Roseblood Roseblood komentáře u knih

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Šest vran mě moc bavilo. Autorčin styl mi sedl. Kniha je čtivá, těžko odložitelná a je vyprávěna hlavními hrdiny, které jsem si moc oblíbila.

Nejsem zvyklá na tak velký formát knihy ale má opravdu nádhernou, vyvedenou obálku.
Už se nemůžu dočkat na Prohnilé město ❤️

Originální příběh, promyšlený svět a sympatické postavy. Vřele doporučuji

Hodnocení: 4,7/5*

07.03.2021 5 z 5

Lockdown Lockdown Alexander Gordon Smith

Knížku jsem četla jedním dechem a moc pěkně mi sedla. Líbil se mi nápad, prostředí i různorodé postavy - ať už mladí vězni, zvláštní obří stráže, netvoři nebo děsiví psi a pokusy.
Musím říct, že by se mi líbilo i filmové zpracování.

Vzhledem k tomu, že je to díl první, spousta věcí nebylo vysvětleno, tím pádem věřím, že se v dalších dílech dozvíme více.

Výheň je rozhodně zajímavé, děsivé místo, kam by jste se určitě nechtěli dostat. Těžko říct, jak dlouho by tam člověk dokázal přežít.

Děj knihy byl v některých částech dosti uspěchaný a autor nás nechal v některých částech pouze nakouknout pod pokličku.

Často se mi stávalo, že jsem úplně zapomněla, že hlavní postavy jsou vlastně děti, děj je poměrně dost drsný.

Kniha je čtivá, má rychlý spád, ráda ji doporučuji.
Už aby bylo pokračování, nemůžu se dočkat.

Hodnocení: 4/5*

18.02.2021 4 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Moje nejoblíbenější knížka od pana Kariky ❤️

Jsem milovník hororů a tato kniha mi přinesla tak neočekávaný zážitek, že si ji hodlám přečíst určitě znovu. Slova, která mě napadají při popisu knížky jsou - čtivá, napínavá, strašidelná.

Udrží vaši pozornost bez problémů a slibuju, budete se krásně bát.
Zvraty a strhující, napínavý děj - vynikající záležitost.

Jestli máte rádi tajuplné, strašidelné příběhy, tak to je ideální kniha pro vás. Konec jsem pěkně musela vydýchávat.

Doporučuji číst ideálně navečer, kdy se už pomalu vkrádá tma a budete mít stejně úžasný zážitek, jako já.

Je to kniha, na kterou jen tak nezapomenete.

Vřele doporučuji

06.02.2021 5 z 5

Tma Tma Jozef Karika

Kniha mě moc bavila. Chvílemi nervy drásající, tísnivá atmosféra, kdy mi běhal mráz po zádech. Ve zkratce se dá děj nastínit jako "sám v temnotě".

Opět mě autor nezklamal, kniha obsahuje dost mystična i paranormálna. V určitých okamžicích jsem trnula, jak to z hlavním hrdinou bude dál. Chvílemi nevíte, jestli se to čistě odehrává v hlavě hlavního hrdiny, či je to skutečnost.

Takové knihy nejraději čtu večer, kdy mi to umocní ještě větší požitek z knihy, doporučuji číst u lampičky, večer a budete se krásně bát.

Rozhodně kniha drží čtenáře v napětí, díky kterému chcete číst dál a dál. Příběh je velice sugestivní, bez problému se vcítíte do hlavního hrdiny, který svádí boj o holý život.

Všem milovníkům hororů a napětí vřele doporučuji

03.02.2021 5 z 5

Rychle a bezbolestně Rychle a bezbolestně Markéta Dočekalová

Kniha mě neskutečně překvapila, opravdu mě hodně zasáhla.

Je to příběh o přáních a propletených lidských osudech, o neštěstí, ztrátách, lásce, pochopení a pomoci.
Je hodně poučná, k zamyšlení a nenechá se jen tak odložit, protože budete chtít vědět, jak to celé dopadne.

Oblíbila jsem si hlavní hrdiny a nejvíc jednu starou babičku, která proplouvá příběhem jako taková stříbrná niť.

Tenhle příběh mi bude hodně dlouho ležet v hlavě. I když jsem věděla, jak konec dopadne, nechtěla jsem se s hlavními hrdiny loučit. Bylo to takové hodně hořko-sladké. Slzy jsem na uzdě neudržela několikrát a hlavně na konci.

Mohu knihu jedině vřele doporučit.

Hodnocení: 5/5

24.01.2021 5 z 5

Náledí Náledí Carin Gerhardsen

Tak to byla jízda. Knížku jsem nechtěla dát z ruky, četla se sama. Je napínavá, bavily mě postavy a jejich propletené osudy.

Líbilo se mi rozuzlení a nechybělo ani překvapení, kdy jsem si myslela, že už mě knížka nepřekvapí a ono najednou ano.

Krásná kombinace žánrů, drama/psychologický thriller ale ne nějak přes čáru drsný, spíše smutný.
Je to také příběh o pochopení a odpuštění, o lásce, která často může manipulovat. Před čím je člověk schopen zavřít oči, když je do toho druhého zamilovaný. Jak chování hlavních postav ovlivnilo jejich životy. Jsem moc moc moc spokojená a vřele doporučuji, stojí za přečtení

5/5*

14.01.2021 5 z 5

Běh o život Běh o život Richard Bachman (p)

Nápadité, zábavné a napínavé. Nebudete chtít odložit. Kinga miluju, opět mě nezklamal.

08.01.2021 5 z 5

Kde se skrývá ďábel Kde se skrývá ďábel Craig Russell

Knížka mě neskutečně bavila, měla jsem problém ji odložit.

Je velice napínavá, bavily mě hlavní postavy a celý děj. Byla jsem napnutá až do samého konce.

Vřele doporučuji

08.01.2021 5 z 5

Devátá dívka Devátá dívka Tami Hoag

Četla se mi velice dobře, byla to moje první knížka od Tami Hoag a rozhodně ne poslední. Moc jsem si ji užila

Napínavý děj a překvapivý konec, výborně napsané

Rozhodně můžu doporučit

06.01.2021 5 z 5

Nevycházej po setmění Nevycházej po setmění Helene Tursten

Příjemná detektivka, která mě moc bavila.

Několik případů, které spolu zdánlivě nesouvisejí.

Lehce pomalejší rozjezd ale velice čtivé a napínavé.

hodnocení: 4,5/5*

06.01.2021 5 z 5

Kukačka Kukačka Natalie Daniels

Kniha byla pro mě takový oříšek. Chvílemi, hlavně ze začátku jsem se trochu ztrácela v ději, nevěděla jsem kdo/ jak/ s kým a proč ???? Velice zajímavý námět, celkově se mi knížka líbila, na konci je pořádné rozuzlení a příběh je to velice smutný o tom, jak se přátelství může opravdu zvrtnout. Některé pasáže jsou na můj vkus příliš táhlé ale celkový dojem mi to nezkazilo. Není to pro mě taková wow kniha, ke které bych se vracela ale nelituji, že jsem si ji přečetla.

Hodnocení: 3/5*

06.01.2021 3 z 5

Rituál Rituál Adam Nevill

Jako hororový nadšenec se neskutečně raduju, tahle knížka mě opravdu hodně hodně bavila.

Nenudila jsem se ani chvíli a užívala jsem si procházku temnými, děsuplnými lesy, ve kterých číhá kdo ví co..

Kdo má rád horory tak neváhejte a pojďte se nechat zlákat na Divoký hon, protože ne každý les je přátelský a ne každý výlet je pohodový...

Viděla jsem filmovou verzi, není špatná ale škoda škoda, že upravili jisté části, za mě kniha vyhrává na plné čáře.

Opravdový život Opravdový život Adeline Dieudonné

Opravdový život je úžasná kniha, bavila mě od začátku do konce, nemohla jsem přestat číst. Je temná, místy až zvrácená a velice čtivá.

Ač je kniha krátká, je plná emocí a pocitů. Při mnoha pasážích mi běhal mi mráz po zádech. A ten konec, to už je slušná nakládačka.

Knížka nebude pro všechny ale za mě ji vřele mohu doporučit, rozhodně stojí za přečtení.

Kate musí zemřít Kate musí zemřít Alex Lake

No co k ní napsat, popravdě bavila mě, dokud nepřišlo posledních cca 100 stran, tam nastal problém.

Vadily mi dialogy mezi hlavními postavami, tím myslím Kate a záporáka, který mi byl jasný prakticky hned na začátku.

Zbytečně překombinované, nevěrohodné. Opravdu velká škoda konce, který zazdí leckdy i vtipný nádech některých pasáží, kde jsem se skutečně bavila.

Co se týče záporáka, nebyl pro mě nijak zajímavý ani děsivý, žádné mrazení v zádech se nekonalo bohužel.

Ze začátku je to opravdu čtivé, svižné, bavily mě postavy až na záporáka. Ale kvůli konce je z toho hodně průměrná knížka, kterou si znova číst nebudu.

Hodnocení: 3/5*

05.01.2021 3 z 5

Fantom Opery Fantom Opery Gaston Leroux

Neskutečně se mi líbila knižní podoba, ač znám filmovou i muzikálovou, které mám velice ráda, tak i knižní podoba mě uchvátila.

Pro mě velice čtivá a napínavá knížka, zase trochu jiná než jako ji znám z muzikálu nebo filmového zpracování.

Rozhodně doporučuji, nudit se určitě nebudete a možná se budete i trošku bát, například zrcadlová síň, to bylo tedy něco :-)

Barakuda: Kniha 3 a 4 Barakuda: Kniha 3 a 4 Jean Dufaux

Pokračování Barakudy je stejně akční a napínavé jako první a druhý díl. Přečetla jsem komiks na jeden zátah a moc se mi líbil. Opět je plný bitek, nenávisti, závisti, zrady a lásky. Mě tohle jednoduše baví. Jak už jsem u první knihy říkala, neznám moc titulů s pirátskou tematikou a jsem ráda, že se tenhle komiks objevil.
Opět sledujeme osudy hlavních hrdinů, měla jsem tedy po pravdě o ně tentokrát docela nervy a u konce jsem taaak potřebovala pokračování, budu si muset počkat na závěrečnou knihu a jsem hodně napnutá jak tohle skončí.
Všem, kdo máte dobrodružné pirátské knížky rádi, dejte si tento komiks, nebudete zklamaní.

21.02.2023 5 z 5

Rukavička Rukavička Véronique Cauchy

Další překrásná dětská knížka, která vás zahřeje na duši.
Zima umí být krutá a zvířátka se schovají do rukavičky, myška, ježeček, králíček, lasička a ovečka se schovají před zimou do jednotlivých prstů rukavičky ale pomůžou laňce, které je taky zima?
Krásný příběh o přátelství a společné pomoci.
Knížka je velkoformátová s nádhernými ilustracemi.

16.01.2023 5 z 5

Teorie vraždy Teorie vraždy Andrew Mayne

Další díl Naturalisty s hlavním hrdinou Theo Crayem je opět nadupaný akcí a spoustou odborných informací. Opět se zde nachází odkazy na dva předchozí díly - Šelmu a Hračkáře, takže rozhodně doporučuji číst od sérii od začátku.

Kniha se mi četla dobře, byla jsem pořád zvědavá co se bude dít dál, protože hlavní zápletkou v tomto díle je, že proti Theovi zde stojí vysoce inteligentní vrah, který využívá vědu k zabíjení druhých.

Bavilo mě odhalování zločince, závěr je velmi akční a z poslední věty vás nejen pořádně zamrazí ale budete chtít okamžitě další díl.

Hodnocení: 4*/5

03.07.2021 4 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Šest vran se mi moc líbilo ale Prohnilé město mě dostalo snad ještě víc. Za pomalejším rozjezdem dostanete pořádnou dávku akce. Jak já jsem si hlavní postavy oblíbila, už teď mi chybí a přitom jsem dočetla před chvilkou. Všichni byli skvělí, užila jsem si je na maximum. U pár pasáží jsem si hezky pobrečela a jsem tak hezky úplně spoko. Když jsem začala číst Šest vran, tak jsem si myslela, že je tenhle příběh nechytne, většinou jsem viděla samé nadšené ohlasy a to ve mě budilo trochu nedůvěry ale přidávám se k hordě nadšených. Bylo to prostě boží a tohle bude pro mě srdcovka. Líbil se mi konec, protože mě moc mile překvapil.

Takže kdo ještě nečetl, vzhůru do toho, dejte tomuhle příběhu šanci.

Hodnocení: 5*/5

03.07.2021 5 z 5

Z masa a ohně Z masa a ohně Aleksandra Motyka

Další komiksový příběh o Geraltovi obsahuje opět nádhernou kresbu.

Příběh byl fajn ale bohužel za mě takový slabší, něco mi tam chybělo.
Doslova řečeno, pocit při čtení jsem měla takový, jako by mi chyběly stránky, jak kdyby tam mělo být víc částí a jednoduše se vytratily.
Žádný vysloveně silný moment se nekonal, příběh skáče sem tam a je dosti uchvátaný.

Byla jsem ráda, že konec vám vlastně příběh vysvětlí, všechno zapadne na své místo jen ve mě nic nezanechal. Myslím, že za pár dní ani nebudu vědět, že jsem ho četla.

Geralt mi tady připadal takový plošší ale potěšilo mě, že tady vystupuje Marigold a jako třešnička na dortu se na konci objeví i Yen.

Hodnocení: 3*/5

03.07.2021 3 z 5