RaDaR26 RaDaR26 komentáře u knih

Železo a rez Železo a rez Harry Sidebottom

Překvapuje mě tak dobré hodnocení. Za mě velmi nepřehledné a místy nepropojené do jednoho celku, který by byl pro čtenáře atraktivní a dával by mu větší smysl. V porovnání s druhou autorovou knižní sérií mi tato přijde o dost horší : (

30.08.2023 1 z 5

Ve znamení štíra Ve znamení štíra Anthony Riches

Nerozumím tomu, nehledě na kritiky této knižní série, proč se nepřeložily zbývající díly této série?

River of Gold: Empire XI
Vengeance: EMPIRE XII

Přece když už se něco překládá, tak by se to mělo dojet až do konce.

09.07.2023

Rány na cti Rány na cti Anthony Riches

Tahle série potěší všechny fanoušky Římské říše. Z mého pohledu je sice horší než Orlové ve Válce od Bena Kane či série od Simona Scarrowa, ale furt je to dobré čtení.

22.06.2023 4 z 5

Dřevěný král Dřevěný král Thomas McConnell

Stručně řečeno, jedno velké zklamání. Děj by dal tak na 100 stran, a ne na 335.

22.03.2023 1 z 5

Půl války Půl války Joe Abercrombie

Ach ty Elfové. Nápad sice originální, ale nemohu se ubránit dojmu, že bez nich by ta kniha byla mnohem lepší...

04.10.2021 4 z 5

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

Skvěle napsaná trilogie!

19.01.2021 5 z 5

Nyxia nespoutaná Nyxia nespoutaná Scott Reintgen

Druhý díl je nejlepší. U trilogie je to zvláštní, ale je to tak. V tomto díle je nejvíce zvratů a z děje vám praskají trenky!
Jen je smutný, že by mě asi nepřekvapilo, kdyby lidé jednou v budoucnu reagovali přesně tak jako firma Babylon...

19.01.2021 5 z 5

Bounty Bounty Michael Byrnes

Kniha nás představí zákoutí internetu a s ním spojená rizika, která ohrožují současný společenský řád. Téma nepochybně zajímavé, ale se závěrem si autor mohl pohrát o trochu více, i když chápu, že si nechává prostor pro druhý díl.

10.12.2020 4 z 5

Zapomenutá legie Zapomenutá legie Ben Kane

Začátek průměrný a nepříliš záživný, ale od půlky to nabralo lepší spád a celý děj byl najednou daleko zajímavější. Vím, že se knihy pojednávající o římské říši obtížně porovnávají, ale přesto musím říct, že romány Simona Scarrowa jsou daleko lepší.

17.06.2020 3 z 5

Remade Remade Alex Scarrow

Napínavé od začátku až do konce. Nemluvě o tom, že bylo chvílemi až ponuré číst tuto knihu při současné epidemiologické krizi...

30.05.2020 5 z 5

Syndrom velkého vlka - Hledání štěstí ve společnosti nadbytku Syndrom velkého vlka - Hledání štěstí ve společnosti nadbytku Thomas Hylland Eriksen

Kniha nám dává podněty k přemýšlení, co znamená štěstí a co je v životě skutečně důležité. Tomuto tématu se věnuje celá řada autorů a vzniká nepřeberné množství publikací, ale z mého pohledu jen málokterá z nich je tak kvalitní jako tato kniha od T. H. Eriksena.

27.08.2019 5 z 5

Kam až mě nohy donesou Kam až mě nohy donesou Josef Martin Bauer

Neuvěřitelný dramatický příběh v drsné zemi a době. Ten si zasluhuje pět hvězdiček, ale celkově jednu ubírám, protože v porovnání s jinými knihami ten samotný text není z mého pohledu tak čtivý a tak dobře napsaný.

22.08.2019 4 z 5