Rosse Rosse komentáře u knih

Bláznivá jízda Bláznivá jízda Christina Myers

Za mě krásný feel good příběh, díky kterému si uvědomíte, že ať už si vykládá kdo chce, co chce, život nám nutně nemusí skončit v 60 letech, ale že je ještě stále co objevovat, mít rád a pro co žít.

Kniha se četla krásně a já mám neustálé nutkání knihu opět otevřít a prožít tu bláznivou jízdu znovu. Autorka napsala krásný příběh s trnitou minulostí, na který jen tak nezapomenu a věřím, že si získá mnoho nadšených čtenářů. :))

27.10.2023 5 z 5

Spisovatel Spisovatel Lucie Salová

Nebudu lhát, zpočátku jsem byla lehce skeptická a bála se, jak na mi kniha bude působit, jak se mi bude líbit a zda mi autorčin styl psaní sedne. Nicméně hned po první kapitole mě autorka ujistila, že se mohu pohodlně usadit a nechat se unášet příběhem. :-)

Jako celek hodnotím knihu čtyřmi hvězdičkami. Díky čtivému a přímému stylu psaní, které autorka má, se kniha četla téměř sama.

Za mě rozhodně Erotika s velkým E! Musím uznat, že autorka má skvělou představivost a talent na psaní vzrušujících scén, které ve čtenáři vyvolají ty správné pocity! Některé scény byly dost úsměvné, ale proč ne. :)) Fantazii se meze nekladou.

Na knize mě zamrzelo pouze několik posledních stránek. Konec se seběhl hrozně narychlo a zbytečně moc překombinovaně, že jsem se až plácala do čela. Nebudu ale spoilerovat.

Za mě tedy rozhodně velké doporučení. :))

27.10.2023 4 z 5

Námořní bouře Námořní bouře Andrew Mayne

První díl nás docela slušně nalákal na zajímavou sérii, kdy si hlavní hrdinka libuje v potápění. Pod vodou se cítí jako ryba ve vodě. Za mě se rozhodně jedná o zajímavý směr příběhu v kombinaci s vyšetřováním. Druhý díl byl trochu slabší, pamatuji si, že jsem jej hodnotila jako průměr. Nicméně třetí pokračování nabralo velmi zajímavý spád.

Sloan se nám pouští do něčeho, co může být hodně nebezpečné nejen pro obyčejné lidi, ale i pro samotné vyšetřovatele pokud se v tom bude hodně šťourat.

U autora, už od samého začátku, obdivuji jeho styl psaní přímý, čtivý s krátkými kapitolami. K jeho knihám se vždycky ráda vracím.

Příběh plný akce vtáhne čtenáře do děje a nepustí až do poslední stránky. V tomto díle nahlédneme pod pokličku podplácení a korupce v kombinaci s vydíráním. Téma, které podle mě bude aktuální nejen v tomto století.

01.09.2023 4 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

První díl ze série nemohl začít lépe. Skvěle promyšlený detektivní příběh, který se vám dostane pod kůži, vyvolá ve vás pocity napětí, strachu a smutku. Josie opravdu nemá lehký život, ale za to má velmi silnou osobnost. Autorka se s ní vůbec nepáře a já si myslím, že v dalších dílech to nebude jinak.

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Stejně jako v prvním díle se autorka s Josiiným životem nemazlí. Jsme téměř na začátku celé 12ti dílné série a už se jí toho stalo tolik, že si nejsem jistá, kolik toho ještě zvládne unést.

Dívka beze jména byla velmi čtivá, knihu jsem nedokázala až do dočtení odložit. Bylo mi Josie velmi líto a pevně věřím, že se to někdy zlepší a konečně bude mít v životě trochu štěstí.

Pokud jste touhle sérií stále nepolíbení, je na čase to změnit. Pokud se řadíte mezi fanoušky detektivních příběhů, věřím, že se vám bude líbit!

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Pokud již za sebou máte první dva díly tak určitě víte, že je Josie velmi silná žena. To co s ní v třetím díle prožijeme je neskutečně silný příběh plný krutosti, který si normální člověk ani nedokáže představit. Nejsmutnější na tom je, že tohle se ve světě doopravdy děje..

I u tohoto dílu bych ráda vypíchla čtivost, Lisa Regan to prostě umí! Když se do knihy začtete, věřte mi, nebudete chtít přestat. :-)

Ukaž mi Ukaž mi Marcel Moss

Ačkoli mi byl příběh proti srsti, nemohu autorovi upřít originální námět s velmi dobrou krimi zápletkou, která mě totálně odrovnala.

Díky bravurnému vyuzlení dávám knize 3,8*/5* .

Pořád si stojím za tím, že kniha byla zvrácená. Z některých scén mi nebylo moc dobře, každopádně dočetla jsem ji a jsem za to ráda, protože ten závěr byl fakt něco!

Cizinky ve vlaku Cizinky ve vlaku Lisa Unger

Chvíli mi trvalo, než jsem si utřídila, kdo je kdo. V knize se střídá několik postav, které vypráví svůj příběh a my se v průběhu čtení dozvídáme, kdo je kdo a kdo se teď v danou chvíli kde nachází.

Každopádně, jak se do toho dostanete a přestanete přemýšlet, o kom v danou chvíli čtete, tak nebudete stačit zírat. Příběh je skvěle promyšlený a já před autorkou smekám. Nebojím se říci, že tohle byla jedna z mých TOP knih roku 2021 :-) Za mě rozhodně velké doporučení!

Sestry ve zbrani a písni Sestry ve zbrani a písni Rebecca Ross

Ačkoliv začátek moc slavný nebyl, bylo zde pár "much" - komických scén, které mi přišli absurdní. Navíc autorka zde nemálo pasáží totálně zabila a zničila jejich kouzlo jenom proto, aby vše bylo "sluníčkové". To mě mrzí doteď.

Každopádně čtivost se knize rozhodně nedá upřít. Právě proto se mi kniha tolik líbila. Doslova jsem se od ní nemohla odtrhnout. :-)

Dívka v zeleném svetru Dívka v zeleném svetru Daniel Paisner

Příběh je založen na skutečných událostech, který pojednává o životě v nepředstavitelných podmínkách. Vyprávění bylo velmi emotivní. Místy jsem měla opravdu namále, ale po 100 stránkách čtení o tom, jak se žije v kanále mě kniha začala nudit..

Ani si nedokážu představit, jak to musel být hrozný zážitek, žít v tak otřesných podmínkách, hrozba infekce, žít mezi krysami, neznat pocit mít čisté šaty, vlasy...

Když si člověk uvědomí, že se tohle opravdu stalo, běhá mu mráz po zádech... Věřím, že na Krystynu a její rodinu dlouho nezapomenu.

Závěr vytáhl hodnocení knihy opět o něco výše. Po konci cítím, že mám srdce roztříštené na milion kousků.

Ačkoli mě utahané kapitoly s pobytem v kanále částečně nudili, ve výsledku se mi kniha líbila. Svým způsobem mi připomněla knihy od Aleny Mornštajnové. Pokud tedy máte rádi knihy o holokaustu, vřele doporučuji.

Podle mě je to jedna z mnoha knih, která by se měla dostat k co nejvíce lidem. Je potřeba, aby se o tomto tématu mluvilo a aby se vědělo, co hrozného se dělo a už se to neopakovalo.

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Vždycky pro mě bývá těžké napsat recenzi na knihu, která má xx pokračování, protože bych těm, kteří nečetli ještě ani první díl, hodně vyspoilerovala. Budu tedy psát trochu obecněji.

Faja byla skvělá. Poslouchala jsem ji skoro se zatajeným dechem. Doslova jsem se nemohla odtrhnout od hlasu Jitky Ježkové v jejíž interpretaci byla kniha skvostná.

Bohužel Nastereu už ani její hlas nedokázal zachránit. Nejenže byla kniha neskutečně dlouhá, ale také neskutečně překombinovaná. Kdybyste se mě teď zeptali, co všechno se v knize událo, tak vám toho moc neřeknu, protože si do dnes nedokážu udělat ucelenou představu.

Do pokračování se hrnout nebudu, protože takhle zklamaná jsem z knihy dlouho nebyla. Nebojím se toho, že si série najde věrné fanoušky, ale já mezi ně bohužel patřit nebudu ačkoliv první a druhý díl byl skvělý...

23.08.2023 3 z 5

Právo nálezce Právo nálezce Stephen King

Právo nálezce je příběhem Morrise, který byl také onoho večera, kdy nějaký šílený týpek přejel autem hromadu lidí před úřadem práce.
Morrise hrozně štve, že jeho oblíbený autor už dlouho nic nepublikoval a tak se rozhodne jej vykrast a zabít - jednoduše a věčně receno.

Není pak velkým překvapením, že skončí ve vězení, i když kvůli jinému zlocinu. Po několika letech, co jej propustí z vězení se vydává k místu, kde kdysi zakopal svou kořist (zápisky onoho autora), ale zjišťuje, že už nejsou na svém miste....

Kniha se mi poslouchala opravdu dobře. Ačkoli mi trvalo, než jsem se dobrala ke konci, bavilo mě to a rozhodně se pustím i do třetího dílu série Billa Hodgese, kterého jsem si jen tak mimochodem opravdu hodně oblíbila. Třetí díl nese název Konec hlídky a já se tak trochu bojím, co nám přinese, protože už ten samotný název nezní zrovna pozitivně.

Jméno větru Jméno větru Patrick Rothfuss

První díl je víceméně seznamovací a rozjezd je trochu pomalejší než by si čtenář mohl přát. Ačkoliv se série jmenuje "kroniky královraha", my jako čtenáři prozatím netušíme, jakého krále to vlastně Kvothe zabil a kdo ví, zda se to dozvíme v druhé knize.

Kniha je psána čtivě. Rozhodně to není fantasy toho typu, kde na jedné stránce čtete o tom, jaká je kolem krajina. Trochu jsem se toho bála, protože právě takové knihy se mi čtou velmi těžko. Nebude tedy překvapením, když vám říkám, že tohle pro mě bylo to pravé ořechové. :-) Žádná zbytečná slova a kapitoly dlouhé tak akorát.

Jediným mínusem pro mě je velikost písma, ale za to jsem nestrhla celou jednu hvězdičku. Čtyři volím z toho důvodu, abych měla možnost v případě potřeby dát vyšší hodnocení u druhého dílu:)

Co je trochu víc znepokojující je fakt, že autor prozatím sérii nedopsal a už je tomu asi 7 let, kdy vyšel druhý díl a třetí je stále v nedohlednu. Uvidíme, zda na tom bude stejně jako autor Her o trůny, který snad ani po 10 letech nedopsal pokračování - snad se v těch počtech nepletu. :D

Suma sumárum, první díl se mi hodně líbil a ráda se po novém roce vrhnu na pokračování. :-)

Polibek v Římě Polibek v Římě Catherine Rider

Ačkoliv se mi Polibek v Paříži nelíbil a dalších dílů ze série vánočních příběhů jsem se trochu bála, nakonec jsem se po pozitivních recenzí do Polibku v Římě pustila. Velkým plusem bylo, že mi sedli obě hlavní postavy. Amy a Matteo byli skvělý!

Kniha byla navíc hodně čtivá a plná dobrého italského jídla! Nebudu vám lhát, musela jsem u knihy pořád něco zobat, protože to, jak mluvili o jídle mi dělalo neskutečné chutě.

Pokud vás také nějaký díl z této série neoslovil, možná není potřeba lámat hůl rovnou nad všemi (jak jsem to zpočátku udělala já). Věřím, že tenhle příběh ve vás dokáže vyvolat právě to, o co se kniha snaží - navodit vánoční atmosféru, zamilovat se do hlavního hrdiny či závidět jim nádherný čas v Římě! :-)

Co se stane na Twitteru... Co se stane na Twitteru... Emma Lord

Dokázala bych se o nich rozpovídat na několik stránek, ale věřím, že je vám jasné, že se jejich cesty tak či tak protnou, ať už by to mělo být kvůli twitterové válce nebo uvědomění, že jsou si prostě souzeni!

Kniha se četla velmi dobře. Vypadá to, že jsem s angličtinou ještě nevyšla ze cviku. Kniha již v minulém roce vyšla i v češtině, takže pokud vás můj názor na knihu zaujal, určitě doporučuji po ní alespoň mrknout. Kniha je zaměřena spíš na mladší čtenáře, ale mě se líbila i když mi táhne na třicet, takže rozhodně není jen pro mladé.

Všechno je krásné Všechno je krásné Eleanor Ray

Mezi námi děvčaty/chlapci, nečekala jsem, že by kniha mohla být obohacena mírným nádechem detektivního vyšetřování, kdy se Amy vydává zjistit, co se vlastně před těmi 11 lety stalo.
Opravdu její kamarádka utekla s jejím přítelem nebo za tím bylo něco jiného?

I když se to na první pohled nemusí zdát, tak nejenže vás kniha pohladí po duši, jak hlásají skoro všechny recenze, ale také vám zlomí srdce. Ačkoliv to bude pěkně bolet, uvidíte, že je na tom i něco krásného.

Věřím, že stejně jako samotnou hrdinku Amy, tak i čtenáře tahle kniha nahlodá k zamyšlení se nad svým životem a nad tím, co všechno kolem sebe máme a zda jsou všechny materiální věci doopravdy tak důležité. Zda to nejsou pouze náplasti, které nám pomáhají se vyrovnat s nějakou ztrátou..

Co se týče autorčina stylu psaní, tak ten mi dokonale sedl. Písmenka mi ubíhala před očima neskutečnou rychlostí a díky krátkým kapitolám stránky mizely ještě rychleji.

Pokud máte rádi romány s nádechem tajemna a zkoumání minulosti, věřím, že vás tahle kniha nadchne stejně jako mě. :-)

Vojvoda z Montgomery Vojvoda z Montgomery Evie Dunmore

Už ze samotné anotace, může být patrné, že se v knize střídají dva pohledy. Díky tomu má čtenář možnost nahlédnout na to, jak Annabelle pohlíží na Sebastiana a naopak.

Je mi jasné, že už je ohrané slyšet "kniha byla čtivá", jenže ona opravdu byla! Autorka umí čtenáře vtáhnout do děje a už ho nepustit. Scény, kdy Annabell bojuje za ženská práva byly stejně skvělé jako ty erotické (které byly, jen tak mezi námi, opravdu pěkně napsané). Občas jsem měla chuť Sebastiana proplesknout, ale to bylo hádám účelem autorky, hh. :-)

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Další díl ze série strašidelných domů a já se pomalu začínám ztrácet v tom, který byl za mě nejlepší. JE to hlavně z toho důvodu, že před čtením další knihy se zamýšlím nad těmi předchozími. Jak jsem je vnímala na začátku a jak je vnímám po dočtení. Každá z nich na mě udělala svým způsobem dojem a každá se mi líbila trochu jinak.

Záhada Domu Marwicků bude rozhodně patřit mezi ty oblíbené, protože mi sedli všechny hlavní i vedlejší postavy. Čtivost u strašidelných domů se nedá popřít. Autorka to se slovy prostě umí. :-)

Pokud vás do dnes série míjela, za sebe doporučuji jí věnovat trochu pozornosti, protože to stojí za to. :-) Rozhodně se nemusíte bát toho, že byste večer neusnuli, až tak děsivé ty příběhy nejsou. Ze svého pohledu bych je přirovnala k temnějším pohádkám.

Nymfomanka Nymfomanka Sonia Rosa

Nymfomanka je opravdu hodně silný příběh ženy se kterou se život doslova nepáral. Je otázkou zda si za tohle všechno může sama nebo se tomuto osudu nedalo vyhnout.

Ačkoliv je kniha plná sexu, není to nic pěkného. Jsme svědky toho, jak se hlavní hrdinka dostává na úplné dno, znovu se zvedá a zase padá

Jak samotná obálka hlásá jen pro dospělé, rozhodně bych knihu nedoporučila mladším čtenářům či lidem, kterým tohle téma nedělá moc dobře.

Na druhou stranu, kniha byla napsána velmi čtivě a autenticky! Smekám před samotnou autorkou, protože vyvolat ve čtenáři ty správné emoce je umění. Z toho důvodu si kniha z mého pohledu zasluhuje vysoké hodnocení. :-)

23.08.2023 4 z 5

Dana neznám osobně, ale svou prezentací na mě hodně zapůsobil.

V knize nám vypráví svůj příběh - jak se vlastně dostali k tomu, že bydlí s Matějem Stropnickým na zámku. Zda je to opravdu to, co si Dan přál a jaké strasti a radosti jsou spojeny s vlastnictvím zámku v Osečanech.

Na jednu stranu je vyprávění oddechové, ale na druhou i dojemné. Danovo vyprávění rozhodně chytne nejedno srdce. Svěřuje se nám téměř s celým svým já a ukazuje, jaký doopravdy je a jak chce, aby jej lidé vnímali.

Dan i Matěj mají můj obrovský obdiv. Koupě zámku rozhodně není jen tak a přesvědčit společnost, že na to mají, že to zvládnou a že jsou spolu šťastní, není také jednoduché. Což nám v knize také ukazuje.

Knihu jsem četla nahlas i svému muži. Hodně jsme se u ní nasmáli, ale také se pozastavovali nad tím, jak dokážou být lidé i svět krutý.

Děkuji Danovi za to, že nám v knize ukázal kus sebe a snad se opět brzy dostanu na nějaké tvé představení. :-)

22.08.2023 5 z 5