Raymi Raymi komentáře u knih

Zemři! Zemři! Karen Rose

Navzdory poutavé obálce mě kniha naprosto neoslovila.Za mě jednoduše zklamání.

10.10.2016 2 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Na Vraní dívku jsem čekala dlouho v zástupu rezervací v knihovně.O to větší bylo moje očekávání.Ač to není špatné,tak mě to neuchvátilo natolik, jak bych si přála.A to mě téma psychologie a lidé s rozdvojenou osobností velmi zajímají.Ale nějak mě to nechytlo za srdce.Asi mě zklamalo to, kdo měl nakonec ty vraždy na svědomí.I tak si ale myslím, že kniha stojí za přečtení.

10.10.2016 4 z 5

Jak přicházejí sny Jak přicházejí sny Richard Matheson

Velmi dojemný příběh o velké lásce přetrvávající i po smrti.Kniha nutí k zamyšlení a dává jistou naději do budoucna.

Dům ozvěn Dům ozvěn Barbara Erskine

Pěkná knížka vytvářející solidní duchařskou atmosféru.Na konci happyend.Ale nikterak ubírající knížce na přitažlivosti. Četla jsem pak od autorky ještě další knihy, ale téhle se nevyrovnaly.Doporučuji.

09.10.2016 4 z 5

Rohy Rohy Joe Hill (p)

Překrásná originální kniha.Smutný a poutavý příběh o tom, kolik se v člověku skrývá zla.Místy to bylo až fantasy,ale to mi vůbec nevadilo. Film sice ušel (díky charismatickému Radcliffovi) ale kniha 100x lepší.Rozhodně doporučuji.

Lístky ve větru Lístky ve větru Virginia Cleo Andrews

Docela povedená pomsta matince i babičce.Jedinou vadou na kráse pro mě bylo,že hlavní hrdinka milovala skoro každého mužského kterého potkala.To mi přišlo až groteskní.

09.10.2016 4 z 5

Hrobař Hrobař Lisa Jackson

Super knížka.Po celou dobu udržováno napětí.A ten závěr mě dostal.Většinou vraha uhodnu už na začátku,ale tady mě překvapil.Doporučuji.

Květy z půdy Květy z půdy Virginia Cleo Andrews

Velmi krásná a smutná kniha o lidské krutosti a o zakázané lásce.O to horší je pomyšlení, že je kniha inspirovaná skutečnými událostmi. Souhlasím s hlavní hrdinkou Cathy - za takovou zradu od nejbližšího člověka, bych se taky chtěla pomstít.

Popraviště Popraviště Val McDermid

Jedna z mých nejoblíbenějších knih.Příběh o zvráceném člověku, který dostal co si zasloužil.

Dům na kopci Dům na kopci Shirley Jackson

Kniha sice čtivá,ale i tak zklamání.Těšila jsem se na pořádnou dech beroucí duchařinu, ale je to spíš psychologický příběh o nešťastné ženě (a několika dalších účastníků) v odporném starém domě.Dle mého názoru za jevy v domě mohly právě její potlačované emoce.

09.10.2016 3 z 5