Radimka Radimka komentáře u knih

Osud: Můžeme jej změnit? Osud: Můžeme jej změnit? Stanley Bradley (p)

Když si autor Standa Brázda začne říkat Stanley Bradly, tak u mně nemá šanci. Ale tahle knížka by u mně asi šanci neměla nikdy.

03.08.2023

Život a osud Život a osud Vasilij Grossman

Mrzí mě to, ale po 150 str. jsem ji odložila, i když je to určitě dobrá kniha o 2. sv. válce. Strašně postav, různá místa, nikdy jsem nevěděla, kdo je kdo. Ještě to šlo, když to bylo o civilním obyvatelstvu, ale ve vojenským prostředí jsem byla ztracená. Ale snažila jsem se. Možná na ni ještě dojde.

03.08.2023

Životy na schovávanou Životy na schovávanou Slávka Poberová

Možná by děj nebyl špatnej, ale tak divně napsaný to bylo. Květnatá čeština, kdy jsem na konci věty nevěděla, co bylo na začátku.

01.08.2023

Toltécká proroctví Toltécká proroctví Don Miguel Ruiz (p)

Na mne už trochu mooc velká divočina

Co děláte se svým životem? Co děláte se svým životem? Jiddu Krišnamurtí

Nebavilo, nebavilo, nebavilo, nedočteno

01.08.2023

Rovnice štěstí - Odemkněte devět tajemství ke štěstí! Rovnice štěstí - Odemkněte devět tajemství ke štěstí! Neil Pasricha

blbý, blbý, blbý, nedočteno

Radost z obyčejnosti Radost z obyčejnosti Roland Merullo

Snažila jsem se, nutila se do čtení, pak přeskakovala a nakonec odložila. A přitom to nemuselo bejt špatný, ale bylo. Dalajláma, papež, životní hodnoty, náboženství, nikdo nesympatickej a velká nuda.

01.08.2023 2 z 5

Doživotí - a jak na to Doživotí - a jak na to Tomáš Hanák

Hanáka mám celkem ráda, ale tohle mne nebavilo.

Študáci a kantoři Študáci a kantoři Jaroslav Žák

Kdyby nebylo tolik knih, které si chci přečíst, tak bych to možná dočetla. Ale není čas ztrácet čas. Přečetla jsem 20 stran a moc mne to nechytilo

Velká kniha sedmilhářů Velká kniha sedmilhářů Zdeněk Jirotka

Nebavilo, nedočteno

Rivers of Babylon I. Rivers of Babylon I. Peter Pišťanek

Snažila jsem se, ale nedočetla. Nesnáším tenhle absurdní humor, kdy největší debil naroste do obřích rozměrů a šikanuje svoje okolí. Nedokážu se tomu smát. Připomínalo mi to Spolčení hlupců a to jsem taky nedala.

27.07.2023 1 z 5

Tak už jsem tady s tím vápnem, pane Werichu Tak už jsem tady s tím vápnem, pane Werichu Vladimír Škutina

Tak trošku si autor přihřál na panu Werichovi polívčičku. Jedná se převážně o zkrácený přepis 2 televizních pořadů z roku 1968, jejichž hlavním aktérem je právě pan Werich. Jeho povídání je chytré, laskavé, když vypráví o svých oblíbených místech tak i vtipné, ale při líčení politických a vlasteneckých otázek velmi smutné. A pak nevíte, jestli hodnotit knihu pana Škutiny /jedna hvězda/ nebo inteligenci pana Wericha /pět hvězd/

27.07.2023 4 z 5

Kráčel po nestejně napjatých lanech Kráčel po nestejně napjatých lanech Olga Walló

Tak tohle mě od první stránky nudilo. Vůbec nechápu, proč to ta paní psala. Mám ráda knížky, kdy spisovatel vypráví o svém dětství, ale tohle nešlo.

20.07.2023 1 z 5

Kmotra Kmotra Carrie Adams

Taková vyvedená vtipná knížka pro ženský. Nic hlubokomyslnýho, ale docela dobrý.

20.07.2023 3 z 5

Král advokátů / Osudová zatáčka / Rainův pád / Jezte dorty Král advokátů / Osudová zatáčka / Rainův pád / Jezte dorty John Grisham

Už je to několik let, co jsem ji četla, ale nic mi z ani jedné knihy v paměti neutkvělo. Asi jen Osudová zatáčka od Sparkse se dala číst.

20.07.2023 2 z 5

Klezmer - Cesta na východ Klezmer - Cesta na východ Joann Sfar

Příběh bizarní partičky židovských muzikantů. V rychlosti jsem si ji přečetla a byla jsem z toho dost vyděšená. Asi to na mne bylo moc intelektuální.

20.07.2023 1 z 5

Korfu bez průvodce Korfu bez průvodce Pavla Smetanová

Četla jsem na Korfu, ne všechny doporučené trasy byly vysvětleny dostatečně. Ale zase naopak díky knížce jsme objevili úžasnej British Cemetery v Kerkyře. Není to typický průvodce, ale spíš osobní poznatky a doporučení.

17.07.2023 3 z 5

Kóma Kóma Robin Cook

I když mě medička chytroprdka byla dost nesympatická a neumím si představit, že to, co vyváděla, by ji kdekoliv /nejen v Americe/ prošlo, tak jsem ke konci byla dost napnutá a do posledního odstavce nebylo jasný, jak to dopadne. Proto 4*, i když se o žádnou kvalitní literaturu nejedná.

17.07.2023 4 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

(SPOILER) Trochu jsem se bála, aby se nejednalo o takovou tu parodii na detektivku 50tých let, ale dobrý. Výborná atmosféra, o kterou šlo víc, než o děj. Hlavní hrdina romantickej zabiják, kterej nemohl skončit jinak než špatně.

17.07.2023 3 z 5

Klub radosti a štěstí Klub radosti a štěstí Amy Tan

Příběhy čtyř čínských emigrantek a jejich dcer. Určitě moudrá kniha, ale plná mně nepochopitelných čínských jinotajů, takže mě některé kapitoly nebavily. Taky jsem čekala větší propojenost mezi postavami. Žádná z hrdinek mi nebyla sympatická.

17.07.2023 2 z 5