Renca.ch Renca.ch komentáře u knih

Minulost Minulost Lee Child

Jack Reacher jako vždy nezklamal, po delší době kniha, která mě neskutečně bavila a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Je pravda,že Jack je úplný Superman a některé věci nelogické, jak některým čtenařům vadí, ale za mně napínavý thiller podaný s nadsázkou i humorem, doporučuji k přečtení.PS:Nechápu,jak ho mohli zfilmovat se střízlíkem Tomem Cruisem,filmy jsem neviděla a ani netoužím vidět:-)

06.07.2022 5 z 5

Tátovy holky Tátovy holky Sarah Flint

Série má sestupnou tendenci, souhlasím s předchozími komentáři, že kniha nebyla moc napínavá, konec knihy překotný, pachatel objeven náhodou. I tak mě při čtení mrazilo při představě, že příběh byl inspirovaný skutečností, kdy pachatel pod vlivem nějaké duševní nemoci mučí staré lidi.

27.03.2022 3 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Průměrný thiller, ze začátku mě nebavil, pak se to rozjelo a bylo napínavé, znalosti z biologie místy zdlouhavé, hlavní hrdina sympatický, ale nereálný jak nepřemožitelný Rambo, konec rychlý, mohl být lépe zpracován, škoda, i tak knihu doporučuji k přečtení.

18.08.2021 3 z 5

Sběratel trofejí Sběratel trofejí Sarah Flint

Za mě zklamání, horší než první díl, průměrná detektivka, některé policejní honičky pachatelů mi přišly hodně naivní.

28.03.2021 1 z 5

Poslední nádech Poslední nádech Lucy Clarke

Kniha velmi čtivě napsaná, taková oddychovka, jako psychothiler bych to ale vůbec nenazvala, předvídatelnost děje mi vůbec nevadila, jen škoda že záběr takový přitažený za vlasy a nedotažený.

07.12.2020 5 z 5

Ztracená dcera Ztracená dcera Rick Mofina

Kniha byla velmi čtivá,napínavá s krátkýma kapitolama,které nutily číst dál a dál..Námět byl dobrý,ale autor to vše překombinoval..Chybělo mi,že autor se vůbec nezabýval nějakým bližším popisem charakterem postav,šlo hlavně o americký způsob vyšetrovaní..nevim jestli je v USA bezny takovy postup,tady by to bylo nereálné..taky jsem se divila že při tak masivním vyšetřování ani FBI nic zásadního neodhalila..štvali mě rodiče,chovali se úplně nelogicky a někdy mimo..taky mi vadilo,že všechny postavy se při výslechu rozbrečely nebo se jim aspoň leskly oči :-) Škoda odbytého překombinovaneho závěru..Ale za přečteni jako oddychovka se kniha dá.

19.11.2020 2 z 5

Bývalá manželka Bývalá manželka Jess Ryder

No z knížky jsem v rozpacích, do poloviny slušný thiller na způsob Zmizelé aj.,který nutil knihu neodkládat a číst stále dál a dál, bylo zajímave čist knihu z pohledu dvou různých osob a prolínání minulosti a přítomnosti..Ale jak zmiňují předchozí komentáře, od druhé poloviny knihy děj začal drhnout, postavy se začaly chovat divně a nelogicky, jako by byly úplně mimo..škoda,že víc prostoru nedostal Sam a taky naivita hlavních hrdinek byla přes míru..konec zklamal, byl odfláknutý..i tak ale doporučuji knihu přečíst,taková fajn oddychovka..

07.11.2020 3 z 5

Za tebou Za tebou Sibel Hodge

Velmi nudná kniha, nic se neděje, pořád dokola opakované situace, žádné napětí, po zajímavém začátku jsem čekala nějakou zápletku, ale nepřišla, hlavní hrdinka se pitvá ve svém manželství jak je hrozné, že pak už nic nepřekvapí, ještě že byla kniha tak krátká a ten závěr jak v romantickém americkém filmu...:-)

17.10.2020 odpad!

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Průměrná americká klasická detektivka se sériovými vraždami, spíš upřednostňuji severské thillery. Kniha byla čtivá, děj rychle utíkal, ale zklamal mě vrah, stále jsem doufala že se vynoří z Katiny minulosti a nebude to policejní klišé, závěr byl odbytý. Zápletka s Amiši netradiční, neznala jsem že je to taková sekta. Jinak vyšetřovatelé jako tradičně alkoholici, sympatičtější mi byl John víc jak Kate..:-) Jelikož se jedná o sérii, zajimalo by mě jak budou pokračovat další díly.

10.10.2020 3 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Kniha velmi nudná, pořád jsem čekala kdy se thiller rozjede a napínavější to začalo být až skoro před koncem..i když hlavní hrdinka podezírala kohokoli, už od začátku byly náznaky jak by to mohlo být,takže konec až tak moc mě nepřekvapil..námět byl zajímavý, škoda že autorka nevyužila potenciál a příběh víc nerozpracovala...postavy plytké, charakterově nepopsané, hlavní hrdinka ne moc sympatická, vztah s Michaelem neslaný nemastný..

28.09.2020 1 z 5

Trilogie se mi celkově líbila, ale třetí díl mi přišel nejslabší, hodně politiky a tajné policie, opakující se zápletky a velke množství postav,ktere někdy ani přímo nesouvisely s dějem..škoda že Lisbeth nedostala víc prostoru, ta mě bavila nejvíc..jsem zvědava na volne pokračovaní, ktere si chci taky přečíst

12.09.2020 4 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Zajímavá kniha, ale čekala jsem něco víc..Začátek knihy byl tak nudný a zmatený, že jsem chtěla knihu přestat číst, což se mi nikdy nestalo..překonala jsem se a knihu nakonec celou dočetla..po velmi nudném začatku se to konečně rozjelo a díky Lisbeth mě to bavilo..ale nektere pasaže zbytečně rozvlekle, také neustalý seznam a popis Mikaelovych milenek se opakoval pořád dokola, všichni byli krásní a neodolatelní (teda kromě vraha ????..) Konec mě zklamal, opět velmi nudnych poslednich 100 stran příběhu..nechapu proč se z toho udelal takovy bestseller,ale mozna pred par lety to bylo neotřelé téma, ted bych to ohodnotila jako prumernou detektivku

06.08.2020 2 z 5

Korejské halušky Korejské halušky Dominika Sakmárová

Autorka knihu napsala dobře, pokud bych neznala Korejce, kteří žijí v ČR, tak bych asi knihu brala s nadsázkou a bavila se u toho, ale tato kniha je tvrdá realita, evropská a korejská kultura je diametrálně odlišná a pro Evropany nepochopitelná;-)

23.05.2024 5 z 5

Zabije tě Zabije tě Charlie Gallagher

Napínavý thiller, téma domácího násilí bylo drsně vylíčené, až jsem si říkala, jak to mohla týraná žena nechat tak daleko zajít. Detektivní dvojice vyšetřovatelů byla sympatická, Maddie se mi zdála lepší než v 1. díle. Konec thilleru se mi zdál zbytečně překombinovaný, když pospojoval všechny vedlejší linky. Těším se na další díl.

06.01.2024 5 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Moje druhá kniha od autorky, její příběhy mě baví, dobře se čtou, mají spád. Je pravda,že je poznat opět inspirace Kingem - (H)Řbitovem zvířatek, opakuje se dětská šikana jako v minulé knize a hlavní hrdina nevzbuzuje moc sympatií. Škoda že konec je taková slátanina, něco není vysvětleno a něco zas až překombinováno, i tak doporučuji k přečtení.

22.10.2023 5 z 5

Konec hry Konec hry Daniel Cole

Za mě nejlepší díl série, kniha se dobře četla, místy jsem se i zasmála u vtipných dialogů. Je pravda, že kniha hodně naráží na předchozí díly, kdy jsem se místy ztrácela a nepamatovala si předchozí děj, také skákání v čase bylo občas chaotické a konec až nečekaně idylický, ale i tak kniha mě kniha bavila.

27.08.2023 5 z 5

Rozhodnutí Rozhodnutí Charlotte Link

Kniha mě moc nebavila, autorka má lepší knihy, děj místy překombinovaný, nelogický, téma obchodu s bílým masem opakující se, ničím zajímavé a zbytečně moc obětí, které s dějem neměli nic společného.

19.06.2023 3 z 5

Strach zemřít Strach zemřít Lisa Jackson

Průměrná detektivka,místy čtivá, jindy se děj táhnul. Celá tato série s Alvarezovou a Pescolinovou je si podobná, škoda urychleného konce a nevysvětlení bližšího pachatelova jednání.

28.02.2023 3 z 5

Pád nebes Pád nebes Reinhold Messner

Poutavé vyprávění, zajímavý příběh, i když se autor často opakoval a měl na tragédii svůj názor, kniha mě bavila.

27.02.2023 5 z 5

Dotknout se nebe Dotknout se nebe Marek Holeček

Mára je horolezecký živel, plný nápadů, nezkrotné energie a optimismu. Má osobitý styl psaní, který mi na začátku vadil a musela jsem si na něho zvyknout. Zajímavý životopis, spousta krásných fotek, stojí za přečtení.

05.02.2023 5 z 5