RADOST RADOST komentáře u knih

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Tato série je prostě dokonalá! Přeji dokonalý čtenářský zážitek.

12.05.2020 5 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Další skvělé pokračování této série. Každý z dílů řeší některý ze závažných společenských problémů současnosti a zároveň i vykresluje povahy a způsob myšlení jednotlivých postav. Stále více odkrývá zázemí života jednotlivých členů Kimina týmu a tím velmi přidává na čtivosti i pochopení jejich jednání. Četla jsem celou sérii, tento díl patří k nejlepším. Těším se na nová pokračování.

22.06.2019 5 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Eleanor je svá. Je pragmatická, přesná, suchopárná, nespolečenská, nepřístupná, nechápající a odsuzující jednání lidí ve svém okolí. Je divná, poznamenaná na tváři i na duši.
Co ji poznamenalo? A lze jí pomoci? Přečtěte si o tom, nebudete litovat.

27.04.2019 5 z 5

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Úžasné poselství o nelehké době. Nepatetické, vnímavé, jednoduše, přesto mistrně napsané. Vzpomínky zrcadlící situace a moudrost i osobitost těch, kdo autora provázeli krátkým úsekem jeho dětství. Střípky, které vám uvíznou v mysli.

15.01.2014 5 z 5

V temnotě V temnotě Mike Omer

Hrůzostrašné experimenty s pohřbíváním zaživa. A za zády další psychopat, který přímo ohrožuje vyšetřovatelčinu sestru. Autorův styl mi velmi vyhovuje, nutí mě stále přemýšlet, kombinovat, odhadovat, tipovat. Tipovala jsem správně, ale až do samotného konce jsem si vůbec nebyla jista.

03.07.2021 5 z 5

Až na kost Až na kost Ellison Cooper

I v tomto díle autorka prokázala, že prostě umí. Dobrý námět i zpracování. Děj nabitý akcemi i nečekanými zvraty, Napětí podtrženo ohrožením Sayer nejen šíleným pachatelem únosu, ale také někým dalším, možná stejně šíleným. Okořeněno egyptskou mytologií a jejím odrazem v architektuře Washingtonu. V závěru příslib dalšího pokračování, protože dochází k poodhalení něčeho, o co možná Sayer ani nestála.

23.06.2021 5 z 5

Proměna Proměna Franz Kafka

Četla jsem kdysi dávno, v době své rané dospělosti. Mnohem dříve, než literární i filmovou tvorbu zahltily thrillery, horrory a scifi. O to více zapůsobila na mou představivost i psychiku. Těžko uvěřit, že tato novela už sto let nese své poselství a stále je působivá.

07.05.2021 4 z 5

Hodná a zlobivá holka Hodná a zlobivá holka Michael Robotham

Dobré to bylo. Tak trochu jiné. Největší pozornost je zde věnovaná sledování řeči těla a zkoumání nitra všech aktérů. Děj je zaměřen nejen na vyšetřování smrti mladé dívky, ale hlavně na příběh nezvladatelné puberťačky s nejasnou minulostí a zřejmě bez svobodné budoucnosti. Příběh plyne zvolna, ale postupně nabírá na síle a konec je velmi akční a překvapivý. Dává příslib zajímavého pokračování. A konečně odkrývá něco nového z minulosti "Andělské dívky".

16.02.2021 4 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Skvělé. Poslouchala jsem jako audioknihu a já jsem to tomu chlapovi (četl Pavel Batík) normálně věřila, chápala jsem ho a sdílela i tu jeho beznaděj. Všechna čest autorce. Myslím, že to opravdu "trefila".

26.10.2019 5 z 5

Korene zla Korene zla Dominik Dán

Další skvěle namluvená kniha série Naše Mesto. Tentokrát vyšetřují vraždu mladé prodavačky. Život je stále více negativně ovlivňován a řízen rychle se formujícím mafiánským podsvětím. Touha po rychlém zisku, nemorální jednání a korupce zachvacují vše. Těžké období, plné kádrových změn a zničujících dopadů na jednotlivce.

11.07.2019

DNA DNA Yrsa Sigurðardóttir

Islandské osvěžení touto detektivkou bylo příjemné, vyvážené, napínavé a v mnoha směrech jiné. Pasáže o radioamatérech mi připomněly mládí - bratr je celoživotní radioamatér a v šedesátých letech měl jeho koníček pro nás vícenásobné kouzlo. Odkrýval nám tehdy zapovězený lákavý daleký svět.
Yrsa opět nezklamala a určitě si přečtu i následující díly série.

29.06.2019 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Seznamte se s životem českých žen v minulém století. Vůbec nebyl jednoduchý! Řídil se vžitými společenskými pravidly a byl nepříznivě ovlivňován i hroznými historickými událostmi. Velmi oceňuji, jak čtivě a poutavě se autorce podařilo toto vše sdělit. Kniha se mi velmi líbila.

13.06.2019 5 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Nejen stopy, i audio kniha namluvená Janem Šťastným je dokonalá. Nechala jsem se pohltit napínavým dějem, snažila se proniknout do mysli pachatele, fandila vyšetřovatelům i obětem. Odpoutala jsem se od vlastních starostí, prožívala dokonalou hrůzu vylíčenou slovy autorky a výborně jsem si u této detektivky odpočinula. Těším se na druhý díl.

20.04.2019 5 z 5

Soumrak dne Soumrak dne Kazuo Ishiguro

Skvělá a varující výpověď, jak zbytečné a smutné je vidět smysl života pouze v budování kariéry (v podstatě nicotné kariéry) a bezvýhradné loajálnosti k zaměstnavateli. Člověk by nikdy neměl natolik potlačovat své city a názory, jako hlavní hrdina této knihy. Ten vlastně promrhal svůj život a má výčitky svědomí za svou úmyslnou slepotu při dějinných událostech . Zůstala mu jen samota a beznadějné vyhlídky, v nichž se jistě zrcadlí obraz vlastního otce, v jehož šlépějích nerozumně šel.

11.03.2019 4 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Vzpomínky mi nikdo nevezme! Nebo ano? Proč? Jak?
Skvělá detektivka zabývající se touto problematikou.

02.11.2018 5 z 5

Vrahova žena Vrahova žena Victor Methos

Nepřemýšlím nad tím, zda bylo či nebylo. Beru v potaz, že tak mohlo být. Velmi oceňuji tuto napínavou exkurzi do právnického světa, myšlení psychopatů, zoufalství a následků doléhajících na jejich oběti. Thriller o souboji inteligence a emocí.

07.11.2021 5 z 5

Vířivka Vířivka Lucie Konečná

Silný a uvěřitelný životní příběh ženy, která nachází svou vnitřní sílu a svou hodnotu až po trpké zkušenosti z prvního manželství. Začíná znovu. Jde to vůbec? A jak? Psáno především pro poučení ostatních žen, aby předešly všemu tomu, co Helenu donutilo začít znovu.
Úsporný styl, jakási strohost a jednoduchost dodává dílu na působivosti. Doporučuji!

02.11.2021 5 z 5

Pochovejte mě pod podlahu Pochovejte mě pod podlahu Pavel Vladimirovič Sanajev

Vtipné? To ani náhodou! Tragický, hrozný a odporný obraz toho, když se dítě stane rukojmím sebelásky a opičí lásky jeho vulgární a dominantní šílené babičky. Napsáno přesvědčivě, ale v mém světě neuvěřitelné. V každém případě ale poučný náhled do méně obvyklých modelů rodinného života.

23.10.2021 3 z 5

Nutné lži Nutné lži Diane Chamberlain

Kniha mě hluboce zasáhla. Podobně jako kdysi Černobílý svět. Kniha o bezpráví páchaném ve smyslu vyšších cílů, společenských zvyklostí, předsudků. Připadá mi hrozné, že toto vše se dělo docela nedávno a v zemi s opěvovanou svobodou a možnostmi každého jednotlivce. Jenže něco podobného se děje vlastně stále a všude. Je pohodlné to raději nevidět a neřešit. Zvláště když vlastně ani nevíme jak.

29.09.2021 5 z 5

Obětina Obětina Sharon J. Bolton

Výborné. Šílené. Neuvěřitelné. A přeci tak trochu pravdivé.
Dosud jsem přečetla 9 autorčiných knih a Obětinu považuji za nejlepší z nich.

25.09.2021 5 z 5