RastazŘep RastazŘep komentáře u knih

Spasitel Spasitel Andy Weir

Tohle byla naprostá pecka. Poslechnuto jako audio kniha ale Lukáš Hlavica to namluvil prostě skvěle a strašně hezky se mi poslouchal. Byl jsem napnutý, smál jsem se a na konci mi ukápla i slza dojetim. Určitě si to ještě přečtu ale jejich "hlasy" a zvuky mi přitom zůstanou v paměti. Jak už tu někdo psal je to: úžas, úžas, úžas

15.11.2023 5 z 5

Jejich moře Jejich moře James L. Cambias

Jedno malé doporučení: Až si budete knížku číst v noci v posteli, doporučuji jí na chvilku položit pod lampičku a až potom úplně zhasnout :)

21.02.2022

Hrobař Hrobař Jaroslav Irovský

Knížku jsem v podstatě přečetl jedním dechem, hlavně teda konec, kde jsem ani nedutal a hltal jednu stránku za druhou :) Příběh je moc pěkný a v kapele se podle mě najde každý. Já sám sem se hodně ztotožnil s bubeníkem :D Postavy jsou moc pěkně vylíčené a styl jakým je příběh vyprávěn Vás nemůže ani chvilku nudit. Pořád mám pocit, že příběh sem prožil osobně. Knížky od Jardy mám strašně rád a staly se srdcovou záležitostí. A proto budu rád za každou další tvojí tvorbu. Svým psaním, děláš radost nám čtenářům. A naše radost, doufám, těší zase tebe :) V závěru ještě nesmím zapomenout pochválit krásné ilustrace od Karolíny Wellartové. Jeden obrázek už mi totiž zdobí obývací pokoj. Jen tak dál !

09.02.2021 5 z 5

Návrat do ráje Návrat do ráje Harry Harrison

Krásné čtení které mě moc bavilo. Příběh je strašně poutavý, že jsem za poslední díl utratil celkem větší peníz jelikož se kniha hůře shání. Ale jak jsem zjistil laser books nakonec postupně vsechno znovuvydají. Zamiloval jsem si tam spoustu postav které mě bavily a napinaly. Už teď vím že se za Kerrickem a do jeho světa znovu vrátím a celý příběh sním moc rád zase prožiju

15.11.2023 5 z 5

... s duší beadníka ... s duší beadníka Jaroslav Irovský

Tak tohle je přesně ta knížka, která mě zase nakopla ke čtení protože mi ukázala jak vtipné a zábavné to může být! Musím říct, že takhle jsem se bavil jen u Bukowského. Rozhodně stojí za přečtení celá trilogie, mě bavily všechny tři knížky. A to tak, že Beadník se mnou občas pěkně cestuje i když vím, že na čtení čas asi nebude :D Rozhodně strašná škoda, že se o tak skvělém spisovateli moc neví. Já o něm vědět dřív, tak díky němu čtu o dost víc ;) Tak Jardo vydrž a ať to píše !!

30.11.2018 5 z 5

Spát v moři hvězd. Kniha I. Spát v moři hvězd. Kniha I. Christopher Paolini

(SPOILER) Tak vůbec nevím jestli to dočtu.. Pro mě je to taková pohádka, no ani nemůžu říct pro dospělý ale spíš dospívající. Hlavní hrdinka měla už několikrát umřít ale jako vždy jí ztoho zachrání ten mimozemskej organismus. Už pak ani nejsem překvapanej když vylítne do kosmu, přestává dýchat a co se nestane? :D No nic, není to čtení pro mě, mě to přijde jako ohraná písnička. Člověk co díky mimozemskýmu organismu dostane nadpřirozený schopnosti. Uvidím, jestli se k tomu zkusím ještě dokopat ale obávám se že po přečtení trilogie Vzpomínka na Zemi už asi ne ;)

12.05.2021 1 z 5

Past na Persea Past na Persea Luděk Pešek

Tohle bylo moc hezké čtení.. Moje druhé sci-fi a začíná mě to bavit víc a víc. Knížka mě udržovala v napětí a to tam vlastně žádná velká akce není. Je to hezky napsáné a vážně jsem chvílemi nemohl přestat číst. Každé poodhalení systému ve kterém se nachází ve Vás vzbudí ještě větší zvědavost. Po přečtení jsem ještě dlouho zíral na knížku a vše si v hlavě znovu přehrával. Co je na škodu, že pan Pešek krásně maluje vesmír a v této knize není ani jeden obrázek.

03.08.2020 4 z 5

Syn větru a prsatý muž Syn větru a prsatý muž Josef Formánek

Knížka se mi líbila. Po Zloději příběhů se to četlo moc hezky ale doléhala na mě ztoho ta smutná realita.

17.07.2020 4 z 5

Kosmičtí křižáci Kosmičtí křižáci Poul Anderson

Právě díky jednoduchosti se mi četla moc pěkně.

17.07.2020 4 z 5