situace pomocí pedagogů podaří vyřešit.

28.05.2020 4 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Knihu jsem vybrala jako oddychovku a přesně to byla. Romantická, naivní, lehce vtipná, taková pohádka pro dospělé. Krátké přehledné kapitoly, takže i přes vysoký počet stran se dobře a rychle četla. Knihu doporučuji, je milá a doba a prostředí, do kterého byla zasazena se mi líbila a přišlo mi zajímavé.

22.04.2020 5 z 5

Návrat z pekla Návrat z pekla Jan Vavřík

Knížka se čte velmi dobře, nezachází moc do podrobností, ale někdy je to lepší, i tak je tam hrůz dost a dost. Nejsmutnější mi přišlo to, že lidé, kteří prošli útrapami války a koncentračního tábora si nemohli oddechnout ani po skončení války a následovala další noční můra, která rozdělovala rodiny a měla neomezenou moc nad lidskými životy.

05.12.2018 5 z 5

Chaloupky Chaloupky Štěpán Javůrek

Ocenila bych přehled postav, třeba graficky zpracovaný. Občas jsem se ztrácela, postavy měly většinou běžná česká jména a pletly se mi. Jinak byla kniha moc hezká, příběh poutavý.

17.05.2023 4 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Na knížku jsem se moc těšila, ale bohužel pro mě byla zklamáním. První část o Emilce se mi ještě líbila, ale další generace už byly nudné, nic moc se tam nedělo, hodně věcí bylo jen nastíněno, ale nedotaženo. Dočetla jsem do konce, ale nijak mě nenutilo číst dál, spíš už jsem ji chtěla mít za sebou.

04.10.2020 3 z 5

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Je to zase Jussi, takže se kniha čte dobře, je lehce vtipná, napínavá a čtivá, ale těch náhod a souvislostí mezi všemi případy už mi přišlo moc. Osobní příběhy hlavních postav mě moc baví a těším se na další díl.

15.04.2020 4 z 5

Ochutnávačka Ochutnávačka V. S. Alexander

Čtivý fiktivní příběh z 2. světové války pohledem Němky. Kniha se mi líbila, dobře se četla, příběh byl zajímavý a vůbec mi nevadilo, že se autor držel historických souvislostí jen tam, kde se mu to hodilo.

04.01.2020 5 z 5