Romkal Romkal komentáře u knih

1Q84: Kniha 1 a 2 1Q84: Kniha 1 a 2 Haruki Murakami

Dlouho jsem se chystala na Murakamiho a jsem ráda,že jsem k němu došla!Tak poutavé vyprávění jsem dlouho v rukou neměla.Není to knížka kterou shltnete hned, ale každý večer jsem se těšila do postele k lampě!A došla k tomu, že vůbec nezáleží na světě kolem mě, ale na tom, jak se s ním vypořádám já!

17.02.2018 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Příjemně mě překvapila,navzdory recenzi.Dobře se četla a nutila mě přemýšlet.Těším se na další vyšetřování Cormorana!Rowlingová nezklamala!

22.03.2017 4 z 5

Modlitba za Owena Meanyho Modlitba za Owena Meanyho John Irving

Četla jsem ji pomalu!vždycky tak po třech dnech a po částech.Musela jsem vždycky vstřebat,promyslet!
Bude mi chybět Owen!Byl i mým přítelem na těch pár chvil!A nedivim se Johnovi.Bez druhé půlky se nedá žít!
Za mě skvělá kniha!Jsem ráda,že jsme se našli!

17.08.2020

Lazar Lazar Lars Kepler

Už to bylo tedy až na hraněě:-o
Jako adrenalin dobrý, ted dám něco klidnějšíhoo!

03.04.2019 4 z 5

Hrozny hněvu Hrozny hněvu John Steinbeck

Prostě ůžasné!!Jako kdybych přečetla pravou podstatu lidského bytí!Na dnešní dobu neuvěřitelná rodinná soudržnost!A konec!!Dostal mě, dočetla jsem a spadla mi čelist!!Za čím se dnes vlastně honíme?Ta rodina, nad jedním hrncem brambor,ctila lásku manželskou,mateřskou,rodičovskou, sourozeneckou a dokázala soucítít i s cizími lidmi!A tak prostě!

28.06.2013 5 z 5

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

Román mě velmi zasáhl,krásná kniha.Nemůžu se přimět vrátit ji do knihovny!

07.09.2012 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Po dlouhé době kniha, od které se nejde odtrhnout!Uvidíme, jak to bude dál...........!Dalších pár věcí se odhalilo!

04.03.2014 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Velmi pěkný román,krásný a smutný příběh!Nikdy by mě nenapadlo,že stb dokázala řádit i v krajinách,kde dávají lišky dobrou noc!Popsaná příroda,samoty,lesy!Mám v plánu se tam letos určitě podívat a aspon na chvilku se nadechnout zdejšího žítkovského vzduchu!

28.06.2013 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

No tak jsem ji taky přečetla!Mediální tlak je mediální tlak!Taková vášnivá telenovela.Prostě princ na bílým koni.Motýlci jo,ale ruka pod peřinou?To ne!!

19.04.2013 3 z 5

Tajemství hedvábného vějíře Tajemství hedvábného vějíře Lisa See

Je neskutečné,co všechno ženy musely snášet!A zarážející že s hrdostí a láskou!

19.10.2012 4 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Nikdy bych nechtěla zapomenout odkud jsem a po kom jsem!Připoměla mi vzpominky na otce zase tak, jako by to bylo včera!
Hezká knížka, já jsem si jí užila!

18.03.2019 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Dobrá detektivka!Pachatel byl trošku předvídatelný,ale způsob jakým napadal ženy, to byla fakt síla!A to poslední napadení-tak to už jsem dlouho nic takového nečetla!!!

27.12.2012 5 z 5

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Určitě zajímavá,dojemná knížka.Spousta až tragickych osudú!Tak opravdově to umí podat jen Irving!
Neměla jsem ji přečtenou hned,nebyl to pro mě příběh,kdy začnu číst večer a skončím ráno.Homer, Larch, Candy,Wally a další ve mně ale dlouho zůstanou!!

14.12.2012 5 z 5

Oněgin byl Rusák Oněgin byl Rusák Irena Dousková

Určitě se mi knižka líbila víc než Budžes!Super!

29.10.2012 5 z 5

Řez do živého Řez do živého Abraham Verghese

Krásný, tragicky příběh!

19.10.2012 5 z 5

Quo vadis Quo vadis Henryk Sienkiewicz

Tak jako slunce dává světlo,tak láska nosí štěstí!Velmi pěkná kniha!Dočetla jsem ji před třemi dny a pořád na ten příběh musím myslet.

13.08.2012 5 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Jednička telenovela bez motýlků, dvojka telenovela s motýlky???!!

28.06.2013 3 z 5

Emma Brownová Emma Brownová Clare Boylan

Neštastny příběh,který nás provede nejvyšší i nejspodnější londynskou smetánkou a ukáže nám,že i v době nástupu nového věku(Londýnská celosvětová výstava) dokázali lidé jednat čestně,spravedlivě a s láskou!

14.12.2012 3 z 5