romana9089 romana9089 komentáře u knih

Plovárna Plovárna Libby Page

Pro mě naprosto nádherný příběh. V hlavní hrdince jsem viděla sama sebe. Podobné povolání, stres a strach z okolí, strach z plavání. Úplně jako kdyby to bylo o mě. Na tuto knížku jsem se těšila, až si ji vezmu na dovolenou k moři. Nadchla mě tak, že jsem se stejně jako Kate odhodlala a zkusila po několika letech plavat. A baví mě to!

17.08.2021 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Tohle je asi nejlepší knížka, kterou jsem kdy četla. Úplně jsem se do ní zamilovala. Úžasná, vtipná, ale i smutná. Dokonce jsem i na konci měla slzy v očích. Ještě teď jsem plná dojmů. Rozhodně doporučuji.

21.09.2015 5 z 5

Slupky minulosti Slupky minulosti Jitka Prokšová

Tohle mě hodně překvapilo. Nevěděla jsem co od knížky očekávat, ale tohle jsem rozhodně nečekala.
V příběhu vystupuje 5 postav, které se dostanou na kurz. Každá postava má jiný osud a ani jeden není zrovna jednoduchý. Při dočtení první části jsem byla napjatá, co bude dál. Říkala jsem si, že moje psychické problémy jsou slabý odvar.
Všechny postavy jsem si moc zamilovala a rozhodně mi po nich bude smutno.
Líbilo se mi i to, jak jednotlivci naložili se svým životem po kurzu a vůbec by mi nevadilo, kdybych se o nich dozvěděla ještě víc.
Rozhodně mám teď chuť začít meditovat a nebo aspoň cvičit jógu.
Neříkám, že bych zvládla takový kurz, ale rozhodně to nezní špatně a myslím, že nejeden člověk dnešní doby by ho mohl ocenit.

26.11.2023 5 z 5

Zuby nehty Zuby nehty Colleen Coleman

Příběh je fajn. Tak trochu masterchef. Ale to mi nevadilo. Přečetla jsem ji rychle. Taková spíš oddechovka. Ale dalo se předpokládat, jak to dopadne. Neurazila, ale ani nepřekvapila.

10.08.2021 4 z 5

Skryto v Paříži Skryto v Paříži Corine Gantz

Naprosto skvělá oddechová knížka. Nádherný obal knihy, stejně tak jako obsah. Celý příběh, jednotlivé postavy, jejich osudy, které se vzájemně proplétaly, jejich vývoj... to všechno jsem si zamilovala a každý den jsem se těšila, až se dostanu ke čtení.

11.04.2017 5 z 5

V zemi stínů V zemi stínů Elizabeth Kostova

Na tuhle knížku jsem náhodou narazila v levných knihách. Ihned mě zaujala krásnou obálkou a upoutávkou. Když jsem se pustila do čtení, ze začátku mi trochu vadilo, jak je spousta nedůležitých věcí dopodrobna popsaná. A říkala jsem si, že tahle knížka mi zabere hodně času, ačkoliv jsem ji rozhodně nechtěla odložit. Zhruba od půlky jsem se do čtení tak dostala, že jsem nechtěla aby končila. A přesto, že nemám ráda tematiku z války a pracovních táborů, tady mi to vůbec nevadilo. Naopak. Bylo to silný a krásný příběh a jeho postavy mi budou chybět.

08.07.2021 5 z 5

Přejte si jednoduše, ale úspěšně! Přejte si jednoduše, ale úspěšně! Pierre Franckh

Pierre je Bůh. Četla jsem už několik knížek na toto téma od různých autorů, ale žádná se mi nelíbila tak jako ty od Pierra Franckha. Tohle je již třetí kniha od něho, co mám. Zrovna teď se mi skvěle hodila a opět mi otevřela oči a donutila mě myslet pozitivně. A díky této knize se mi splnilo přání, po kterém jsem toužila delší dobu. Kniha mi ukázala cestu, jak si správně přát. Kniha pustí pozitivní energii do života, poukáže na to, jak správně formulovat svá přání, aby se splnila a funguje to. Za mě nejlepší a nejoblíbeněnší kniha, kterou si ráda přečtu znovu. Doporučuji.

02.03.2017 5 z 5

Nechápej mě špatně Nechápej mě špatně Marianne Kavanagh

Mě se knížka líbila moc. Sice souhlasím s předchozími názory v tom, že s Jojo Moyes to moc společného nemá. Ale i tak super oddechová knížka.

26.10.2016 4 z 5

Případ Amelia Případ Amelia Kimberly McCreight

Úžasná knížka. Velmi napínavá. Dočetla jsem ji před dvěma dny, ale pořád jí mám plnou hlavu.. Prostě skvělá. Doporučuji.

08.08.2015 3 z 5