Radovan_R Radovan_R komentáře u knih

Kruté stroje Kruté stroje Ondřej S. Nečas (p)

Velmi dobrá kniha, podle mě v sérii zatím nejlepší. Magie tu najdeme asi nejméně, ale zase je to slušná detektivka se vším všudy (hlavně ta Felixova aktovka za čtyři tácy). Dokonce i Vincenc se stává snesitelným.

01.01.2019 4 z 5

Casper, kocour cestující autobusem Casper, kocour cestující autobusem Susan Finden

Nazev knihy mě zaujal, ale po přečtení mám dojem, že jsem se o příhodách kocoura Caspera zas tak moc nedozvěděl. Dost velkou část knihy zabírá popis života autorky a přímo s Casperem to nemá souvislost. Na internetu se o něm dají ještě dohledat nějaké zprávy a nezdá se mi, že by kniha obsahovala o moc víc, než co jsem našel.

11.11.2018 1 z 5

Brány Anubisovy Brány Anubisovy Tim Powers

Právě to čtu, ale fakt to bolí. Začátek vypadal slibně, ale postupně se v ději ztrácím, nemá to spád, v některých místech není jasné, kdo je kdo a o co vůbec jde. Dostal jsem se do poloviny a děj se odehrává pořád v Londýně v jednom roce, takže to zajímavější snad ještě má přijít, ale skutečně si nejsem jistý, že chci dočíst do konce.

12.10.2018

Magie pro každého Magie pro každého Jiří Pavlovský

Docela slušná kniha, hodlám v sérii dál pokračovat. Má to odpich a dobře se to čte.

11.07.2018 4 z 5

Dítě Skály Dítě Skály Petra Neomillnerová

Musím přiznat, že tahle kniha mě moc nepotěšila. Podle popisu jsem nabyl dojem, že Alke bude obviněna ze zločinů neprávem, nicméně opak je pravdou. Kniha značně připomíná Hon na lišku, ale je daleko drsnější a hůř stravitelná, zabíjí se a mučí skoro na každé stránce. Pozitivních charakterů pomálu, konec takový nijaký. Po Písních čarodějky docela zklamání.

17.06.2018 2 z 5

Hon na lišku Hon na lišku Petra Neomillnerová

Tahle kniha se oproti prvnímu dílu četla o něco hůř - děj je drsnější, asi kvůli válčení. Obecně mám dojem, že v sérii je první díl vždy nejlepší. Nicméně na třetí knihu se těším.

21.04.2018

Nekonečno vítá ohleduplné řidiče Nekonečno vítá ohleduplné řidiče Rob Grant

Nedávno jsem knihu přečetl, včetně následných dílů. Celého Trpaslíka jsem neviděl, takže místy mě čtení dost bavilo, celkový dojem ale spíš je, že v tomto případě je lepší vidět než číst.

14.01.2018

Labyrint (1.-3. díl) Labyrint (1.-3. díl) James Dashner

První díl mi přijde nejlepší - bohužel má otevřený konec, takže je nutné pokračovat ve čtení dál. Další díly mi ale přijdou nastavované a natahované co to dá a není to už tak zábavné.
Jako pozitivum ale vidím členění na krátké kapitoly, což dovoluje kdykoliv si dát pauzu bez ztráty orientace.

24.09.2017