ReziEngli ReziEngli komentáře u knih

Vinice ve Francii Vinice ve Francii Julie Caplin

Opět skvělý příběh od Julie Caplin! Tentokrát se dostáváme na prosluněný francouzský venkov u vinice a krásného zámečku. V téhle knize mě bavilo snad všechno - popisy jídel, romantická linka mezi Lucem a Hattie, mezi Fliss a Alfonsem, všechny ty přípravy kolem chystání svatby, vymýšlení květin a tak. Sice ta dějová linka mezi Hattie a Lucem byla občas trošku natahovanější, ale je to prostě Caplin, té to lze odpustit! Bavilo mě to neskutečně, a musím říct že pro mě to zatím je jedna z nejlepších knih od Julie z téhle série. <3 Rozhodně mohu doporučit a už se těším na další knihu, která by měla být ze Švédska (a ta další pak z Prahy!)

24.10.2023 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Příběh znám už z filmového zpracování, které se mi velice líbilo. Ale jak to tak bývá, kniha byla o hodně lepší. Četla jsem a zároveň i poslouchala v audioknize, která je namluvená naprosto bravurně. Je to velice smutný příběh plný lásky a bolesti, slzy na konci nechyběly. Určitě se podívám i na další autorčiny knihy.

08.06.2021

Ticho mezi námi Ticho mezi námi Abbie Greaves

Tak tahle kniha mě velice bavila, ačkoliv byla velice citově založená. Několikrát jsem měla i slzy na krajíčku. S přečtením téhle knihy jsem si opět potvrdila, jak je strašně důležitá komunikace ve vztahu. Rozhodně mohu knihu doporučit.

07.03.2021 5 z 5

Výkupné za Eraka Výkupné za Eraka John Flanagan

Výborný díl, hodně napínavý a dobrodružný. O Willa jsem se opravdu hodně bála, když se musel sám vydat do pouště.

19.01.2021

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Slyšela jsem jako audioknihu.

Neuvěřitelně silný příběh, který má bohužel tragický konec. Příběh Bruna a Šmuela jsem viděla již před lety ve filmové podobě, a jelikož mě film velice zasáhl, neodvažovala jsem se pustit se do knihy. Věděla jsem, že kniha bude ještě silnější.

Ačkoliv je příběh lehce dětsky naivní, vůbec to nevadí, protože o to je ten příběh napínavější a živější, než kdyby to vyprávěl dospělý člověk. O to je příběh o něco snesitelnější. Ne tak drastický. Ač krátká kniha, tak je plná hrůzy, strachu, ale i dětské nevinnosti. Určitě to nebyl jediný příběh od autora, který jsem četla/slyšela.

06.05.2019 5 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Tak toto byla za mne nejlepší kniha od RB, jakou jsem zatím četla. Strašně se těším na další jeho literární počiny!

11.04.2019 5 z 5

Devět dní Devět dní Zuzana Strachotová

Skvělé české sci-fi! Předčilo i některé zahraniční :) Rozhodně se těším na druhý díl! Už aby byl!

20.01.2018 5 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Opět skvělý příběh, procítěný ... :) Miluju její knihy!

20.07.2017 5 z 5

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

Nečetla jsem toho od Colleen moc, jen pár knih, ale musím říct, že Vzpomínky na něj mi přišly zatím jako nejlepší kniha od ní. Ačkoliv jsem byla zhruba do poloviny knihy rozpačitá z Ledgera a úplně jsem mu nevěřila, že to s Kennou myslí vážně a spíš jsem tak nějak předpokládala, že to dělá jen aby se jí pomstil za Scottyho smrt, postupem času jsem poznala, že jsem se v něm hrozně mýlila. No a konec knihy, tak tam i pár slziček ukáplo. Krásná kniha, hodně smutná vlastně, hodně depresivní, ale s dobrým koncem. A jak autorka píše v doslovu, líbí se mi že to není situované do konkrétního místa. Vlastně v celé knize nenajdete název města. Colleen v doslovu píše, že to udělala záměrně, protože holek a žen jako je Kenna, chodí po světě spoustu.

Krásná kniha, moc doporučuji a zařazuji na seznam TOP knih!

25.01.2024 5 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Tohle mě hodně bavilo, příjemná oddechovka, která je na první pohled romanťárnou, ale ukrývá v sobě i závažnější témata.

31.07.2023 5 z 5

Nositelé dubového listu Nositelé dubového listu John Flanagan

Po Rozvalinách Gorlanu je tohle můj druhý nejoblíbenější díl! A miluju to s každým dalším přečtením víc a víc!

22.03.2023 5 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

#audiokniha - Pff, tak tohle fakt ne. Tohle byl takový psychopaskvil, že vůbec nevím, jak jsem vydržela ji celou poslouchat. Přišlo mi to jako přehlídka psychicky narušených lidí, a hlavní hrdinka z nich byla snad nejhorší. Ten nápad by byl určitě velice zajímavý, kdyby to bylo napsáno trochu jiným stylem a kdyby autorka ubrala na počtu labilních postav. Jenže autorka místo aby tedy vedla příběh okolo zavražděných holčiček se více věnuje právě psycho-ženské novinářce, která je závislá na alkoholu a vypráví o tom, jak si libuje v sebepoškozování. Tohle rozhodně znovu číst/poslouchat nebudu a spíš na knihu radši rychle zapomenu.

25.11.2022 1 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

#audiokniha - Knihu jsem před časem četla v papírové podobě půjčené od kolegyně, a už napoprvé mě velice uchvátila. A když jsem zjistila, že to vyšlo u jako audiokniha, neváhala jsem a pořídila jsem si ji i v audioknize. Tenhle psychothriller prostě chcete. Co ze začátku vypadá jako klasika manželský thriller s trojúhelníkem, se zvrhne v něco skoro nepředstavitelného. Postavy jsou v této knize tak skvěle vykreslené, že jim prostě věříte a sledujete, co se s nimi bude dít dál. Skvělé vypravěčské schopnosti obou interpretek příběhu dodaly šťávu a krátké hudební vsuvky byly pomyslnou třešničkou na dortu. Tuhle audioknihu jsem si fakt užila, musela jsem si ji dávkovat, abych ji nezhltla na jeden zátah, a posledních asi 5 hodin jsem poslouchala dlouho do noci, protože jsem prostě nedokázala přestat, potřebovala jsem vědět, jak to bude pokračovat (ano, i když jsme to už četla před časem :D ale detaily leckdy člověk rychle zapomene). Doporučit ji můžu hlavně nadšencům do thrillerů.

22.09.2021 5 z 5

Ostrov zasvěcení Ostrov zasvěcení Ilka Pacovská

#audiokniha - Tohle byla tak krásná kniha. Ačkoliv nejsem cílová skupina této série, tak mě příběh velice bavil. A musím souhlasit s některými názory, že je to lehce podobné sérii Harry Potter, ačkoliv bych u Ostrovu zasvěcení řekla, že mě bavil o špetku více, než HP. Všechny postavy mi tu sedly už od začátku, musela jsem poslouchat na etapy, abych to nezhltla najednou. Ačkoliv začátek příběhu je takový pomalejší na rozjezd, určitě stojí za to vydržet a poslouchat/číst dál. Navíc je audiokniha skvěle namluvená paní Margit Vinklárkovou. Dost mě mrzí, že jsem se k této sérii nedostala v mém mladším věku, protože magické příběhy jsem jako menší hodně hltala (ačkoliv jsem HP prvně četla až ve svých 20 letech :D ). Tuhle knihu mohu rozhodně doporučit, a já jdu hned na druhý díl.

16.09.2021 5 z 5

Underground Underground František Kotleta (p)

Tak mám Underground za sebou. Byla to moje první kniha od Kotlety, a musím říct, že takovou literární jízdu jsem nezažila hodně dlouho. Ačkoliv mi chvíli trvalo dostat se přes dost nechutný začátek, pak už přišla fakt jenom jízda. Četla jsem každou volnou chvilku, nasmála jsem se jak už dlouho u knihy ne (nejvíc mě rozsekala narážka na moje rodné město Kladno a na jednoho slavného hokejistu), užívala si celý ten post-punkový obraz Prahy. Za mně tahle kniha byla fakt super. Co mě ale trošičku zklamalo, byl konec, asi jsem čekala nějaké lepší vyústění. Ale jako celek hodnotím knihu velice kladně, a rozhodně ji mohu doporučit dalším čtenářům. Určitě si od pana Kotlety přečtu další jeho literární počiny, protože tohle mě sakra hrozně bavilo. Jen upozorňuji tahle kniha obsahuje obrovskou míru vulgarismů, takže kdo vulgarismy v literatuře nemusí, ať se téhle knize vyhne.

14.05.2021 4 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Z edice Romantické útěky jsem četla 4 knihy, a Čajovna mi z nich přišla nejlepší. Díky ní se zvedla moje touha podívat se do Japonska a navštívit všechna ta úžasná místa jako Fiona, zažít čajový obřad, podívat se k hoře Fudži atd. Tady z té knihy na vás Japonsko přímo dýchá a vy máte chuť se okamžitě sbalit a odletět. Já bych jela hned!

Autorka má skvělý vypravěčský styl, díky kterému mě její knihy hrozně baví. Ano, jsou plné klišé a romantiky, jsou sladké jak cukrkandl, ale mně osobně to vyhovuje. Miluju to!

07.05.2021 5 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Zelenou míli znám hlavně jako filmové zpracování s Tomem Hanksem. Je to jeden z mých nejoblíbenějších filmů. A proto když OneHotBook oznámil audioknižní vydání, těšila jsem se na něj jako dítě na Vánoce. Poslouchala jsem to s přestávkami, ale tři čtvrtě knihy jsem sjela posledních pár dní v lednu a první dny v únoru, poslouchala jsem hlavně při práci. Je to výborná kniha, velice mě bavila a rozhodně se více na Kinga a jeho díla zaměřím. Doufám, že jeho další knihy mě budou bavit stejně jako Míle.

Stejně jako u jiných knih, které mají filmové zpracování, tady bylo o dost věcí trochu jinak než ve filmu. Ale popravdě mi to vůbec nevadilo. U téhle audioknihy jsem se dokázala celkem dobře odpoutat od filmu a užívat si primárně jenom audioknihu. Pokud jste Zelenou míli od Kinga nečetli, rozhodně doporučuji, hlavně teda audioknižní zpracování bylo výborné.

04.02.2021 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Tak dočteno a bohužel z ní nejsem tak nadšená jako spousta jiných okolo. Nevím, jestli to bylo přehnaným očekáváním založeným na obrovské vlně pozitivních ohlasů, nebo je to věkem, ale nepřišla mi tak skvělá, jako jiným. Ani jsem u ní necítila nějaké zvláštní pocity, spíše mě celou dobu nudila. Asi jsem špatný knihomol že neskáču z Prince do stropu nadšením, ale pro mě tahle kniha fakt ne. Možná mu v budoucnu zkusím dát ještě jednou šanci.

07.01.2021 3 z 5

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

Oh. My. Gosh.

Okay, tak tohle bylo ale sakra silné kafe. Pominu-li dost vleklých pasáží, kniha má sakra velkej spád a navzdory počtu stran utíká strašně rychle.

Děsím se jít do posledního dílu. Nechci, aby to skončilo.

27.01.2020 5 z 5

Holka mimo rytmus Holka mimo rytmus Becky Albertalli

Bože, díky, jsem na konci!
Ne, vážně. Tohle byla tak špatná kniha! A strašně mě to mrzí, protože autorčinu knihu Probuzení Simona Spiera miluju!

Bohužel, tahle kniha u mě fakt neobstála. Celou dobu jsem měla pocit, že čtu knihu někoho jiného, a ne Becky! Přišlo mi, že autorka chtěla jen oživit Simona, ale jinak. A protože to dobré už vyčerpala, zpatlala dohromady Holku mimo rytmus. Tahle kniha byla fakt mimo. Nevím, jestli byl tak špatný překlad, nebo autorce už totálně došla inspirace, ale ne. Fakt ne.

Leah jsem celou dobu nenáviděla, zasloužila by si akorát facku. Celou dobu se chovala jako třináctka zaláskovaná do svého spolužáka. Celou dobu čtení jsem měla pocit, že je text nesourodý, hlavní hrdinka to měla v hlavě pomotané, a stejně pomotaně pak vypadal celý příběh. Kniha mě nebavila a čtení bylo fakt jak za trest. Rozhodně ji znovu číst nebudu a nemohu ani doporučit. Tohle je rozhodně literární propadák.

14.10.2019 2 z 5