ReniHan ReniHan komentáře u knih

Ta kniha neměla nikdy vzniknout. Je to komerční kravina která krade název. Autoři změnili mé oblíbené charaktery a zhnusit si předchozí díly vážně nechci.

21.01.2018 1 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Jsem ráda, že v době kdy je dívkám jako jsem já jsou doporučovány příběhy o upírech jsem si mohla přečíst starší a užasné dílo. Pokud máte rádi tématiku "Apokalipsa" je to ta nejlepší volba. Kniha mi také ukázala mnoho zajímavých myšlenek. DOPORUČUJI.

28.12.2018 5 z 5

Duna Duna Frank Herbert

Když se řekne, že je kniha "ikonická klasika", která inspirovala několik nástupců stejného žánru, ne všechny to navnadí. S radostí říkám: Je pravda co se říká! Duna je skvělá a i když je plná klišé (které sama vytvořila, a my je vídáme v knihách a filmech) zachovala si svoji osobitost a nepůsobí zastarale, vlastně je i po 60 letech aktuální.
Kniha má spoustu skvělých hlášek, které vás rozesmějí nebo donutí k zamyšlení. Doporučuji!

12.09.2022 5 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Zatím se jedná určitě o nejslabší díl, ale to neznamená že je to špatné. Pořád jsem si to užila. S vědomím, že se jedná o třetí díl z pěti si myslím, že jde o "výplňový díl, jak to často u delších sérií bývá.

TROCHU SPOILER!!!
Nejsem si jistá, jestli se mi líbí ten směr, kterým to jde. Vyvolení, proroctví apod. Ilan se stává silnou a nebezpečnou protagonistkou a já jen vzdychám a doufám, že se z toho nestane další tuctové YA.

12.07.2022 4 z 5

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Milá knížka, skvělá odpočinková četba, která není moc složitá. Pro mě taky nečekaně vtipná.

01.07.2022 5 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Knihu jsem si chtěla přečíst dřív než mi byla zadaná ve škole. Musím říct, že takhle úpřímně jsem se bavila u málo referátů. Janička mi přirostla k srdíčku jako pan Rochester. Všem doporučuji přečíst do školy nebo ve volném čase, protože to není jedna z těch "nudných školních knížek"

07.06.2023 5 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Tak tohle byla BOMBA. Přečetla jsem to jedním dechem a dojmů jsem plná i po dvou měsících. Dílo byla úžasně napsané a těším se na další díl, který vyjde snad brzy.

19.01.2020 5 z 5

Projekt Kronos Projekt Kronos Pavel Bareš

Kniha byla úžasná, ale jedinou věc která se mi nelíbila bylo příliš velké skákání v čase. Chvíle mi jsem se dost ztrácela, chtělo by to nad každou kapitolou datum :)
Knihu bych doporučila všem skeptikům vůči české literatuře. Není se čeho bát. Ba naopak. Těším se na další díl.

05.05.2019 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Mám ráda stručné knihy, které dokážou říct hodně s málo slovy.
Alchymista tou knihou není, protože vše co přečtete jednou, autor zopakuje ještě třikrát. Takhle naštvaná jsem z knihy už dlouho nebyla, ona ve mně vyvolala všechnu skrytou agresivitu a negativní emoce. To zapříčinilo velmi neobvyklé chování, že jsem každých 5 minut nahlas říkala: "Drž hubu, drž hubu Santiago!" Takéjsem cítila ohromnou povýšenost ze strany autora, jako by se mi snažil vysvětlit, jak to celé mám špatně a že on to ví mnohem lépe.
Nedoporučuji, raději sáhněte po Malém Princi.

18.05.2023 2 z 5

Obléhání Macindawu Obléhání Macindawu John Flanagan

Jo šlo to. Asi. Ale po tolika knížkách čekám na ten moment, kdy to půjde do hloubky a mně začne na postavách záležet. Nadále čekám na skutečný konfikt, který by postavy někam dostal. Buď tam není, nebo když je, tak špatně vyvinutý. Ve třetím díle se nejmenovaná postava stane smažkou, velmi cool. O čtyři díly později stále čekám až si tato tragédie vezme svou daň. ALE NIC SE NESTANE! Postava i přes trauma zůstává stejná a neposkvrněná. A není to jediný případ, tolik "dobrodružstí" a tolik věcí...s postavama to však ani nehne.
Absenci hloubky postav nemohu omlouvat věčně.

08.07.2022 3 z 5

Brisingr Brisingr Christopher Paolini

Podle mě se jedná o nejlepší díl z celé série. Humor a smutek, akce a klid. To vše v téhle úžasné knize. Moc se mi líbil vztah mezi Safirou a Eragonem, který mě nejednou zahřál u srdce.

28.06.2022 5 z 5

Poslední bitva Poslední bitva C. S. Lewis (p)

Je to tady. Poslední díl. Kniha na mě zapůsobila o to víc, když jsem poznávala všechny ty "citace" z Bible. Lewis napsal krásnou sérii. Přijde mi neslušné hodnotit takovou knihu za kterou je více než je nějaký příběh. Na knihu budu vzpomínat dlouho. Dlouho.

09.05.2019 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Páni!!! Tohle jsem nečekala. Tahle kniha byla úžasná, čtivá..... Když se v recenzi na knihu řeklo, že Sarah J. Maas má úžasný styl psání tak jsem nevěřila, ale teď musím jen chválit.
Určitě si přečtu další knihy od autorky :)

30.04.2018 5 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Obdivuji jak tahle knížka dokázala být stručná a plná emocí a myšlenek aniž by se zdála uspěchaná nebo utahaná.

11.09.2022 4 z 5

Stehlík Stehlík Donna Tartt

Tato kniha mi zlomila srdce. Strávila jsem s Theodorem Deckerem těch 700 stran a přirostl mi k srdci a dostala jsem ten pocit, že jsem ho poznala. Málo knih mě dokázalo takhle přimět soucítit s hlavním protagonistou. Ale pak na posledníh 30 stránek se promění v někoho úplně jiného.
Také by kniha potřebovala škrty. Délka mi nevadila a styl vyprávění se mi hned zalíbil, ale později mi začaly vadit odstavce irelevantních informací nebo popisy postav, které se pak nikdy v příběhu znovu neukázaly.
Moc mě to mrzí, tak krásná kniha s takovým obrovitým kazem na konci, který ovlivnil celé mé vnímání jinak skvělé knihy. Podle jiných komentářů byl konec pro někoho nejlepší částí. Pro mě ne - Sto lidí, sto chutí.

24.06.2022 4 z 5

Zlý začátek Zlý začátek Daniel Handler

Bylo to zvláštní. Jak Lemony Snicket říkal, tohle není hezký příběh. A ano, jsou zde samé negativní věci. Až jsem měla pocit, že mi to bere energii. Možná jsem jen citlivka, ale když čtete, slyšíte negativní věci ovlivňuje vás to. A bylo to tak i tady. Kniha jsem si užila, ale rozhodně to nedoporučuji mladším čtenářům. Tak 11+

11.03.2020 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Úžasné!!!

19.01.2020 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Úžasné.......

22.01.2018 5 z 5

Ready Player One: Hra začíná Ready Player One: Hra začíná Ernest Cline

Kniha byla velmi čtivá a napínavá. Bohužel nejsem geek, který by všem odkazům rozuměl.

06.01.2018

Ta ilustrace byla jedním slovem úchvatná

01.01.2018 5 z 5