romika romika komentáře u knih

Na druhý pokus Na druhý pokus T. L. Swan

Asi jsem narazila na další oblíbenou autorku,tenhle díl se mi líbil ještě o kousek víc než první ....a už se těším na další knížky o zbývajících dvou bratrech Milesovych a podle zahraničních stránek i o jejich pár kamarádech ze školy. Tak šup šup překladatelé,nebo tik tak.

02.09.2021 5 z 5

Vodník Vodník Tereza Bartošová

Pěkná detektivka,jediné co mi že začátku dělalo problémy,bylo množství postav i s příjmením na začátku každé kapitoly,ale postupně jsem se zorientovala. Nebyly tam potoky krve a zbytečný sadismus. Za mě super a doporučuji.

25.03.2023 5 z 5

Myší díra Myší díra Simona Votyová

Moc pěkná kniha,tolik osudů silných a přesto slabých žen a mužů, nacpaných do tak malé knížky a jednoho domu. Paráda.

19.03.2023 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Četla jsem určitě lepší a za mě škoda nedotaženosti motivů a osob....čtu,čtu,trocha napětí a pak najednou nic a konec... chabé vysvětlení.

30.10.2020 3 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Čekala jsem romanci s troškou erotiky jako vždycky,ale najednou tu byl psychothriler s prvky porna,pořád jsem čekala na tu romantiku a ono nic....no musim začít číst anotace. Bylo to temný a drsný a vůbec jsem to nečekala. Ale i tak doufám,že autorka na romantarny nezanevře.

18.06.2020 5 z 5

Spletité lži Spletité lži Angela Marsons

Plný počet,jako vždy a ten finiš,no už sentresu na další díl.

21.09.2023 5 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Sice si s každou další knihou od této autorky, říkám, že už mě nic nepřekvapí, model je opravdu stejný, ale pokaždé jiná destinace a jiné recepty a kuchyň, mňam a zase jsem byla zkrátka nadšená, k tomu všemu i lehce romantický příběh, já jsem spokojená, výborná oddechová literatura, už se těším na další díl :-)

15.09.2021 4 z 5

Cop Cop Lætitia Colombani

Zdánlivě jednoduchý, krátký,ale tak silný příběh o osudech 3 žen z různých zemí,kde jsou na každou kladena jiná pravidla a nároky. Tleskám.

29.06.2021 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Uff, už od začátku se mi kniha nečetla lehce, pořád jsem přemýšlela, zda se nedozvím, že je Bára adoptovaná, nebo jiný důvod, který by vysvětlil to šílené chování její matky. Ale asi to tak v některých rodinách doopravdy je. Můžu jen děkovat tam nahoru, že mám úplně jiné rodiče. Celkově je mi z knížky hodně smutno, ale ne kvůli tomu konci, ten je sice smutný, ale znamenal i lehkost a osvobození.

25.02.2020 4 z 5

Buď jako řeka Buď jako řeka Shelley Read

Hodně mi připomíná Kde zpívají raci....tak nádherně popsaná krajina, příroda jedné z méně známých (možná jen pro mě) oblastí Colorada a uprostřed toho všeho silný příběh, bez kliček a vycpávkových vět, které známe z každého druhého romantického kýče. Mám ráda,když se knihy odehrávají v reálném prostředí a tudíž mohou mít pravdivý základ....takže jsem si při čtení prostudovala i právě tuto oblast kolem řeky Gunnison. Doporučuji milovníkům divoké přírody.

27.02.2024 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Další parádní Backmanova lidská kniha.

23.09.2021 4 z 5

Někdo z nás Někdo z nás Kristýna Trpková

Celou dobu jsem čekala něco úplně jiného,jinou hlavní zápletku. Skvěle napsané, překvapivé,prostě bomba. Kam se hrabou zahraniční bestsellery.

24.04.2024 5 z 5

Smrtící volání Smrtící volání Angela Marsons

(SPOILER) Skvělé jako vždy. Už aby byl venku další díl Kim a její parta jsou nejlepší.

04.05.2023 5 z 5

Vražedná mysl Vražedná mysl Angela Marsons

Skvělé jako vždy,těším se na další díl.

19.02.2023 5 z 5

Bez zábran Bez zábran T. L. Swan

Prostě aaach,jako minulé díly, romantika,příběh,sex a prostě parádní čtení...i když pořád u mě vede díl č.2,nedočkavě vyhlížím překlad dalšího z Milesovych bratrů a tuším,že už nám autorka naznačila a těším se.

11.08.2022 5 z 5

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Hodně mi to připomíná sérii od A.Marsons,tu už mám přečtenou,takže vzhůru do dalších dílů a Kate.

28.05.2022 4 z 5

Vyměnit vodu květinám Vyměnit vodu květinám Valérie Perrin

Krásná kniha jednu hvězdu jsem odebrala za podle mě zbytečnou vsuvku o migrantech a za konec,moc mi neseděl,ale jinak se příběh krásné rozvíjel a odmotával a tohle mě vůbec nenapadlo. Smutné,ale přesto tak nějak jemné, něžné,myslím,že po Medvědínu od Backmana další moje top kniha.

19.06.2021 4 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

No,za mě hodně dobré téma...nechtěla bych být v kůži ani Livie ani Adama,ale pro každé jejich jednání se dá najít pochopení. Skvělá kniha

03.05.2021 4 z 5

Kdyby Kdyby Simona Votyová

Parádní kniha, Votyová nezklame a její dcera ji slušně sekunduje, obě části se mi líbily,po přečtení obou prvních Kapitol jsem se rozhodla začít s příběhem od Sabiny,protože mi to bylo bližší. Občas mi přišel příběh kostrbatější a než jsem si zvykla na krátké kapitoly tak jsem se lehce ztrácela. U příběhu Simony už vše hladce plynulo a mělo zase trochu jiný náboj. Sečteno a podtrženo, doporučuji a už se těším na další knihu od jedné nebo druhé autorky.

02.08.2023 5 z 5

První krev První krev Angela Marsons

Myslela jsem,že prequel bude divný,po tolika dílech a kupodivu nebyl,opět parádní kniha i případ a kolegové hezky na začátku.

12.10.2022 5 z 5