rilajaan rilajaan komentáře u knih

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Bože, kolik takových příběhů se asi opakovaně odehrává. Velmi čtivě napsáno, ale velmi depresivní.

17.06.2023 5 z 5

Rozprávky o psíčkovi a mačičke Rozprávky o psíčkovi a mačičke Josef Čapek

Stále stejně výborné. Nikdy se neomrzí.

04.05.2022 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Úžasná kniha o obyčejných lidech a jejich neobyčejných osudech.

05.09.2019 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Životní příběh několika generací jedné rodiny, která prožívá vzestupy i pády. Vlastně bych řekla, že více pádů. Někdy mi přišlo, že jdeme jen po povrchu příběhu, ale paradoxně mi to nevadilo.

11.04.2024 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Skvělé vyobrazení toho co se mohlo stát.

29.09.2021 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Skvělá kniha, která ve mě vyvolala spoustu emocí. Od naštvání (jak může být tak naivní), po porozumění (asi bych se nechovala jinak), úžas a sympatie (ta je tak statečná). Nakonec ukápla i slza a to už se mi dlouho nestalo.

19.10.2020 5 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Tato kniha pojednává o těžkých osudech řeholnic, což bylo velmi zajímavé, ale mě nejvíce zaujalo vykreslení osobností některých z nich. Z dětství mám jeptišky zařazeny jako velmi hodné, pokorné, ty které vše přijmou, ať už je to cokoliv. Což v této knize opravdu nebyly, ale to je jen dobře.

26.08.2023 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Chvílemi jsem přemýšlela, zda je to detektivka nebo psychologické drama s detektivní zápletkou. Každopádně mě tato kniha zaujala. Měla více vrstev a myslím, že každá stála za zamyšlení.

02.04.2023 4 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Možná jednoduché téma, ale krásná kniha. I když si myslím, že nebude určena pro všechny.

04.03.2020 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Krásná kniha, která zaujme všechny věkové kategorie. Pro některé je to pohádka, jiní v ní už vidí skryté významy. Prostě nadčasová kniha.

30.12.2019 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Zajímavé téma, trošku jsem plavala v nářečí. Ale stálo to za přečtění.

14.08.2022 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Velmi dobrá romantika s úžasnou atmosférou Kodaně. Bylo to takové pohlazení po duši.

18.10.2023 4 z 5

Černá a purpurová Černá a purpurová Wojciech Dutka

Tohle byla kniha, která dokázala vykreslit skvěle postavy. Četla se jedním dechem.

29.10.2022 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Opět skvělé. Už se těším na pokračování.

20.06.2020 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Tenhle žánr není můj šálek kávy. Cíleně jsem ho ignorovala. Syn mě přesvědčil, že je to dobré. A fakt bylo a moc. Obdivuji autorku za její fantazii.

12.06.2020 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Kniha, která je ze života. Na nic si nehraje, ukazuje psí život se klady i zápory. Nastavuje zrcadlo nám lidem. I nás v současné době náš "chlupáč" drží nad hladinou.

27.03.2020 5 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Ano, není to žádné originální téma, ale fakt se to čte samo a stránky jen letí. A konec je minimálně velmi zajímavý (otevřený).

05.01.2024 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Čtivá kniha. S mnoha příběhy, které mě nutily k zamyšlení (co vše může způsobit domněnka a pocit viny).

29.10.2023 5 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Velmi čtivá a uvěřitelná kniha. Klidně bych věřila, že Evelyn opravdu žila.

03.09.2023 5 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Skvělý příběh. Asi mám slabost pro staré detektivky.

11.10.2022 5 z 5