ronave ronave komentáře u knih

Matka v krizi Matka v krizi Simona Monyová (p)

Skvělá kniha jako většina ostatních. Čtivá, vtipná a perfektně napsaná :-)

23.08.2022 5 z 5

Co se skrývá v lesích Co se skrývá v lesích Katya De Becerra

Co k tomu říct? Kniha mě zaujala svým názvem, obálkou a tématem rodinného tajemství. Z počátku bylo čtení zajímavé a líbil se mi nápad prokládat knihu různými zápisky, deníky či přílohami. Postupně mě kniha bavit přestala a musela jsem se do čtení spíše nutit a i přesto jsou byla zvědavá jak skončí. Některé části byly nedomyšlené a málo vysvětlené. Znovu bych si ji už nevybrala.

24.08.2021 2 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Všechny zfilmované díly o Harrym jsem viděla a nemohla se dočkat až bude zase nějaký nový ;-)
Když jsem se po letech dostala i ke knize, mé nadšení zmizelo. První díl mě nijak zvlášť nezaujal, dá se říct že mi tam chyběl spád a napětí. No číst první díl ve třiceti není asi nejvhodnější, když je to fantasy pro děti ;-)

11.03.2019 2 z 5

Román pro ženy Román pro ženy Michal Viewegh

Nejdřive jsem viděla film, který je úžasný a hned na to js si oblíbila i knihu.
Knihu jsem nedokázala zavřít.
Vtipná, čtivá a hezky napsaná.

" Ale já...vždyť ja jsem...
Není to tvoje vina, Rickie - říkám tiše jako ve filmu. Ale já už nám dva roky spořím na byt! - vybuchuje Rickie v návalu ukřivděnosti. S liškou!"

12.02.2019 5 z 5

Stříbrný vítr Stříbrný vítr Fráňa Šrámek

V knize jsem se chvílema ztrácela.
Zaujal mě pouze příběh chlapce, proti kterému je snad celý svět.
Znovu bych si knihu nepřečetla.

"Mládí má zápasit, netřeba mu však zápas stěžovat. Mládí má zápasit i krvácet z ran, padne-li, znova se vztyčovat, musí i lecos ztratit - jen dokud stále slyší z dálek svůj stříbrný vítr. -"

11.02.2019 2 z 5

Neplechy čerta Zbrklíka Neplechy čerta Zbrklíka Sandra Dražilová Zlámalová

Knížka je krásně napsána a srozumitelná dětem všech věkových kategorii.
Příběhy jsou veselé a vtipné.
Ilustrace jsou nádherné.

23.01.2022 5 z 5

Malé pikantní vraždy Malé pikantní vraždy Jussi Adler-Olsen

Čtení v rámci čtenářské výzvy. Dvě krátké povídky se zajímavým tématem i překvapivým konce. Jednoduché a rychle čtení. Znovu bych nečetla.

27.09.2020 2 z 5

Nejhorší noční můra Nejhorší noční můra Brenda Novak

Podle mě je kniha skvěle napsána. Napínavá od začátku až dokonce, oslazená trochou erotiky ;-)
Evelyn je oběť psychopata, která pracuje se sériovými vrahy. Snaží se vyrovnat se svou minulosti a pomoci ostatním i sama sobě....
Vřele doporučuji. Držím v ruce druhý díl a doufám, že bude stejně dobrý nebo lepší :-)

01.05.2020 5 z 5

Žádný sex, je úterý Žádný sex, je úterý Tracy Bloom

Podle názvu jsem čekala, že se do knihy začtu a už jí nepustím. Ale opak je pravdou. Ke čtení jsem se musela přemlouvat, nejzajímavější byl pro mě až konec - z celé knihy asi nejvtipnější. Jako od dechovka není špatná, ale znovu bych ji nečetla...

22.02.2020 2 z 5

Spadnul z jahody Spadnul z jahody Kristína Pavelková

Oddechová knížka, rychle přečtená. Nic zvláštního mě k jejímu popisu nenapadá...

27.01.2020 3 z 5

Kamarádka pohádka Kamarádka pohádka Howard Hall

Krásné vyprávěné pohádky, které zaujmou děti už od 4let :-) Nám se nejvíc líbí Tři prasátka, O Palečkovi a samozřejmě Sněhurka.

15.07.2019 5 z 5

Zachráníš mě ráno Zachráníš mě ráno Joy Fielding

Zatím jedna z nejslabších knih, kterou jsem od Joy četla. Dokonce jsem se musela do čtení nutit ;-) Velké množství zbytečných postav, ve kterých jsem se místy ztrácela. Nejzajímavější bylo posledních 6 kapitol, kde se vše vyřešilo...řekla bych až příliš rychle.

27.06.2019 3 z 5

Povídky o manželství a o sexu Povídky o manželství a o sexu Michal Viewegh

Zábavné čtení na odpočinutí :-)

13.02.2019 4 z 5

Román pro muže Román pro muže Michal Viewegh

Kniha je čtivá, poutavá a vyvíjí se podle mužských představ a myšlenek. Najdeme zde i nádech erotiky.
Celkově bych řekla, že je to slabší dílo.

12.02.2019 2 z 5

Romance pro křídlovku Romance pro křídlovku František Hrubín

Ze začátku mě kniha zaujala, ale později se začali opakovat stejné fráze a kniha mě začala nudit, unavovat...

"Láska a život
jedno vždy pro mne budou. Kdyby mělo být pro mne závažím, i přátelství se zřeknu, ani stáří až zaklepá, se nezaleknu, a stále zůstanu dokořáni otevřen jí, ....."

12.02.2019 2 z 5

Jiskry z křemene ze života a díla K.H.Borovského Jiskry z křemene ze života a díla K.H.Borovského Karel Havlíček Borovský

Mám ráda ironii a humor a K.H.Borovský je skvělí příklad.

"Není každá vrba
jako viklovská,
ani každá basa
jak červíčkovská
a když tě co na jazyku svrbí,
našeptej to jen do staré vrby,
dceruško drahá!"

11.02.2019 4 z 5

Za bílými mřížemi Za bílými mřížemi Věra Řeháčková

Životní příběh autorky ve věku 15-ti let.
Knihu jsem četla několikrát jako puberťáčka a i této věkové skupině ji doporučuji.
Dobře se čte.

11.02.2019 4 z 5

Sto sonetů Lauře Sto sonetů Lauře Francesco Petrarca

Petrarca ve svém díle opjevuje Laury krásu a její svrchované vlastnosti. V milostné poezii píše o své duchovní lásce.
Kniha je rozdělena na dvě části: 1) Za života paní Laury, kdy on sám ji považuje za bohyni a 2) Po smrti paní Laury, kdy ji začne považovat za ženu...

Kniha mě nijak zvlášť nezaujala, ale jako náhled do Itálie 14.století by to šlo ;-)

"Líbáš ty oči, z nichž se na mne rojí
milostné včely, že jsem plný ran.
Jda za pokladem, jenž mi odepírán,
jak soumrak klopýtám s cestou svojí."

11.02.2019 2 z 5

Staré řecké báje a pověsti (převyprávění) Staré řecké báje a pověsti (převyprávění) Jana Eislerová

Jednoduše převyprávěné příběhy, které se líbí jak čtyřletým, tak i sedmiletým dětem.
Náš prvňáček všechny báje přímo hltá a nemůže se dočkat, až budeme číst další.

23.01.2022 5 z 5

Jsem zpět Jsem zpět Brenda Novak

Bála jsem se, aby druhy díl nebyl horší, ale je to skvělé pokračování :-) . Napinavé a zajímavé, knihu jsem nemohla odložit. A konec? Parádní, jsem nahnuté jako kšandy :-D Už se nemůžu dočkat třetího dílu, jen jsem ho ještě nikde neobjevila...

15.12.2020 5 z 5