Ronnie Sparks Ronnie Sparks komentáře u knih

Já, Smrt Já, Smrt Aleš Novotný

Začátek byl na mě trochu zmatečný, co kapitola to nahlédnutí k jiné osobě. Po pár kapitolách jsem se zorientovala a následně jsem knihu dočetla celou, vzhledem k tomu, že jsem ležela doma nemocná, tak jsem měla čas knihu přečíst na jeden zátah. Užila jsem si ji a doporučuji ji všem mladším, ale i starších, kteří chtějí číst oddychovější thriller...více v recenzi.

28.09.2022 5 z 5

Kdo je bez hříchu Kdo je bez hříchu Bo Svernström

Thriller/Krimi vřele doporučuji. Sice se jedná o druhý díl a první díl u nás nevyšel, ale i tak stojí kniha za to!! Já řadím knihu mezi nejlepší knihy za rok 2021. Více najdete v mé recenzi.

23.06.2021 5 z 5

V temnotě V temnotě Mike Omer

Kniha je velmi čtivě napsaná a opět musím vyzdvihnout krátké kapitoly.
Příběh sériového vraha, který své oběti pohřbívá za živa je velice napínavý. Nedokázala jsem se od něj odtrhnout. Jak se říká "čte se jedním dechem". Úžasná Zoe se při vyšetřování dostává do smrtelného nebezpečí díky kterému případ vyřeší. Žádné nudné vyšetřování v knize nečekejte. Více v recenzi.

09.04.2021 5 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Knihu přeložila Kateřina Elisová. Překladatelka má na svědomí všechny knihy od Roberta Bryndzy a díky tomu jsem si vybrala minulý rok první díl ze série Josie Quinn. Udělala jsem dobře. Je to skvělá krimi série. Napínavý je příběh od samého začátku do konce. Příběh má rychlý spád, proto se nejedná o těžké čtení. Spíše bych řekla, že je to jednodušší krimi příběh pro oddechové čtení. Více v mé recenzi.

01.04.2021 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Opravdu úžasná kniha. Moc dobře se čte, nešlo se od ní odtrhnout. Je tam dost zajímavá zápletka, která je tak trochu komplikovaná. Určitě si koupím od této autorky další knihu Ostré předměty.

18.11.2013 5 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Knihu můžete číst i přesto, že jste nečetli předchozí knihy. Jedná se o jednoduchý a nenáročný romantický příběh s příjemnou japonskou atmosférou.
Na knize se mi líbilo, že se při provádění Japonska dozvídáme různé věci o japonských věcech. Při čtení jsem měla otevřený google, abych si mohla japonské pojmy vyhledávat. Celou sérii doporučuji pro oddechové čtení.

17.04.2021

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Vzhledem k tomu, že knihu přeložila Kateřina Elisová, tak se mi kniha četla velmi dobře. K. Elisová přeložila všechny díly od Roberta Bryndzy a dva díly s detektivkou Cat Kinsellová. Kniha obsahuje krátké kapitoly, což je skvělé.
Jedná se o napínavý příběh, který mě do sebe vtáhl tak, že jsem knihu nepustila z ruky a během dne ji dočetla. Detektivku Josie Quinnovou jsem si oblíbila od samého začátku.
Závěr byl neuvěřitelný. Nějak jsem tušila, kdo byl do únosů zapletený, ale nečekala jsem, proč dívky unášejí. Celkově musím říct, že se jedná o dobrou detektivku s nečekanými zvraty.

21.10.2020 5 z 5

Třetí na řadě Třetí na řadě Allison Brennan

Bála jsem se tloušťky knihy, ale po začtení jsem měla snad během chvilku půlku knihy přečtenou, jak se mi dobře četla. Co se týká samotného příběhu, tak si nepamatuji, že bych někdy četla podobný. Jedná se o klasické vyšetřování, které se od detektivky očekává.
Co se mi na příběhu líbilo asi nejvíc je to, že můžeme číst děj i z pohledu vraha.
Velice povedená kniha. Doporučuji všem, co mají rádi thrillery a detektivky. Sice je začátek maličko zdlouhavý, ale pak se to rozjede a stojí to za to.

29.09.2020 5 z 5

Kult Kult Camilla Läckberg

První díl byl pecka, líbil se mi od začátku do konce, na pokračování jsem se fakt těšila, ale bohužel je o dost slabší. Druhý díl je asi stejně tlustý jako první díl, ale bohužel bych dvojku tak o polovinu zkrátila. V příběhu bylo několik nudných míst, zbytečné natahování a celkově si myslím, že příběhu něco chybělo. Více v recenzi na blogu.

18.02.2024 3 z 5

Klíč Klíč Kathryn Hughes

Skvělý překlad, skvělý styl psaní, krátké kapitoly a poutavý příběh z obou linií...Knihu jsem měla přečtenou během jednoho dne. Nedokázala jsem se od ní odtrhnout...Na konci knihy se obě linky protnou. Vše do sebe skvěle zapadá. Neuvěřitelně silný a emoční příběh, který mohu vřele doporučit! Více v mé recenzi.

14.07.2021 5 z 5

Nevlastní sestra Nevlastní sestra Sandie Jones

Za mě super oddechové čtení, je to spíše lehčí thriller. Knihu budete mít během pár dní přečtenou. I Matčina hra byla kniha spíše román s kapkou thrilleru, což je i Nevlastní sestra. Já jsem s knihou spokojená, proto ji doporučuji pro všechny, kteří chtějí číst napínavý román.
Matčina hra se mi líbila, ale daleko více. Více v mé recenzi

01.07.2021 4 z 5

Spolčení ničemů Spolčení ničemů Maxime Chattam (p)

Knihu přeložil Tomáš Havel, který přeložil perfektní thriller Útočiště. Musím čtenáře upozornit na to, že kniha Spolčení ničemů obsahuje dost nechutné detaily vražd, hodně násilí a krve. Mrtvol je v knize opravdu hodně a vrahů také. Od začátku do konce byl děj napínavý se šokujícími zvraty...doporučuji!

03.03.2021 5 z 5

Pod dohledem Pod dohledem Lisa Jewell

Podle anotace zní příběh dost pomateně, ale při čtení dává všechno smysl a nikdy se mi nestalo, že bych něco nepochopila. Příběh je od začátku zpestřen tím, že po pár kapitolách přítomnosti se objeví rozhovor z výslechu na policii, který se odehrává až na samém konci knihy. Moc dobrý thriller. Bavil mě od samého začátku...více v mé recenzi.

26.10.2020 5 z 5

Bestie v uniformě Bestie v uniformě Lukáš Křišťan

True Crime o nejhorší vraždě prvorepublikového Československa. Příběh není psán jako příběh, ale je psán formou výslechů svědků, proloženy jsou zápisky od samotného četnického kapitána, záznamy z tehdejších novin a lékařské posudky. Dokonce sám vrah prozradí jaké měl dětství a proč vraždil. Více v mé recenzi na blogu.

25.02.2024 5 z 5

Vinice ve Francii Vinice ve Francii Julie Caplin

Po dočtení jsem si říkala, že je tento díl dle mého názoru nejvíce romantický a zařadila bych knihu do červené knihovny. Očekávala jsem více vína, pěstování vína či samotnou tvorbu vína. V knize bylo, ale více jídla, lásky a Hattie neustále řešila zda se vrátit k bejvalému nebo rozvíjet nový vztah. Více v mé recenzi.

27.01.2024 4 z 5

Kostischrány Kostischrány Emily Lloyd-Jones

Fantasy young adult dobrodružný příběh se zombíky a velšskou mytologií. Za mě super čtení, ale nejspíše pro mladší čtenáře. Více v mé recenzi.

13.12.2023 5 z 5

Vřesová můrka Vřesová můrka Oksana Bula

Nádherná kniha, líbí se mi zvolené barvy, můrky, formát i grafické zpracování. Celostránkové ilustrace jsou doplněny o komiks, což je paráda, ale myslím si, že se bude díky tomu pohádka číst špatně malým dětem třeba před spaním a starší děti si knihu na čtení nevezmou, jelikož vypadá moc dětsky. Takže je to zase kniha pro vybranou skupinu milovníků knih, jako jsem například já. Více v recenzi na blogu.

17.11.2023 5 z 5

Dívka v medvědí kůži Dívka v medvědí kůži Sophie Anderson

Jedná se o krásnou a milou pohádku, která obsahuje vše, co má v pohádce být - dobrodružství, láska k přírodě a zvířatům, kamarádství, nějaké to nenásilné poučení a příjemná atmosféra se skvělými postavami. Více v mé recenzi.

13.10.2023 5 z 5

Dcera měsíční bohyně Dcera měsíční bohyně Sue Lynn Tan

První díl z dvojdílné fantasy série s kapkou romantiky a starověké čínské mytologie doplněna magií a nesmrtelností. Příběh se mi četl velice dobře a rychle. Byl poutavý, zajímavý a nechyběla mu akčnost a napětí. Jedná o Young adult, což znamená, že je příběh jednodušší. Krásný fantasy příběh, ubírám jednu hvězdu, jen díky tomu, že tam na mě bylo moc romantiky. Více v recenzi na blogu.

02.08.2023 4 z 5

Do morku kostí Do morku kostí Camille DeAngelis

Povedená young adult kniha, tedy určená pro mládež. Hlavní téma kanibalismus, neřekla bych, že je morbidní, spíše je psaný přesně tak, aby mohla mít kniha nálepku young adult. Doporučuji mladším čtenářům a celou mou recenzi najdete na blogu.

02.07.2023 5 z 5