Renca.ch Renca.ch komentáře u knih

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Kniha má dobré recenze, mne moc nebavila, průměrný thiller s neobvyklou zápletkou a napínavým dějem,ale po čase se děj stále opakuje a nic nového se neděje, konec mě zklamal, mohl být víc rozpracovaný, pachatel nepravděpodobně náhodný.

30.11.2021 2 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Souhlasím s komentáři, že Larsson to už není, Lagercrantz se snaží ho sice napodobovat a připomínat postavy i děj z předchozích dílů, ale má jiný styl psaní...První polovina kniha mě nudila, pak se to rozjelo a dobře se to četlo a bavilo mě to, na konci přišlo zklamání, některé události velmi rychle odbyté a utnuté, pořádně nevysvětlené, škoda, ze postava Lisbethine sestry nebyla více propracovaná a byla jak z nějakeho femme fatale laciného románu..a závěr knihy vypadal jak z červené knihovny..:-) přesto chci přečíst celou sérii,jak se bude dál vyvíjet, ale za mně byla Larssonova série s 3 díly kompletní a nebylo třeba dalšího pokračování...

20.09.2020 2 z 5

Zmizení Zmizení Charlotte Link

Jako vždy napínavý psycho thiller od této autorky, knížka se dobře a rychle četla, jediné mínus za nepravděpodobného vraha a hlavní ne moc sebevědomou hlavní vyšetřovatelku,která se mimo práci ve vztazích plácala jak naivní puberťačka :-)

30.08.2020 4 z 5

Jatka Jatka Lee Child

Jack Reacher opět nezklamal, za mně super, nenudila jsem se, sérii nečtu popořádku,ale to nevadí. Souhlasím s ostatními komentáři, že někdy byl popis až moc podrobný a milostná zápletka zbytečná. Kniha mě nezklamala a budu pokračovat v knihách od Childa. Ale představa,že ve filmu hrál Jacka střízlík Tom Cruise je směšná;-)

08.05.2024 5 z 5

Chata v horách Chata v horách Ruth Ware (p)

Povedený moderně pojatý mrazivě zimní thiller, kniha se dobře a rychle četla. I když jsem vraha tušila a děj byl místy přitažený za vlasy, příběh mě bavil,akorát konec se mi moc nelíbil,byl až moc podrobně vysvětlený, některé věci mohly zůstat na představivosti čtenáře.

07.05.2023 5 z 5

Třetí polovička Třetí polovička Carola Lovering

Kniha je velmi čtivá, doporučuji k přečtení, jak zde bylo již napsáno, nejedná se o thiller,ale o psychologický román. Námět je nevšední, zajímavé zpracování, na to že je to autorčina druhotina, tak super. Žádná hlavní postava v knize mi nebyla extra sympatická, konec jsem čekala jiný, ale kniha mě celkově bavila, taková odechovka.

06.02.2022 5 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Kniha se mi líbila mnohem více než první díl, byla o dost akčnější, žádné zdlouhavé pasáže. Souhlasím,že Lisbeth v některých scénách neuvěřitelná něco jako James Bond v sukních,ale bylo to zábavné. Určitě se chystàm na další díl, začínám chápat,proč trilogie byla ve své době a i nyní velmi úspěšná.

18.08.2020 5 z 5

Co odhalí bouře Co odhalí bouře Catherine Cooper

Kniha mě bavila, rychle a dobře se četla, napínavý příběh z lyžařského prostředí, i když mohla být víc propracovanější, tak to byla dobrá oddychovka se zajímavým koncem.

08.04.2023 5 z 5

Hodná sestra Hodná sestra Sally Hepworth

Kniha mě bavila, dobře se četla, takový ženský psychothiller, na konci ale už mě Fern trochu štvala,jak si nechala od sestry vše líbit. Škoda jen že konec byl otevřený, mohl být víc propracovaný. Knihu doporučuji k přečtení, a chystám se na další autorčiny knížky.

15.01.2023 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Kniha mi byla doporučena, ze začátku jsem myslela, že je to nějaký zamilovaný erotický románek pro teenegery, moc mě to nebavilo. Ale od poloviny knihy se děj zajímavě rozjel, místy mě mrazilo, když si člověk uvědomí, že byla inspirována skutečnou událostí. Kniha byla velmi čtivá, zajímalo mě jak to skončí. Nicméně jsem moc nechápala pocity hlavní hrdinky, Ryle mi nebyl vůbec sympatický, zato Atlas škoda že nedostal v knize víc prostoru.

15.06.2022 3 z 5

Postel, hospoda, kostel Postel, hospoda, kostel Zbigniew Czendlik

O knížce jsem dlouho slyšela i o talk-show,s kterými jezdili po republice k této knize. Zajímavé čtení, některé pasáže kontroverzní, s něčím jsem se ztotožňovala,s některými názory ne.První polovina velmi zajímavá, v druhé polovině mi některé otázky moderátorky nesedly, některé témata se pořád opakovala,jiné odpovědi useknuté, nerozvinuté.

05.04.2021 5 z 5

Ledové sestry Ledové sestry S.K. Tremayne (p)

Hodnotím jako průměr..Námět byl zajímavý, ale souhlasím s většinou,že to bylo až moc překombinované, všechny žánry tam byly vecpané - psychothiller,horor,duchařina
i manželské problémy..Hlavní postavy se chovaly nelogicky a divně,nebyly sympatické (i ten chudák pes se choval nějak divně :-) Děj ustrnul v polovině,neustále dokola omílané pochybnosti o tom,ktera je to vlastně dcera byly únavné..Konec zklamal, mohl být lépe objasněný..ale asi jiný závěr v tom mišmaši ani nešel vymyslet :-) knihu bych nedoporučila.

29.11.2020 1 z 5

Návrat domů Návrat domů Kate Morton

Zajímavý spletitý román, kniha se dobře četla, mohla být kratší. I když čtenář od začátku tuší, jak by to mohlo dopadnout, tak konec je nečekaný a všechny události se propojí. Nora ani Polly mi nebyly moc sympatické, někdy se chovaly nepochopitelně. Doporučuji k přečtení.

03.04.2024 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Kniha je velmi čtivá, ze začátku hodně připomínala Kingův horror "To", je poznat,že se jím autorka inspirovala. Postupem času mi ale příběh nepřipadal nijak mysteriózní, většina věcí byla vysvětlena,proto mi křídoví panáčci přišli zbyteční a zmateční a nemuseli v knize ani být ;) Závěr mě nijak nešokoval, od začátku se dal očekávat, možná jsem čekala jiný víc propracovaný konec, knihu doporučuji k přečtení.

09.10.2023 4 z 5

Sleduje tě Sleduje tě Charlie Gallagher

Napínavá detektivka, dobře se četla, nenudila, hlavní detektiv Harry byl sympaťák, nevím proč,ale ženské vyšetřovatelky jsou vždy nějaké zvláštní, buď velké drsňačky nebo ufňukané. Škoda, že postavy nebyly víc psychologicky vykreslené, možná se dočkáme v další sérii, jsem zvědavá na další díl.

24.09.2023 5 z 5

Dítě „L“ Dítě „L“ Tammy Cohen (p)

Neotřelý psychothiller, kniha se dobře četla, i když mě víc bavila linie kancelářská než z pohledu Anne. Pracovní prostředí je hodně z reality a pravdivé i na základě vlastních zkušeností. Jinak vzájemné propojení dvou linek na konci příběhu mi moc nesedělo, mohlo být lépe propracované, některé postavy ani nevíme jak dopadly, konec byl těžkopádný...i tak kniha stojí za přečtení.

25.04.2023 5 z 5

Ostrý řez Ostrý řez Jeffery Deaver

Další příběh ze série Lincolna a Amélie, kniha byla místy velmi čtivá a napínavá, ale místy zdlouhavá a nutilo mě to přeskakovat. Jelikož mě příběhy o diamantech a zlatnících moc nezajímají, předchozí knihy se mi líbily více.

30.03.2023 3 z 5

Až na vrchol světa: Alpinistické výzvy v Himálájích a Karákorámu Až na vrchol světa: Alpinistické výzvy v Himálájích a Karákorámu Reinhold Messner

Poutavé čtení i pro horolezeckého laika, Messner je kontroverzní osoba, nicméně jeho knihy na to že je píše zcela sám nutí k zamyšlení.

15.12.2022 5 z 5

Červená světlice na Nanga Parbatu Červená světlice na Nanga Parbatu Reinhold Messner

Nezvyklý způsob vyprávění, možná bylo pro Messnera těžké to napsat v 1.osobě, ale pro zfilmování to bylo ideální. Neuvěřitelné, co všechno zažil a jakou měl sílu jít dál, normální lidé nepochopí tu posedlost horami a riskování života,byl to prostě jeho smysl života. Autorův styl psaní je velice poutavý, každá jeho kniha se dobře čte.

15.12.2022 5 z 5

Manželské lži Manželské lži Kimberly Belle

Kniha mě bavila, dobře a rychle se četla, námět zajímavý. Souhlasím s předchozími komentáři, že příběh,který možná je spíš pro ženy, byl občas přitažený za vlasy, hlavní hrdinka mě občas štvala, jak byla naivní anebo tak zamilovaná ;) Konec překvapil, ale mohl být víc propracovaný, i tak nelituji přečtení a knihu doporučuji.

14.11.2022 5 z 5