ReziEngli ReziEngli komentáře u knih

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Za mě lepší díl než dvojka, Noční lov. Našla jsem tu více děje, více akce, případ byl komplikovanější, rozuzlení nečekané ...

03.01.2018 5 z 5

Skvělé jako předchozí díly. Lituji, že jsem viděla filmy dřív :(

10.11.2017 5 z 5

Stopy v krvi Stopy v krvi Steve Robinson

Tak tohle mě bavilo :) Zajímavá zápletka.

24.08.2017

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Tak tohle mě mega bavilo (přečteno za jeden den). Byť je mi už přes 20, a románům se spíše vyhýbám, tohle mě fakt bavilo. Je to spíše takový jednoduchý příběh, ale s citovým podkresem. Ke konci i slzička ukápla, a to se moc často nestává.

12.08.2017 5 z 5

Podfuk Podfuk Janet Evanovich

U knihy jsem se skvěle bavila, vydržela jsem číst od začátku do konce, neměla jsem chuť některé pasáže přeskočit ... Za mě suprový thriller/román, a hned jdu na druhý díl :)

09.08.2017 5 z 5

Bože, jak já miluju tyhle zamilované knihy! Naprosto suprová kniha, moc mě bavila, přečetla jsem ji fakt rychle, stejně jako první díl ... A jdu hned na třetí a poslední knihu!

09.07.2017 5 z 5

Mě to moc bavilo :) I v mých 21 letech si ráda přečtu sladký zamilovaný román :)

05.07.2017 5 z 5

Lístky ve větru Lístky ve větru Virginia Cleo Andrews

Ze začátku to byla děsná nuda, trvalo mi dost dlouho se do knihy začíst. Pak už to šlo lépe. Co se mi nelíbilo, bylo ke konci chování Cathy. Měla jsem chuť jí jednu fláknout po hubě. Chovala se naprosto otřesně jak se svému manželovi, tak k bratrovi, a manželovi své matky. Naprosto otřesné, a to jsem si o ní myslela, že to ona je ta spořádaná žena. Sice často mluvila o pomstě, ale myslela jsem si, že ji to třeba přejde. A ne že se z ní stane s prominutím taková svině. Nelíbila se mi tam, byla mi protivná. Další díly si ovšem přečtu, protože mě zajímá, jak to bude dál.

13.04.2017 3 z 5

Navždy a věčně Navždy a věčně Jennifer L. Armentrout

Kniha se mi hodně líbila. Myslela jsem si, že to bude jen klasický dívčí románek, ale netušila jsem, že hlavní postava bude až tak zlomená ... Rozhodně si budu muset od autorky přečíst více děl.

06.03.2017 5 z 5

Obejmi mě Obejmi mě Maya Banks

Líbilo se mi to. Celá série. Sice všechny ty příběhy byly na jedno brdo, ale každý měl v sobě něco trošku jiného. Líbilo se mi, že autorka do příběhů zakomponovala i zvláštní schopnosti. Bylo to lehké oddechové čtení, u které se nemusí moc přemýšlet. :)

07.02.2017 4 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Docela mě zklamalo. Eadlyn se předvedla jako naprostá blbka a namyšlenej fracek. Její chování mě po celou dobu čtení akorát iritovalo. Naprostý rozdíl oproti Americe, její matce. Ale stejně si přečtu i pátý díl, až vyjde, chci se dozvědět, který hlupák si ji nakonec vezme, a jak to dopadne s Americou.

25.01.2017 3 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Po celou dobu čtení mi byla America velmi sympatická, Maxon na moje sympatie musel chvíli počkat, a Aspena už teď nesnáším (asi z toho důvodu, jak nechutně se choval). Ale jinak se mi kniha velmi, velmi líbila, miluju takovéhle příběhy :) A už se moc těším, až se dostanu k druhému dílu :)

21.09.2016 5 z 5

Šach a mat Šach a mat Ali Hazelwood

Moje oblíbená Ali v plné síle!

Ačkoliv Šach a mat jsou oproti jiným knihám, co u nás vyšly, young adult věkovka, stále si to zanechává Aliin styl vyprávění, který naprosto miluju. O světě šachů vůbec nic nevím a spousta pojmů pro mě byla velkou neznámou, ale i přesto jsem si užívala příběh písmenko po písmenku.

Mallory mi sice chviličkama přišla až protivná, pitomá a hloupá, ale vzhledem k jejímu životnímu osudu to bylo pochopitelné. Navíc jí někdo krásně nastavil zrcadlo, aby si to všechno uvědomila :) Ale přesto, nést na svých bedrech tak velké břemeno, jaké nesla Mallory - to muselo být hodně těžké. Starat se o své dvě sestry a nemocnou maminku, po tom co otec umřel? Vydělávat a nejít kvůli tomu na vysokou? A oproti tomu Nolan, světová jednička v šachu, který se po tom, co mu Mallory uštědří nepěknou prohru, začne zajímat o tuto dívku, navštíví ji u ní doma a sní několik porcí sekaný :D (já se omlouvám, ale mě tahle pasáž přišla hrozně vtipná - přijdete k někomu cizímu domů, a cpete do sebe sekanou :D )

Samozřejmě, je to young adult romance, všem nám dojde, co se mezi těmi dvěma v knize stane. Nicméně oproti Hypotéze nebo Hlavě je tu sex popsán jen hodně okrajově, což mi přijde dobře. Co se týče jiných postav, moc mi upřímně neseděla postava Easton - já nevím, nejlepší kamarádka a neodepisuje na zprávy i několik týdnů? Vím, myslela si, že o ni Mallory už nestojí, ale prostě ... nejlepší kamarádky by si měly psát. A Mallory jí psala.

MILUJU knihy od Ali Hazelwood a budu to pořád opakovat. Netrpělivě budu vyhlížet další knihy!

25.03.2024 5 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

3,5 hvězdiček - Tohle bylo moje druhé přečtení Vévody a já, prvně jsem to četla hned po vydání, ale nikdy se nedostala k dalším dílům. Nedávno jsem zkoukla první sérii seriálu a musím říct, že mi seriál asi sedl o maličko více, než kniha. Nevím proč, ale dialogy v knižní podobě mi přišly takové začátečnické, nepromyšlené, hrozně ploché. Ale zase na druhou stranu je vidět, že se seriál dost držel knižní předlohy, protože je tu všechno, co se objevilo v seriálu, a i něco navíc. Nicméně, jdu se hned vrhnout na druhý díl.

06.02.2024 3 z 5

Jelikož biografie moc nečtu, tak nějak nevím, co k tomu říct :D Celá kniha je plná typického Chandlerovského humoru, jaký známe právě ze seriálu Přátelé, ale také je plná deprese, smutku a bolesti. Přesto se ale četla poměrně dobře, i když poslední třetina knihy byla taková vleklejší, pomalejší, a strávila jsem s ní nejdéle času.

"Závislost je jako Joker. Nechce nic jiného, než aby celý svět pohltily plameny." (mezihra Díry, str. 189)

Ale dozvěděla jsem se o Matthewovi zajímavé věci, měla jsem i tendenci si googlit některé lidi zmíněné v knize, nebo třeba filmy a seriály. Co mě ale zasáhlo, byla část hned na začátku knihy, kde Matthew psal: "Jestli chcete, můžete to, co se chystáte číst, považovat za vzkaz ze záhrobí, z mého záhrobí." Jsem si jistá, že by nebyl překvapený, že se k jeho knize spousta čtenářů dostala právě až po jeho smrti - nejsem výjimkou.

Nejsem si jistá, zda bych knihu někdy v budoucnu četla znovu, ale nyní toho, že jsem si ji přečetla nelituji, i když jsem k jejímu přečtení dostala až po jeho smrti.

Měj se tam nahoře hezky, Matthew!

05.02.2024 4 z 5

Klan Rudé lišky Klan Rudé lišky John Flanagan

Po půlroční pauze jsem se vrátila k této sérii, abych ji dočetla. Klan Rudé lišky mě bavil více, než předchozí díl, ale hrozně moc mi tu chyběl Will a Halt. V celé knize sledujeme vlastně pohled dvou stran - Maddie a Gilana s Horácem. Na jedné straně se mladá učeňka snaží "zabít" čas doma na hradě Araluenu, a na druhé straně se hraničář Gilan a Madiinin otec Horác vydávají prozkoumat zvěsti o Klanu Rudé lišky. Co mě lehce popudilo, byl hodně otevřený konec, což já zrovna moc nemusím, i když chápu, že je to série, a je to lákačka na další díl. Ale přijde mi tak od toho jedenáctého dílu, že to autor už nějak začíná moc natahovat. A to mám před sebou další 4 díly! Hlavně jsem byla zmatená z posádky Volavek, která by teda údajně měla mít vlastní knižní sérii? Takže to autor nějak propojuje dohromady? V předchozích knihách o nich nebyla ani zmínka, zjevili se tu náhle bez upozornění. Začíná v tom být lehce chaos. Ale i tak se chystám pokračovat, nemám ráda nedočtené série, i když už to postrádá takový ten drive, co to mělo dřív, když byl Will ještě učněm.

13.01.2024 4 z 5

Kostischrány Kostischrány Emily Lloyd-Jones

Na začátek roku 2024 jsem si nemohla vybrat lepší knihu! Kostischrány jsou tak skvělou morbidní fantasy, jakou jsem zatím ještě nečetla! Úžasně vykreslené prostředí, tématika, hlavní hrdinka ... Co ale musím říct, je že jedna poměrně důležitá scéna v příběhu mi připomněla film Nekonečný příběh. Nechci to tu psát úplně dopodrobna, ale věřím, že ti co knihu četli/právě čtou mi dají za pravdu, až k té dané scéně přijdou. Ale bože, tohle je tak skvělá kniha! Hodně dobře se to četlo díky kratším kapitolám. Rozhodně mohu doporučit!

03.01.2024 5 z 5

Jenom nestvůra Jenom nestvůra Vanessa Len

Tak tohle mě hodně chytlo. Vůbec jsem knihu předtím neznala, měla jsem ji ve čtečce, protože jsem ji koupila ve slevě na Palmknihách, ale pak jsem na ni zapomněla, ale tak nějak jsem si v hlavě uložila tu hodně zajímavou obálku. Až jsem se k ní opět dostala v rámci svého #čtečkamivybíráčtení a sakra! Proč jsem se do knihy nepustila dříve? Skvěle napsaný příběh o hrdinovi a nestvůře, kdy hlavní postava v knize není ten hrdina, ale ta nestvůra. Výborně do celého příběhu bylo zakomponované cestování časem, nemůžu si teď vůbec vzpomenout, že bych četla někdy podobnou knihu! Autorka má úžasný talent čtenáře udržet u čtení, stránky ubíhají strašně rychle a najednou jste na konci. Co mě trochu mrzí, je ten hodně otevřený konec, ale je to série, tak snad se brzy dočkáme nového dílu. Popravdě my na konci knihy dost chyběl Aaron, i když byl v průběhu knihy strašně protivný :D Ale věřím, že se s Joan opět setkají! Za sebe dávám 4 * a fakt moc doufám, že brzy dostaneme pokračování!

08.11.2023 4 z 5

Nulová linie – Reportáž z Ukrajiny Nulová linie – Reportáž z Ukrajiny Lenka Klicperová

Ačkoliv jsem čtenář fantasy a románů, občas sáhnu po něčem, co se absolutně vymyká mým oblíbeným žánrům. Jednou z takových knih je i Nulová linie od novinářky Lenky Klicperové. Tato poměrně rozsáhlá kniha je napsaná přímo z Ukrajiny v době války - z doby, kdy Rusko napadlo Ukrajinu.

Celá kniha je rozdělena do takových “oddílů který se každý odehrává na trochu jiném místě. Začínáme přímo na Nulové linii, což je nejpřednější linie, kde se střetávají vojáci obou stran. Boje tam bývají nejhorší. Lenka se dostala na nulovou linii, kde potkala českého vojáka Taylora (určitě jste o něm slyšeli, jeho smrt totiž prolétla všemi českými i zahraničními médii) krátce předtím, než bohužel zahynul. Jemu na konci knihy věnuje dopis, u které jsem popravdě měla dost slzy v očích. Od nulové linie se pak přesunula dál do vnitrozemí Ukrajiny, dostala se do Charkova, Kyjeva, Žytomyru a dalších větších i menších měst a vesnic Ukrajiny, sbírala tam příběhy od lidí, kteří přišli o své domovy, kteří utíkaly před válkou, i od vojáků a lidí, kteří svoji vlast brání před okupanty.
Celý text knihy, vyprávějící o tom, jak Lenka projíždí Ukrajinou a sbírá příběhy a “historky od místních, doprovázejí fotografie ať už okolí vybombardované od Rusů, nebo lidí, se kterými se Lenka setkala. Společně s ní byla na Ukrajině i její kamarádka Jana.

Nečte se to jednoduše. Vůbec. Četla jsem to pomalu, po kouscích, protože u toho nejde vydržet delší dobu, aniž by vám z celé té situace nebylo špatně. Odnášejí to civilisté, kteří jen chtěli žít svůj život. Ale i přesto, jaké je to těžké čtení, tak doporučuji všem si tu knihu přečíst.

07.11.2023 4 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

Každý o mně ví, že miluju fotbal. Sleduju ho už skoro 10 let, a za tu dobu jsem viděla stovky zápasů. Tahle tématika mi ale zoufale chybí v literatuře. Až když mě kamarádka upozornila na knihu Kulti! Vrhla jsem se do ní po hlavě a nelituji ani jedné stránky. Výborně propracovaný příběh z fotbalového prostředí, kdy si hráčka ženského fotbalu tajně od mala myslí na nejznámějšího fotbalistu Reinera Kultiho, který se v jejích 27 letech (btw. aktuálně jsem ve stejném věku! Náhoda? ) zjeví v jejím klubu coby asistent trenéra. Nesnášejí se od začátku, ale postupem času se začnou přátelit. Povedený hate-to-love román. Jen dávám jen 4 hvězdičky, a to z důvodu, že mi často vadily poznámky o kadění. To fakt nemuselo bejt na pomalu každý stránce první poloviny knihy!

Tímhle rozhodně se Zapatou nekončím a těším se, jaké další knihy od ní objevím!

28.08.2023 4 z 5