radusak9806 radusak9806 komentáře u knih

Většinou se tyto události společně neřeší.. NESROVNÁVAJÍ. Přitom pro návaznosti je to svým způsobem třeba. Další kniha T. Snydera, jako autor mne "baví" čím dál více.

20.11.2023 5 z 5

Klubovna Naděje Klubovna Naděje Tomáš Paprštein

Pro mou osobu čtení ještě těžší, já si umím za jména dosadit tváře.

29.09.2023 4 z 5

Fašismus: Varování Fašismus: Varování Madeleine Albright

Dnešní optikou je to možná ještě trochu děsivější čtení. Obzvláště jsem se hořce usmála u čtení o tom jak v Polsku jen tak tak neprošli protipotratové zákony.
Nicméně v něčem je ta kniha až příliš černobílá a do "svých" tu rypano není.
Nevím co dodat

27.09.2023 3 z 5

Máme na vybranou Máme na vybranou Edith Eva Eger

Velmi příjemná kniha. Doporučuji

08.09.2023 5 z 5

Mapa kostí Mapa kostí Jane Yolen

Nemám nic proti románu vloženým do reálií holocaustu.
Jenže ten konec je prostě dada :/

11.08.2023 3 z 5

Doporučuji

16.07.2023 5 z 5

Cesta k nesvobodě Cesta k nesvobodě Timothy Snyder

Povinně přečíst!

16.07.2023 5 z 5

Pavel Šmok: Choreograf s duší básníka Pavel Šmok: Choreograf s duší básníka Lucie Kocourková

Další zcela objektivní recenze na knihu L. Kocourkové. (Ne vážně, kdyby to Kocour posral tak to napíšu, Kocour ale naštěstí nic neposlal :))
Jsem duší technik stavař. O Pavlu Šmokovi jsem dodnes nevěděla nic. Přesto nebo možná právě proto, jsem si čtení o jeho práci užila. Co teprve, kdyby mě osobnost P. Šmoka zajímala. Kapitoly jdou chronologicky, dobové recenze se prolínají s faktickými pasážemi. Styl psaní je čtivý i pro lajka jako jsem já, vložené fotografie jsou pěkným doplňkem textu. No nemůžu si stěžovat, teda můžu, ale nemám na co.
Kocoure teď k tobě:
1) S každou knihou se zlepšuješ. Nese to tvůj osobní styl a opovaž se opustit ty černobílé obálky :)
2) Knihy mi koncepčně nesedí do knihovny, budeš jich muset napsat tolik, aby zaplnili poličku.
3) Příště ať mám knihu v databázi založenou, když ti píšu ty hodnocení. Jinak to bude za poplatek (čti dortík).

11.06.2023 4 z 5

Ruská mafie Ruská mafie Jaroslav Kmenta

Určitě si přečtu další díl, ale jsou lepší knihy JK.

29.04.2023 3 z 5

Kmotr Mrázek III - Válka kmotrů Kmotr Mrázek III - Válka kmotrů Jaroslav Kmenta

Musím říct, že zmínka o paní Peterkové mě tak z duše rozesmála :)

12.03.2023 4 z 5

Kmotr Mrázek Kmotr Mrázek Jaroslav Kmenta

Bylo by krásné říct, takový jsme byli. Jenže já nepochybuji, že takový stále jsme :/
Snad se jednou povede ten puch vyvětrat!

04.02.2023 4 z 5

Rudý Zeman Rudý Zeman Jaroslav Kmenta

Někdy je to čtení až fyzicky bolavé. Pro mně ročník 1995, který celou analogii Slouf úplně nezná, je to první kontakt s kauzou Olovo je to ještě silnější čtivo.
Tak sbohem a šáteček :)
Věřte, že i my na Vás s úlevou zapomene první den vašeho starobního důchodu.

PS: Vyslovuji skromné přání, nemohli by redakce většiny deníku v ten den vytisknout článek Miloš Zeman Nekrolog politika a prázdnou stránku? Myslím, že by to pro muže, jenž má detinskou radost z toho všechny nasrat, by to bylo více než důstojné a cílené rozloučení :)

23.01.2023 5 z 5

Babišovo Palermo II Babišovo Palermo II Jaroslav Kmenta

U první knihy byl pocit takový : To je hnus velebnosti!
U druhé pokračuje : Chce se mi zvracet!

28.12.2022 4 z 5

Babišovo Palermo I Babišovo Palermo I Jaroslav Kmenta

Do povinné četby s tím :)
Update po dočtení dvojky: To je hnus velebnosti!

26.12.2022 5 z 5

Boss Babiš Boss Babiš Jaroslav Kmenta

Pachuť zůstává, člověk je v současnosti připravený na hodně a stejně ho tu minimálně překvapí, že to co si myslel je ještě soft verze. Jedeme dál do Palerma :)

07.12.2022 4 z 5

Utrpení mladého Werthera / Spřízněni volbou Utrpení mladého Werthera / Spřízněni volbou Johann Wolfgang Goethe

Jako každý jsem si toužila přečíst Utrpení a jsem spokojená. Druhý příběh nezaujal a kniha tak zůstává nedočtená.

29.08.2022 3 z 5

Den pro Šakala Den pro Šakala Frederick Forsyth

Velmi poutavé čtení.

27.04.2022 4 z 5

Drakula Drakula Bram Stoker

Na příběh přes 100 let starý je to hodně dobrý.

30.01.2022 4 z 5

Zlomená křídla Zlomená křídla Chalíl Džibrán

DOJEMNÉ

28.01.2022 5 z 5

Vlastníci Vlastníci Jiří Havelka

PO POSLECHU AUDIO KNIHY JSEM JEN ZVĚDAVÁ JAK BY VYPADAL FILM V TOMTO OBSAZENÍ.

25.01.2022 5 z 5