Romžiry Romžiry komentáře u knih

Dvakrát sedm pohádek Dvakrát sedm pohádek František Hrubín

Knihu jsem milovala jako dítě a velmi ráda ji četla svým dětem.

15.01.2020 5 z 5

Knihu jsem milovala, četla jsem ji několikrát

Poklad byzantského kupce Poklad byzantského kupce Václav Erben

Na svou dobu odvážný spisovatelův počin. Detektiv v socializmu jezdící v mercedesu a proutník ... Jinak detektivky od Erbana jsem měla moc ráda už jako malá a s chutí jsem se k nim vrátila. Skvělé.

10.07.2017 5 z 5

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

Dobrá kniha, pěkně se četla, ale byla tak nějak plochá. Něco jí chybělo. Od thrilleru jsem čekala víc. Námět je k zamyšlení, ale nic rozvinutého. Od každého kousek.

01.02.2019 3 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Kniha byla zklamáním :-( Moc jsem se na ní těšila a pořád čekala něco ..., proč je bestsellerem 2015. Sice se dobře četla, ale to je vše :-(

21.06.2017 odpad!

Dracula Dracula Bram Stoker

Knihu jsem dostala jako dítě a neustále se k ní vracím. Za mě top kniha.

18.02.2021 5 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Osobně se mi zdála lepší jak kniha Nejlepší pro všechny. V jednom dní tolik emocí, křivd a otazníků. Za mě velmi pěkný literární zážitek. Po přečtení jsem byla vděčná za svou komunikativní rodinu.

22.02.2019 5 z 5

Maminka Maminka Jaroslav Seifert

Nádherné básně

01.02.2019 4 z 5

Já o koze, on o voze… Já o koze, on o voze… Simona Monyová (p)

Tato kniha se fakt povedla

09.07.2018 5 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Skvělá kniha. Od Soukupové to byla moje prví a rozhodně ne poslední kniha. Četla jsem ji souběžně se synem (Kdo zabil Snížka?) a doplňovali si informace :-) Knihu rozhodně doporučuji.

23.01.2018 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Krásný příběh, srdcervoucí. Kniha zanechala dojem a to nemusím válečnou tématiku.

11.07.2017 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Katastrofa.

11.07.2017 odpad!

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Kniha mi byla doporučená jako velmi humorná. Sem tam jsem se zasmála, ale jinak nic. Byla jsem zklamaná.

11.07.2017 1 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Severské detektivky mají jiný styl, než jsem zvyklá. Další pozoruhodný případ oddělení Q. Kniha je svižná, spousta napětí. Doporučuji

25.05.2020 4 z 5

Neobyčajné príhody Dr. Jekylla a Mr. Hydea Neobyčajné príhody Dr. Jekylla a Mr. Hydea Robert Louis Stevenson

Dr. Jekylla a Mr. Hydea je klasika. K ní patří ještě Drákula, Frankenstein. Přečteno jedním dechem.

25.05.2020 5 z 5

Smrt na Nilu Smrt na Nilu Agatha Christie

Tato kniha je moje srdcová záležitost.

15.01.2020 5 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Toto se moc nepovedlo. Ano kniha se četla dobře, ale chyběli šifry, symboly, kódy a i trocha víc akce. Asi nej z knihy byly rozhovory Roberta L. s Winstonem.

11.09.2019 4 z 5

Tato dvojce ani zklamat nemůže

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Tyto básně miluji

Krvavý leden Krvavý leden Alan Parks

No, co napsat. Příběh s vraždou, drogami a ...

17.12.2018 2 z 5