Riela Riela komentáře u knih

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Čtivé, zaujme styl jazyka, několikrát jsem se opravdu zasmála. Jde ale zejména o popis situací odehrávajících se na dědině z úhlu pohledu různých obyvatel, což dodává lepší představu o dění v místě. Hlubší zápletku ale nečekejte.

18.08.2020 3 z 5

Název vůbec neodpovídá obsahu. Neměla jsem přílišná očekávání, ale příběh je až moc jednoduchý, plný klišé, nereálných postav a dialogů.

30.01.2020 1 z 5

Dýka s hadem Dýka s hadem Vlastimil Vondruška

Vždy jsem si říkala, že bych měla přečíst některou z knih od pana Vondrušky. Ale nikdy nebyl ten správný čas, to správné rozpoložení a nálada. Přiznávám, že mě trošku děsilo spojení detektivního příběhu s českou dávnou historií, ale musím říci, že jsem velice mile překvapena. Kniha mě bavila, přečetla jsem ji v podstatě za jediný den a hlavní hrdiny jsem si oblíbila. Již se těším na jejich další případy a osudy :)

31.01.2016 3 z 5

Zmrzlinové sedmé nebe Zmrzlinové sedmé nebe Abby Clements

Mrzí mne trošku negativnější komentář. Od knihy jsem hodně očekávala a rozhodně je milá, potěší, čtivá, ale na můj vkus je až příliš nenáročná a až příliš průhledná je i zápletka. Za pár dní na knihu zcela jistě zapomenu, nezanechala nijak silný dojem.

24.06.2016 2 z 5

Mezi zrnky kávy Mezi zrnky kávy Cleo Coyle (p)

Kniha mě bavila, je čtivá, má velmi zajímavé prostředí a postřehy o kávě mě zaujaly. Co se týká zápletky, tak mám pocit, že návaznost děje je dosti nepromyšlená a hrdinové konají bez nějakého zjevného důvodu.

29.04.2016 2 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Kniha, která mi po hooodně dlouhé době nedala spát a pohltila mě natolik, že jsem se nemohla odtrhnout a skončila jsem až o půl páté ráno, kdy jsem knihu dočetla :) Rozhodně doporučuju!

07.02.2016 5 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Velmi oddychové čtení. U tohoto díla skutečně nemusíte přemýšlet. Některé vtipy mi přišly ale až příliš. První díl hodnotím lépe i z hlediska originality.

05.02.2016 3 z 5

Sen v bílém Sen v bílém Nora Roberts

Milé, konec velmi očekávaný, oddychové čtení.

09.06.2017 3 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Od knihy jsem neměla žádná očekávání. Sama jsem se rozhodla, že se nenechám odradit. Člověk když tu stále čte, jak má kniha titul bestseller nezaslouženě, tak je zmaten. A byla jsem příjemně překvapena. Kniha mě bavila, líbilo se mi vyprávění ze tří úhlů pohledu, které na sebe navazují, nepřekrývají se a přitom se jedná o tři zcela různé ženy. Místy uznávám, že jsem si říkala "už už by se mohlo začít něco dít" a pak přišel závěr, který jsem nečekala. Příjemné, čtivé, zajímavý námět. Za mě prima knížka.

14.04.2016 4 z 5

Karlík a továrna na čokoládu Karlík a továrna na čokoládu Roald Dahl

Úžasný příběh. Zbožňuji knihy a povídky od Roalda Dahla. Mohu jen doporučit. A čekejte zajímavější konec nežli ve filmu :)

05.02.2016 5 z 5

Potížistka Potížistka Lenka Lanczová

Knihu jsem začala číst jako součást své čtenářské výzvy. Pojala jsem ji jako knihu z dětství, i když to tak úplně není pravda. Když mi bylo cca 13-14 měla jsem tuto autorku velmi oblíbenou a hltala jsem každou její knihu, která se objevila v naší knihovně. Rozhodla jsem se proto vybrat si některou z jejích novějších knih. Po pár stránkách jsem se zprvu vyděsila, zda toto hodně dívčí čtení zvládnu, ale nelituji! Parádní dílo, děkuji.

28.01.2016 4 z 5