punkgirl97 punkgirl97 komentáře u knih

Malum – část první Malum – část první Amo Jones

Tenhle svět miluju. Naprostá dokonalost opět. Pokračování Naslouchače je opět napínavé, nabité novými informacemi, ale i vzájemné propojenosti.

Ilan poznává svět pětadvacítky, jak se dívají na sklenaře a celkově poznává minulost, nejen Pařížskou horečku, co se vlastně stalo a kdo všechno ji tam zažil. Nejvíce se dozvídá v místě zvané LAPOD, což vám nebudu spoilerovat, ale bylo to opravdu hustý. Ilan se zdokonaluje ve svém oboru.

Zvuk Velonu mi trochu připomněl Nimbus, protože funguje na stejný princip.

Přes všechny informace, které se dozvídáme miluju nejvíc Vargase a Kapitána.

Ke konci knihy se toho děje opět hrozně moc. A samotný konec knihy vás hrozně naláká na pokračování.

3,75/5

30.09.2022 4 z 5

Bitva o Hex Hall Bitva o Hex Hall Rachel Hawkins

Mnohé dílky začaly zapadat do sebe již na začátku, ostatní postupně. A pro něco jsem měla správné teorie, ale i bylo hodně zvratů opět co jsem netušila. A nenudila jsem se, neustále se tam něco dělo. Ačkoliv se staly věci, které bych udělala jinak. Chápu, že nějaké oběti být musely, ale sakryš tohle byla rána pod pás..

Za celou sérii musím říct, že mě chytla od začátku po samotný konec. Krásně vymyšlený svět i příběh. Neustále se tam něco dělo, takže se nudit nebudete. Hlavní postava je sarkastická, takže jsme si notovaly a to tak, že hodně.

Démon z Hex Hall Démon z Hex Hall Rachel Hawkins

Opět mě příběh vtáhl hned do děje a vůbec mi nevadilo, že většinu probíhal mimo školu. Postavy byly opět skvělé a více jsem si oblíbila Archera a Cala. Opět zde byly zvraty, které mi vzaly dech. Líbí se mi jak se postupně odhalují určitě věci a postupně to všechno začíná zapadat. Je to skvělé promyšlené a ani zde jsem neměla příležitost se nudit. A řekla bych, že se mi to líbilo o maličko více než první díl. Byl jiný, ale tím jak se to vyvíjí a odhaluje mě to bavilo více.

Čarodějnice z Hex Hall Čarodějnice z Hex Hall Rachel Hawkins

Rychlostí blesku jsem se začetla. Příběh byl svižný, odsýpal. Byl plný humoru, který mě opravdu bavil a zároveň plný tajemství a zvratů. Jako celek to fungovalo víc než dobře. Oblíbila jsem si Sophii i Jennu.
Ten svět je krásně vykreslen a baví mě propojení čarodějnic, upírů, vlkodlaků i víl.
Řekněme, že Sophie měla docela náročné pololetí, stalo se tam toho tolik a já se nenudila, spíš naopak - mnohdy byla překvapená, co se tam děje.

Pěšky Kolumbií pod rouškou covidu Pěšky Kolumbií pod rouškou covidu Jan Rendl

Kniha je moc hezky zpracovaná a prokládaná fotografiemi z cesty, zejména, když se v knize objevili hory tak to mé srdce plesalo. Výhledy místy opravdu skvostné, nicméně na úkor mnoha trápení při cestě, se kterými si Honza tedy celkem dobře poradil, místy to stálo krev, pot i možná slzy nevím.

Musím říct, že mega moc obdivuji autora, že i přes strach z hadů stejně do toho pralesa či pouště šel. Noo já bych měla fakt nahnáno, ještě teď :D potřebovala bych skafandr nejlépe, ačkoliv chápu, ale ve 40 stupních bych se asi upekla jako kuře na grilu. :D :D

Kniha je protkaná různými zajímavostmi, ať už těch co autor sám prožil anebo ty zajímavosti, které si k daným místům našel. Za srdce mě vzal příběh Omayre (nevím jak skloňovat) ve spojitosti s výbuchem sopky Nevado del Ruiz v Kolumbii.

14.04.2022 3 z 5

Jal Jal Veronika Kutičková

Tohle bylo skvělý! Příběh mě pohltil od první stránky.

Nejen, že má kniha krásně vykreslený svět a skvělou hlavní hrdinku. Nachází se v knize i slovní spojení spřízněné duše a to jak to bylo propracované tento nápad je výborný.

Steph i Lily si mě obě získaly. Steph svým šarmem, tím, že je bojovnice a zároveň jejím smyslem pro humor i přesnost (ne teda chodit včas) myslím tu obranou a útočnou. ️ A opravdu je vtipná, kolikrát jsem to četla pozdě večer unavená a vyprskla smíchy. Značka ideál. P.S. Jen Steph umí spálit i vodu na čaj.

Jelikož je to první díl ze série tak je také hodně seznamovací nejen s Jalskou rasou, jejich kulturou a minulostí, ale také se schopnostmi a hlavně s hlavními postavami. V knize se sice nic moc neděje do zhruba poloviny, ale je to tak úžasně čtivé, že vám to vůbec nebude vadit. Nicméně nebojte je tam i akce a pak je to taky ke konci šíleně napínavé.

Také vyzdvihnu to tajemno, co se tam postupně utváří. To mi místy bralo dech. A zároveň je tam trošku té romantiky, což já rozhodně můžu, hlavně ve spojení s fantasy světem. A v neposlední řádek taky se postupně dozvídáte minulost Steph a Lily, když to bylo nejintenzivněji popisované jela jsem v buse a tekly mi slzy.

08.04.2022 5 z 5

Eldest Eldest Christopher Paolini

Do příběhu se nám připojuje i pohled Rorana, bratrance Eragona, jež zůstal spolu s dalším lidmi v Carvahalu na pospas všemu zlému.

Eragonův příběh pokračuje přesně tam, kde v prvním skončím, což je skvělý hned se ponoříte do příběhu. Konečně v knize poznáváme více trpaslíky, hlavně teda Orika a pak také elfy! Ty poznáváme trochu víc i to jak žijí a celkově odhalíme pár jejich tajemství.

To se týká postavy Rorana tak ten je naprosto skvělý. Žeru ho! Když něco chce, prostě si za tím jde. Zejména jeden jeho velký čin, na které se napojuje mnoho dalších. Postava rozhodně stojí za pozornost. Líbí se mi proměna jak Rorana tak Eragona, která je už daleko více zřetelná než v prvním díle.

Nebojte budou tam boje a ne tedy jeden, takže rozhodně se máte na co těšit.

08.04.2022 4 z 5

Netěhotná Netěhotná Jenni Hendriks

(SPOILER) Příběh byl velmi odpočinkového a jednoduchého rázu. Bavil mě, ale nejsem si moc jistá, že si ji do budoucna přečtu znovu. Nicméně NIKDY neříkej NIKDY.

Postava mě zaujala v dobrém slova smyslu jen Baily ta byla prostě skvělá. A v negativním slova smyslu asi čtenáře této knihy nepřekvapím tak Kevin‍️.

‼️SPOILER ‼️
To, když si v knize říkáte, že se to více po tento nemůže objeví se Kevin, takové nepsané pravidlo této knihy!
Prosím vás a scéna s krávami mi připomněla film Auta a buzení spících traktorů. ️️️
‼️KONEC SPOILERU‼️

Celkově se hezky vyvíjel přátelský vztah mezi Baily a Veroniky. Krásná proměna charakterů, respektive té Veroniky. Baily to měla v hlavě srovnané asi celou dobu. Nicméně ani jedna to neměla v životě úplně jednoduché. Ale občas se člověk musí trochu odvázat a žít svůj život naplno.

3,5/5

Holka na suchu Holka na suchu Laura Silverman

Kniha se četla poměrně rychle, příběh mě místy nudil, ale místy byl zas v celku poutavý. Zase nemohu říci, že se ke knize v budoucnu vrátím, zas tolik mě to nezaujalo. Ale za přečtení stojí určitě.

Plus byly rozhodně sporty, jako surfování a skatebording, nostalgicky jsem si zavzpomínala, jak jsem jako mladší hrozně moc chtěla umět jezdit na skateu a jak jsem se učila ollie. Btw taky se s tím pojí skvěla historka, kdy jsem v garáži spadla na záda :D ALE o tom třeba jindy.

Co se týče postav tak největší charizma měl Lincoln, hlavní hrdinka se ne vždy zachovala správně a trochu mě tím vytáčela. Ano měla to těžké byla na poslední léto odloučena od svých přátel, nicméně to, co udělala není rozhodně řešení. Ale na druhou stranu jak se ke svému úkolu postavila se mi moc líbilo. Celá rodina brátránků a sestřenky mě dost oslovila. Škoda, že tam nebyli víc, nebo škoda, že hlavní hrdinka nebyla Emery.

2,75/5

Zombie blondýny Zombie blondýny James Brian

Nevím kde začít. Kniha byla poměrně čtivá. A její myšlenka byla dobrá. Líbilo se mi jak to bylo vymyšlené.

Nicméně přestože má kniha jen nějakých 240 stran se tam zhruba do poloviny nic moc nedělo, ano bylo tam spíš takový tajemno kolem toho, co se tam děje. Postavy mi k srdci nepřirostly. Nejvíc Oukej byl Lucas. Hannah se chovala jak pipina občas. Jako v některých situacích jsem ji chápala a jinde jsem ji zas tloukla do hlavy pánví, co si to sakra dovoluje. ‍️
Roztleskávačky ne opravdu si nepamatuju jejich jména - kdo četl tak chápe.

No jak říkám vymyšlené to bylo dobře. Posledních 70 stran mě docela i bavilo. ️ Konec byl zvláštní, ale budiž.

Číst to mé mladší já, zhruba v době kdy jsem ujížděla na Stmívání, tak by se mi to líbilo více. Možná je to taky tím kolik mám načteno.

2,75/5

Quantum Break - Nulový stav Quantum Break - Nulový stav Cam Rogers

Tak, kde mám začít? Zhruba dvě třetiny knihy byl jeden velký zmatek. Jakmile jsem si myslela, že to konečně chápu, nebo se při nejmenším orientuju, kde se to odehrává…. BUM a netušila jsem.

Autor píše velice čtivě a zároveň chaoticky.

Zároveň je to skvělý námět o cestování časem. Ale je třeba počítat s tím, že se dlouho dlouho budete v knize ztrácet.

ALE konec a celé rozuzlení stojí za to, ačkoliv to mi zas přišlo, že je tam najednou až moc informací. Kolikrát jsem se vracela a četla celou kapitolu znovu, abych to pochopila. A byla dost často přesycená. Posledních 100 stran jsem nedokázala dát na jeden zátah.

Příběh se do 2/3 odehrává v podstatě v jeden den. A dále jsou pak samé skoky, kdy se střídá minulost a budoucnost. V tom jsem se taky občas ztrácela. Nicméně musím říct, že to je pěkně vymyšlené. Ta propletenost vědy, akce a cestování časem je poměrně originální. ️

Příběh je založen na úspěšné hře s ovládáním času.

3/5

14.12.2021 3 z 5

Noční kraj Noční kraj Melissa Albert

Návrat do Lískového lesa byl jiný. Je to tedy pokračování, ale začíná v New Yorku, kdy se Alice snaží žít jako normální teenegerka. Aneb snaha o život bez Vnitrozemí.

Síla Vnitrozemí. Jednou jste součástí, navždy to tak bude jednou nebo dvěmi vašimi částmi.

Druhý díl byl slabší, co si budeme, ale ne o tolik. Lískový les je kouzelné místo, a hlavní hrdinka od něj chce vlastně utéci, a vzhledem tomu, že sledujete hlavně Alici tak to máme docela blbé. Ve třetině knihy se objevuje aj druhá hlavní postava, a konečně tam máme nádech i toho druhého světa a není to jen obyčejný příběh.

Co mě hodně bavilo byl příběh Sofie, Aliciny kamarádky. Ale není to jediný příběh, který si v knize přečtěte, pak je tu taky ten hlavní příběh, po kterém se kniha jmenuje. Což mě trochu zarazilo, přichází až někde před poslední třetinou knihy. Na můj vkus docela pozdě. Nicméně lepší pozdě než vůbec.

Autorka krásně vypráví strašidelné příběhy, má tenkou hranici mezi tím, co je skutečné a co fikce. Líbí se mi jak si s těmi příběhy dokáže vyhrát, aby byly jak děsivý, tak poutavý a také čtivý.

Poslední třetina knihy utíkala podstatně více než první dvě, bylo tu více akce a celkové očekávání jak to celé dopadne a zda hrdinové stihnou vše, co potřebují.

Mé hodnocení závisí na konci knihy. Menší shrnutí. Příběh byl čtivý a dobře vymyšlený. Trochu později přišla ta hlavní myšlenka respektive proč se kniha jmenuje jak se jmenuje. Ale to je detail. Na příběhu to nic moc nemění. Rozmotání zápletky bylo hezky vymyšlené, nicméně já zůstanu věrná prvnímu dílu, takže hodnocení bude mít toto pokračování o 0,25 slabší

3,75/5

26.08.2021 4 z 5