rekon rekon komentáře u knih

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Kniha mě příjemně překvapila, myslím, že jsem našla dalšího velmi dobrého autora detektivek. Děj má spád a C. Morck spolu s Asadem tvoří super dvojku.

06.10.2022 4 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Druhá kniha v pořadí a nechápu, že mi J. A. Olsen tak dlouho unikal. Výborně napsané, je tam napětí, humor (na Asada si jen tak někdo nepřijde), co víc si přát. Linie příběhu dává hlavu a patu (můj problém byl zorientovat se ve jménech členů party). Kimmie si vytrpěla své, její jednání na jednu stranu chápu, ale to není omluva pro to, co dělala. Jdu na další díl....

20.10.2022 5 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Čtvrtý díl v pořadí a laťka je stále nastavená hodně vysoko. Celé oddělení šlape jak hodinky s humorem sobě vlastním. Super!

22.11.2022 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Opět úžasné-tady není co dodat! Baví mě to od začátku do konce.

22.11.2022 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Mám pár svých "top" vybraných autorů detektivek a Chris Carter patří mezi ně. Jeho knihy čtu jedním dechem a dvojice detektivů R + C je prostě úžasná a skvěle se doplňují. Jen tak dál - čekám další zvrácenosti.

17.08.2022 5 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Nevím, jak to Nesbo dělá, ale jiné knihy čtu třeba měsíc, (a stejně nevím, co jsem četla) u něj se mi to nikdy nestalo. Harry je můj miláček, bohužel život mu do cesty stále hází klacky. (spíše obrovské klády) A on se vždycky zvedne a snaží se jít dál. Ne jinak to bylo u této knihy, doteď se z toho nemůžu vzpamatovat. Detektiv ze mě asi nikdy nebude, vraha bych nečekala ani omylem. Těším se další bonbonek....

30.06.2022 5 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Velmi dobrá detektivka, četla jsem ji jedním dechem. Nálepka BESTSELLER je na svém místě. Objevila jsem nového autora, určitě přečtu i další …. Jediné, co mi přišlo malinko divné, že si Fabian ani další nevybavili všechny spolužáky. (i po tolika letech)

13.05.2020 5 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Moc pěkná kniha, říkala jsem si co se asi tak může odehrávat mezi pěti lidmi na odpočivadle, ale rozhodně jsem se nenudila! Mělo to spád, někdy mi přišlo, že hrdinka má až nadpřirozené vlastnosti, ale to na příběhu nic neubralo.

12.02.2020 5 z 5

Bestie Bestie Dominik Dán

Další neskutečný až děsivý příběh, úplně mě vtáhl do děje. Z představy, že je to podle skutečných událostí, mě úplně mrazí. Škoda jen, že v té době už byl zrušen trest smrti, taková bestie by ho určitě zasloužila.

29.04.2019 5 z 5

Spasiteľ Spasiteľ Jo Nesbø

Nesbo opět nezklamal, výborná kniha, brzy se budu s Harrym loučit, neboť kromě Žízně už mám všechny díly přečtené. Určitě se k němu po čase zase vrátím. Už se těším na tu poslední... Žízeň.

26.02.2018 5 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Opět skvělá detektivka, strhující děj a nezapomenutelný Joona Linna !

28.04.2020 5 z 5

Prázdné křeslo Prázdné křeslo Jeffery Deaver

Opět strhující detektivka plná zvratů - když už si myslíte, že je konec, autor Vás vyvede z omylu a přidá ještě něco navrch. *** Na tom hmyzu něco bude. ***

10.12.2020 5 z 5

Uzel Uzel Dominik Dán

Začátek knihy nic moc, dokonce jsem měla chuť knihu odložit-nemohla jsem se nějak začíst. Pak to do sebe začalo tak nějak zapadat, a děj mě úplně pohltil. Je mi špatně z toho, jakou měla STB moc a co z lidí dokázala udělat-doslova je zašlapat do země. A vy a vaši blízcí jste byli úplně bezmocní...Za mě super knížka.

10.06.2019 5 z 5

Protože tě miluji Protože tě miluji Guillaume Musso

Kniha mě dostala, je vidět, že i bez spousty krve se dá napsat skvělý příběh. Rozuzlení je opravdu překvapivé-určitě nezapadne mezi některé psycho (krimi), u kterých už za pár dní nevím, o čem byly. Četlo se to samo, nevadilo mi ani neustálé "přeskakování" do minulosti. Mohu jen doporučit.

22.11.2017 5 z 5

Kazatel Kazatel Camilla Läckberg

Opět velmi povedená kniha. Líbí se mi styl psaní autorky, snažím se je číst popořadě, protože se tam prolíná dějová linka s Patrikem a Erikou i její sestrou Annou. Pro mě je to takové odlehčené čtení.

21.07.2017 5 z 5

Mlhy Ölandu Mlhy Ölandu Johan Theorin

Má druhá kniha od tohoto autora (první byla Skrýš). Je opravdu úžasná, líbí se mi tento styl psaní, na závěr vše krásně graduje.

02.11.2016 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Přečteno jedním dechem-dávám deset z deseti!

18.11.2020 5 z 5

Rudý kapitán Rudý kapitán Dominik Dán

Dominik opět nezklamal, je to trochu "jiný žánr" než u ostatních detektivek, ale styl jeho psaní proložený humorem mám ráda.

22.07.2019 4 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Další skvělý kousek od tohoto dua.

23.04.2019 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

V porovnání s knihou V lese visí anděl, je tato kniha slabý odvar. Zdálo se mi, že se tam víc řeší Miiny problémy se sebou samou než nějaké vyšetřování. Závěr je navíc neuvěřitelně rychlý a podle mě dostatečně nevysvětlený.

05.03.2019 2 z 5