retrivr retrivr komentáře u knih

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Palec nahoru za doslov.

19.03.2023 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Byla jsem zvědavá, co je to za knihu, že je na ni najednou v knihovně tak dlouhý pořadník rezervací. Knížka se dobře četla, ale z děje knihy mě mrazilo v zádech.

20.08.2019 5 z 5

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Líbila se mi, když jsem byla malá, a teď, když jsem velká, se mi taky líbí. Jenom nechápu, proč v novějších vydáních vynechali JZD. Vždyť je to kus naší historie.

24.09.2018 5 z 5

Modré z nebe Modré z nebe Pavel Čech

Knížky Pavla Čecha nikdy nezklamou. Modré z nebe je další zajímavý příběh, který donutí člověka se zamyslet, a který je doplněný nádhernými nostalgickými ilustracemi.

26.05.2021 5 z 5

Mrtvá šelma Mrtvá šelma Jiří W. Procházka

Fakt dobré čtení. Klasická detektivka.

09.04.2018 5 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Docela čtivé.

07.08.2023 4 z 5

Umění starých herbářů Umění starých herbářů kolektiv autorů

Listovat touto knihou je zážitek! Zajímavá je ovšem taky, jak po výtvarné stránce, tak po botanické.

24.01.2020 5 z 5

Jak přežít léčení – Veselé čtení o bolestech Jak přežít léčení – Veselé čtení o bolestech Radkin Honzák

Zajímavá knížka, která se dobře četla, protože je napsána opravdu srozumitelně a s humorným nadhledem.

29.12.2018 5 z 5

Holčička, která milovala hřbitovy – a jiné povídky Holčička, která milovala hřbitovy – a jiné povídky P. D. James (p)

Opravdu dobře se četla.

15.10.2018 5 z 5

Jak je bosé noze v rose Jak je bosé noze v rose Milena Lukešová

Krásná knížka pro předčítání dětem. Skvělé ilustrace.

01.04.2018 5 z 5

Povídky z Ještěda Povídky z Ještěda Karolina Světlá (p)

Hezky se to četlo.

16.08.2023 5 z 5

Hezké čtení, jen mi vadila nespisovná čeština.

16.07.2023 3 z 5

Autistky: O ženách na spektru Autistky: O ženách na spektru Clara Törnvall

Po přečtení jsem nabyla dojmu, že originál bude starší tak o deset let. Není tomu tak. Vyšel v roce 2021.

18.06.2023 3 z 5

Strašení v Rookwardu Strašení v Rookwardu Darcy Coates

Mě se to líbilo.

24.05.2022 5 z 5

Podraz Podraz Sandra Brown

Jedno klišé za druhým, ale když si potřebujete vyčistit mozkové závity, tak je to to pravé.

23.10.2021 4 z 5

Poskvrněná svatozář Poskvrněná svatozář Julie Johnson

Pohádka o Popelce v jiných kulisách. Děj má spád, ale je velmi předvídatelný. Nebo nejsem ta správná cílová věková skupina.

28.03.2021 3 z 5

Ztracená historie snů Ztracená historie snů Kris Waldherr

Výborná kniha, která mi silně připomínala Arbesova romaneta.

22.02.2021 5 z 5

Kar Kar Miloš Urban

Výborná knížka. Přečteno za dva dny.

13.08.2020 5 z 5

Vyřeš to jako Sherlock Vyřeš to jako Sherlock Stewart Ross

Kniha mě bavila. Případy, které vyžadovaly jen pozornost a logické myšlení, jsem vyřešila. Pár případů s šiframi nebo odkazy na literaturu, dějepisné události jsem neměla šanci vyřešit pro neznalost.

30.03.2019 5 z 5

Naposledy viděná Naposledy viděná Nina Laurin